LPG SORUNU VE KIS FAR ...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG SORUNU VE KIS FAR ...

İleti berkanttfk » 05 Şub 2015, 13:23

ARKADAŞLAR MERHABA DÜN AKŞAM ARACIMIN KISA FARI PATLADI YENİSİNİ ALDIM ONU TAKTIM AMA KENDİLİĞİNDEN BUDA SÖNDÜ PATLADI ÇILDIRACAĞIM
İKİNCİ SORUNUM İSE ATİKER MARKA GAZ KULLANMAKTAYIM. ARACIMIN LPG TANKINI FULL DOLDURUYORUM ANCAK İBRA DE HALEN KIRMIZI IŞIK YANIYOR NE YAPABİLİRİM SAYGILARIMLA

berkanttfk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BERKANT TÜFEKÇİOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: SKODA FORMAN

İleti mavisel my » 05 Şub 2015, 15:40

Ampül için osram marka öneririm araç üzerinden çıkan ampulün degerleriyle aldıgınız ampulun degerleri aynı olsun baglantılarını dogru yapıp yuvaya düzgünce yerleştirin lpg göstergeleri %100 dogru çalışmıyor kafanıza çok takmayın aracınıza gazı fulleyin bu arada benzinde olsun bir miktar km sayacınıda sıfırlayın gaz bittiginde kaç km yaptıgına bakın ona göre harek edin en uygun çözüm bu
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti SKDFORMAN » 05 Şub 2015, 18:21

gaz göstergesinin hiç çalışmaması, tankın içindeki şamandıradan olabilir. Tankın üzerindeki göstergeye bakın çalışıyormu. Oda kırmızıda duruyorsa şamandıranız bozuk.
birde tankın üzerindeki soketlere bakın. gaz gösterseni genelde şase almadığı için çalışmaz. şase bağlantısını kontrol edin.

ampülünse bağlantılarında problem vardır büyük ihtimal. ampül takmadan önce mutlaka tesisatı kontrol edin. aksi takdirde her taktığınız ampul patlar.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir