94 Model Favorit İle Aranıza Girmeye Çalışıyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

94 Model Favorit İle Aranıza Girmeye Çalışıyorum

İleti kuyusuyu » 06 Şub 2015, 09:12

Arkadaşlar Hoşbulduk. Hepimiz aynı amaç için buradayız, birbirimize yardımcı/destek olmak için. O yüzden gerginliklere gerek yok. Bugün CUMA. ALLAH cemilcümlemizin dualarını kabul etsin inşallah. Cumanız Mübarek olsun.
Vitese biraz alışkın olmadığım için zor geçiyor evet. 6.000 Liralık arabadan über konfor beklemek doğru olmaz, eminim. Ki zamanla daha çok seveceğimi biliyorum arabamı. Henüz öyle dolaşma, arabayı deneme fırsatım falan olmadı. Sadece evin önüne getirdim, geri geri gidemediğim için ileride bir yere park ettim, bu sabah da geri vites işini hallettim, evin önüne çektim :)
Aracımda yapılması gereken iş çok açıkçası. Eski sahibi içine pek dikkat etmemiş bana kalırsa. Çünkü Vites Konsolu inanılmaz derecede kötü. Komple değiştirmek istiyorum. Çok para tutar mı bir bilgim yok.
Yani benim için arabada vites çok önemli. Arabayı keyifle kullanmak için güzel bir vites, kolay vites geçişleri ve güzel bir vites topuzu gerekiyor. Bunları maddi imkanlarım el verdiği müddetçe yavaş yavaş değiştirmeyi planlıyorum.
Ayna konusunu şimdilik hallettim gibi.
Yalnız arkadaşlar, sanırım debriyaj ayarında bir değişiklik var. Komple göstermek lazım aslında fren/balata'dan başlayıp alt takımı.
Şanzuman yağını da değiştirmeli. Haklısınız.
Daha kaloriferi vs. denemek nasip olmadı. Onu da Şubat Sonunda deneriz nasipse.

kuyusuyu
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Manisa

İleti SKDFORMAN » 06 Şub 2015, 18:07

kuyusuyu yazdı:Arkadaşlar Hoşbulduk. Hepimiz aynı amaç için buradayız, birbirimize yardımcı/destek olmak için. O yüzden gerginliklere gerek yok.

yanlışınız var. sainz ve skodaizm nickli abilerimiz çok uzun zamandır buradalar. gerginlik değil ufaktan birbirine takılma olur anca. Onların geçmişte bıraktığı yorumlardan cok şey öğrendik ve öğrenmeyede devam ediyorum.

ayrıca yorum ve fikirlerimizi paylaşıyoruz. her yorum yüzde yüz doğru olacak diye birşey yok. bende bana yanlış gelen ve kullanıcıları yanlış yönlendirebilecek yorumlara kendi düşüncemle fikirlerimi bildiriyorum.

birde şu var ki: yazıyla bişey anlatmak coğu zaman yanlış anlaşılabiliyor. bu iletişim yolu cok güçlü değil. İletişim eğitimi alan arkadaşlar bilir. Buradaki iletişim genel iletişimin belkide yanlızca %10 unu oluşturuyor. Bu bakımdan yanlış anlaşılmalar normal karşılanmalıdır.

sizin sorunlarınızda zamanla hallolur. belkide dediğiniz gibi siz alışamamışsınızdır. örn. debriyajın ayarı var ve cok kolay yapılıyor. belkide daha önce dediğim gibi vitesi çevreleyen plastik konsol vitesi engelliyo olabilir. vitesi boşa alıp tamamen sağ tarafa iyice dayayın hatta biraz daha zorlayın bakalım. bide öyle deneyin. bakın bakalım kol kendini çevreleyen plastik konsola değiyormu.
vites zor geçiyo diye balata değiştirilmez. genelde bu sorun dediğim gibi ufak tefek sorunlardan meydana gelir.
balata bitikse, şanzumanda sorun varsa onu bilemem. ama o zamanda her viteste problem olur.
diye düşünüyorum. nacizane...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 09 Şub 2015, 11:59

Gerginlik yok yahu! Kocaman insanlarız, bir avuç cıvata için birbirimizi mi kıracağız sanki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hetepe » 09 Şub 2015, 14:43

+1 :)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti kuyusuyu » 24 Şub 2015, 08:57

Arkadaşlar bu haftasonu 350-400 km bir yol yapacağım.
İlk defa uzun yola çıkacağım bu araç ile. Yola çıkmadan önce nelere dikkat etmemi önerirsiniz?
kuyusuyu
CLASSIC
CLASSIC

İleti debrelim03 » 24 Şub 2015, 10:29

kuyusuyu yazdı:Arkadaşlar bu haftasonu 350-400 km bir yol yapacağım.
İlk defa uzun yola çıkacağım bu araç ile. Yola çıkmadan önce nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

komple sıvı aksamını kotrol ederim yağ su fren yagı.... bi vidon yanıma su alır arabaya koyarım yanaşırım benzin istasonuna komple lastik havalarını kotrol ederim gazımı alır bismillah deyip çıkarım yola geriside allaha emanet hayırlı yolculuklar başka tavsiyesi olan arkadaşlar da olabilir belki
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

İleti kuyusuyu » 25 Şub 2015, 14:26

Eyvallah teşekkür ederim.

Arkadaşlar bir de bir şey sormak istiyorum.
Ön konsol ve vites kolu/yuvası vs. kısımlarını değiştirmek istiyorum. Hadi ön konsol neyse de vites çok rahatsız ediyor beni. Uzun vites var. Çok boşta geliyor. Görüntüsü de hiç hoş değil.

Bu tip vites kolu vs. çıkma olarak nereden bulabilirim? İnternette satılıyor mu? Nasıl bir model almam lazım da tam uyumlu olsun? Başka hangi araçların vites kolu ve etrafı (anlatamadım tam olarak ancak el freninden vitesin arka kısmına kadar olan konsoldan bahsediyorum) nereden bulabilirim? Hangi araçların tam uyumludur?
kuyusuyu
CLASSIC
CLASSIC

İleti exe » 25 Şub 2015, 14:33

eğer teknik olarak bir sorun çıkartmıyorsa sırf görüntü için değiştirme bence. orjinalin yerini bir şey tutmaz (sizdekini orjinal varsayıyorum )
exe
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit glx

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir