Önden Gelen Islık Sesi...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Önden Gelen Islık Sesi...

İleti tryaqain » 31 Oca 2015, 21:18

Aracın ön sol tarafından ıslık gibi bir ses geliyor. Rolanti de çalışırken bu ses daha fazla duyuluyor. Seyir halinde iken ses azalıyor ? Acaba problem neyden kaynaklanıyor olabilir? İyi akşamlar dilerim

tryaqain
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: berke siyah
Nereden: Aksaray
Arabanız: Favorit 90 Model

İleti tryaqain » 31 Oca 2015, 21:30

Seyir halinde ses azalıyor derken. Belki de ses düzeyinde bir değişme yoktur da bana seyir halinde iken bana öyle geliyor olabilir ama bariz bir ıslık sesi var :)
tryaqain
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erender » 02 Şub 2015, 17:44

Aynı sorun bende radyatör fanı yüzünden vardı. fan çalıştığı zaman ötme yapıyordu. fanı kontak spreyle temizleyince bir süre düzeldi. Şu sıralar ara sıra yine aynı şeyi yapıyor, sanırım söküp fana bir bakım yapmam gerekecek.

Eğer kontağı çevirdiğiniz gibi fanda çalışıyorsa ( ki bu hararet müşürü iptal edilmiş demektir ) ötmeyi fan yapıyor olabilir. Eğer fan aracı çalıştırdığınız anda çalışmıyorsa ve ıslık sesi varsa başka bir problem var demektir.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

İleti tryaqain » 02 Şub 2015, 20:05

"""

Bu ses bendede olmustu ilk aldgmda cok usta gezdim birisi motor takozu dedi dedistrdik ses kalmadi.."""

Başka bir yerde sorduğum soruya bu şekilde cevap verdiler. Daha önce böyle bir olayla karşılaşan yok sanırım ?

tryaqain
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ruzgarnufel » 02 Şub 2015, 21:27

Eğer ses sabitse 'erender' adlı arkadasımzn dediği doğrudur.fakat devire göre değişiyorsa motordan hıza göre değişiyorsa yürüyen aksamdan olma durumu var...
ruzgarnufel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ruzgar Nufel
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit 135lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir