93 favorit ile 94 favorit sigorta tablası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

93 favorit ile 94 favorit sigorta tablası

İleti toyota » 08 Şub 2015, 21:54

Arkadaşlar daha önceki 94 skodamız da parklar açıkken uyarı sesi geliyordu ve aşağıdaki sigorta tablasında sigortaların yukarısında üzerinde skoda amblemi ve AKIN yazan buzer 93 skodam da yok ve parklar açıkken kapıyı açsam da uyarı sesi yok.Sizin araçlarınız kaç model ve parklar açıkken sol ön kapıyı açınca sesli uyarı var mı ?

favorit-forman/tepe-lambasi-4-luler-teyp-calismiyor-t32359.html

Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti debrelim03 » 08 Şub 2015, 22:05

Benimki de 93 bendede yok
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

İleti SKDFORMAN » 08 Şub 2015, 22:06

94lx parklar açıkken sağ sol kapı açıkken uyarı sesi var.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti toyota » 08 Şub 2015, 22:21

Demek ki 93 ler de yok 94 lerde var. 93 te de yapıcaz olucak o zamansa. 12 V buzer artıyı park lambasının anahtarından eksiyide kapı sivicinden alıp yapıcam.Çünki yukarıdaki tablada buzerin bulunduğu yere hariçten parklar açıkken ve kapılar açıkken kontrol ettim hiç enerji gelmiyor.Eski toyotam da da böyle bir özellik yoktu istanbul da lambaları açık bırakıp akü bittikten sonradan yukarıda yazdığım gibi ilave etmiştim.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 08 Şub 2015, 22:34

toyota yazdı:Demek ki 93 ler de yok 94 lerde var. 93 te de yapıcaz olucak o zamansa. 12 V buzer artıyı park lambasının anahtarından eksiyide kapı sivicinden alıp yapıcam.Çünki yukarıdaki tablada buzerin bulunduğu yere hariçten parklar açıkken ve kapılar açıkken kontrol ettim hiç enerji gelmiyor.Eski toyotam da da böyle bir özellik yoktu istanbul da lambaları açık bırakıp akü bittikten sonradan yukarıda yazdığım gibi ilave etmiştim.

bu yorumda işimi cok kolaylaştıracak bi fikir geldi aklıma. bende en kolay kapı siviçlerinden nası şase alırım diye düşünüyodum. ayak basma yerlerine ve pedalların olduğu bölgeye gizle aydınlatma yapmıştımda ;)
bu arada şerit led lerden 3 lü led ten 3 tane kesip yanyana sıcak silikonla yapıştırıp lehim atmıştım. toplamda 9 led çok güzel aydınlatıyor ve beyaz oldu. ısınma olmaması, uzun ömürlü olması ve az akım çekmeside cabası ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti toyota » 08 Şub 2015, 22:41

kkkk945 yazdı:
toyota yazdı:Demek ki 93 ler de yok 94 lerde var. 93 te de yapıcaz olucak o zamansa. 12 V buzer artıyı park lambasının anahtarından eksiyide kapı sivicinden alıp yapıcam.Çünki yukarıdaki tablada buzerin bulunduğu yere hariçten parklar açıkken ve kapılar açıkken kontrol ettim hiç enerji gelmiyor.Eski toyotam da da böyle bir özellik yoktu istanbul da lambaları açık bırakıp akü bittikten sonradan yukarıda yazdığım gibi ilave etmiştim.

bu yorumda işimi cok kolaylaştıracak bi fikir geldi aklıma. bende en kolay kapı siviçlerinden nası şase alırım diye düşünüyodum. ayak basma yerlerine ve pedalların olduğu bölgeye gizle aydınlatma yapmıştımda ;)
bu arada şerit led lerden 3 lü led ten 3 tane kesip yanyana sıcak silikonla yapıştırıp lehim atmıştım. toplamda 9 led çok güzel aydınlatıyor ve beyaz oldu. ısınma olmaması, uzun ömürlü olması ve az akım çekmeside cabası ;)

Hey dostum bana borçlusun projemden alıntı yapıyorsun :) Ben daha ayak aydınlatmalara gelemedim.Ama ben yaparsam ayak aydınlatma ile tavan aydınlatmayı zaman ayarlı yavaş yavaş sönücek şekilde yapmak istiyorum birde merkezi kilide flowme koyucam kapıların kilitleri açıldığında 30 sn sisler yanıcak ve iç tavan aydınlatma ile ayak aydınlatmalar yanmalı 30 sn sonunda sisler direk sönücek iç aydınlatmalar yavaş yavaş sönücek kapı açıldığında yanıcak kapandığında yine yavaş yavaş sönücek kondansisatör boşaltmalı offf nereden kafama soktun şimdi bunu :(
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti SKDFORMAN » 09 Şub 2015, 02:32

toyota yazdı:Hey dostum bana borçlusun projemden alıntı yapıyorsun :) Ben daha ayak aydınlatmalara gelemedim.Ama ben yaparsam ayak aydınlatma ile tavan aydınlatmayı zaman ayarlı yavaş yavaş sönücek şekilde yapmak istiyorum birde merkezi kilide flowme koyucam kapıların kilitleri açıldığında 30 sn sisler yanıcak ve iç tavan aydınlatma ile ayak aydınlatmalar yanmalı 30 sn sonunda sisler direk sönücek iç aydınlatmalar yavaş yavaş sönücek kapı açıldığında yanıcak kapandığında yine yavaş yavaş sönücek kondansisatör boşaltmalı offf nereden kafama soktun şimdi bunu :(

yok abi yaw. senden öğrendiğimiz çok şey olduda, bunu sen üye olmadan düşünmüş, hatta malzemeleri almıştım. ama malum hava şartları :). Bide bizim, senin gibi kapalı garajımız yok. yapacağımız işleri hep hava şartlarına göre ayarlıyor ve coğu zaman erteliyoruz. ;)
benim ayak aydınlatmaları hazırda iki şeyden tereddüt ediyorum. birincisi devrede direk hep (+V) olacak, (-) de siviçlerden alacağız. araya sigorta koysakta bu zamanla problem yaratırmı diye düşünüyorum biraz.
benim aracın orjinal tesisatı dışında bi tek teyp direk bağlı. oda mecbur kaldım bu araçlarda kontağı yarım açtığımızda elektrik olmadığı için. kimseyede önermem aslında direk bağlantıyı. araçların çoğu bu yüzden yanıyor.
ikincisi ise ben fazla abartıyı sevmiyorum. malum merkezi kilide bile 4lüleri bağlamadım. acaba abartı kaçar mı diye düşünüyorum.
evet iç aydınlatma zaman ayarlı yavaş yavaş sönen yapabiliriz. yüksek kapasiteli 12V bi konds. işimizi çözer. Ama farlara mecbur bi flowme devresi yapmak gerekir. Onunda hazırları satılıyor galiba..
Bu araçlarla uğraşmak gerçekten eğlenceli. yaptığına değiyor. örn. bi brodwayde veya kuş serilerinde bu zevki alamıyorum ben. bizim araçlar gerçekten çok güzel yaşı itibariyle. tabi değerini bilene...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti blues84 » 09 Şub 2015, 09:30

Tavan lambası devresine bağlayacağınız lambaların yavaş sönmesini istiyorsanız devre yapmanız gerek, kondansatörle olmaz.. LED kullanırsanız kondansatörle beraber benzer bir etki sağlanabilir. Orjinal dim-off devreleri merdiven şeklinde kesiyor elektriği. Tavan lambasında (-) uç da çekili, kapı kapalı iken yanması için, buraya tek transistörlü bir dim devresi yapabilirsiniz..
Ben de bagaja lamba takmak istiyorum, bütün malzemeler hazır ama bir türlü havalardan fırsat bulup sigorta tablasından bagaja kablo çekemedim. Bagajda hep geceleyin doldur boşalt yapıyorum, olmazsa olmaz..
Follow me için ise çok değişik kombinasyonlar yapılabilir. Merkezi kilit uzaktan kumandalı ise ışığı algılayan bir LDR ve bir röle, birkaç basit malzeme ile gerçekleştirilebilir.
Ondan sonra Tavan saatine sıra geliyor, ....
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti toyota » 09 Şub 2015, 22:16

Park lambalari acik kaldi buzzer isini bu aksam hallettim 5 volt bir buzer buldum eski elektronik bir kart uzerinden sonra ona 7805 voltaj entegresi ile sol on kapi sivicine eksiyi park lambalari hattindan da artiyi aldim islem tamam
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti formancı » 12 Şub 2015, 21:19

93 forman bendede yok arkadaşlar :)
formancı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali gezer
Arabanız: skoda forman

İleti toyota » 12 Şub 2015, 21:57

Ben resim vs çekmedim nasıl yaptığıma dair ama yabancı bir sitede ayrıntılı anlatılarak yapılma tarzı var ana şemanın çalışma prensibi ile.

http://www.saft7.com/sering-lupa-matikan-lampu/
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir