osram night breaker

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

osram night breaker

İleti AG7 » 12 Şub 2015, 08:20

arkadaşlar mrb. dün nette mercekli farlara bakarken.. çok pahalı bişey olduğunu öğrendim.. o arada night breaker diye beyaz bi far olduğunu, mercekli farın yerine aslında bununda araca farklı bi hava katacağını, farklı bi havadan ziyade görüş alanının ciddi derecede arttığını ve güzel olduğunu öğrendim.. aynı bizim ampüller gibi. hani olur ya bunun aküye extra bi yükü olmaz dimi? öğrenmek için soruyorum. eğer yoksa xenon veya mercekli alacağıma night breaker takarım daha iyi.. 60-70 TL gibi bişey kutuda 2 adet...

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti hetepe » 12 Şub 2015, 08:37

Aküye bir yükü olmaz, flamanı diğerleriyle aynı güçte...performansı flamanla değil, içine konan değişik gazlarla elde ediyor bu ampul...eğer farınız temizse takın, yoksa kirli ve kararmış bir fara boşa ampul masrafı yapmayın.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti AG7 » 12 Şub 2015, 10:44

ewet camlarım temiz. aslında beyaz ışık araca çok yakışıyor gerçekten. bi xenon veya dediğim gibi mercekliye gücümüz yetmiyeceği için, en güzeli bu.. hemde yakışmasından ziyade, daha güzel bir görüş açısı için. ilginiz için teşekkürler...
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti blauzahn » 12 Şub 2015, 11:54

Bir de trafikte karşıdan gelen sürücünün görüş alanını daraltıp daraltmadığını inceleyin derim. Araca yakışabilir ama karşıdan gelenleri tehlikeye sokuyor. Örneğin benim gözlerim ışığa karşı fazla hassasiyet gösteriyor. Normal farlar dahi zorlayabiliyor görüşümü. Benim gibi sürücülerin olduğunu unutmamak gerek.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti AG7 » 12 Şub 2015, 12:51

elbette.. onu unutmadım.. hiç bir şekilde karşıdaki insanın gözlerini almıyor ve kamaştırmıyor.. yani bi xenon gibi değil. en güzel tarafıda bu..
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 12 Şub 2015, 15:36

2 metre kablo 1 tane broadway far rölesi ile Narva 100w ampül taktırırsanız bir elektrikçide piyasada fazla aydınlattığını söyleyen bütün ampüllerden daha güzel aydınlatır mesele aydınlatma ise.
ısınma erime olmuyor röle ile ben felicia ya yaptırdım halla kullanıyorum.

ayarınız düzgünse kimseyi rahatsız etmiyorsunuz bu arada TÜV den de 2 defadır geçti.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti electro_tayfun » 12 Şub 2015, 23:20

ben fabia2 aracıma aldım osram night breaker unlimited serisini H4 Tip yani merceksiz fara olanından.Almadan önce yaptıgım araştırmalarda umarım yanılmıyorumdur;

Öncelikle night breaker 3 serisi var en son çıkanı unlimited %110 daha fazla ışık ve ömrü diğerlerine göre daha uzun. Plus %90 fazla ışık ve unlimitedden ömrü biraz daha kısa birde sadece night breaker var o ilk çıkan serisi.

Unlimited serisi olarak;

Işık yolda daha net oluyor aydınlatması gayet güzel
ampul aracınızdaki orjinal ampulle aynı watta ve tesisata zarar vermez.
Diğer ampullere göre hafif açık sarı ışık veriyor ben pek dezavantajını görmedim.
Karşıdan gelen araçlar içinde beyaz gözüküyor ve karşı tarafın gözünü almıyor araç içinden bakarsanız yolu sarı ışık olarak görüyorsunuz.
Ben nette araştırıp uygun olan yerden almıştım 55 tl civarına çiftini

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun gedikli
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 1.2 htp

İleti sainz » 13 Şub 2015, 11:13

Bir arkadaşım hediye etmişti ve Favorit' e takmıştım.
electro_tayfun arkadaşın dediği gibi bir sorun teşkil etmemişti. Yol sarı görünüyor ancak aydınlatma biraz daha iyi idi.
Favorit' in sarsıntılarına dayanıklıydı ve satarken bile hâlâ çalışıyorlardı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti KorsanKedi » 13 Şub 2015, 21:10

Yaa arkadaşlar, en sonunda aldıracaksınız bana da. :) Az aydınlatma gibi bir sorunum var, camlarım ve içinde sorun yok. 2-3 elektrikçiye sormuştum, "bu ampullerin biraz daha fazla aydınlık yapanı yokmu, beyaz ışık falan" diye. Cevap: xzenon du hep. Sanırım bu ampuller tam benim aradığım. Sisteme zarar vermeyecek özellikte.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti AhmetH » 14 Şub 2015, 10:52

eski toprak, far camı olan H4 farlı arabalar için 100w lık ampülleri tek geçerim.

büyük Opet PO gibi benzin istasyonlarında Narva 90/100w H4 ampül bulunuyor 13 tl tanesi. 2 metre kablo 2-3 lira deseniz Far rölesi de 30 tl bişeydi delme yok radyatörün orda bir somuna röleyi mis gibi sabitliyebiliyorsunuz. kablolama işi için biraz kes sıyır bantla işi lazım ama buna değecektir.

Felicia ların uzunu yakınca kısaları sönüyor zifiri karanlık yolda sellektörüde çekili tutarsanız kısa+uzun yakabilirsiniz. birde üzerine sis açtığınızda inanamazsınız aydınlatmaya.

sellektörünüz(uzun) zaten kalp krizi geçirtebilir. temiz 2 km meafeden otobandaki tabelaları parlatmak mümkün.

gerçekten samimi söylüyorum mesele aydınlatma ise osram philips gibi markaların pahalı ampüllerine verilen para kadar masrafla farlarınızı röleli 100w sisteme çevirin patladığı zaman 5 yerin 3 ünde 100w lık ampül bulursunuz pahalı marka ampülünüz patlarsa anca aksesuarcılarda Koçtaş gibi büyük mağzaların oto akesuar kısmında yada internetten bulursunuz belki orda da çiftli satılıyordur.

profilimdeki araçların hepsi ailemizde ve yolu en güzel aydınlatan bizim ufak felicia h7+h7 çift optik farlı vectradan bile bu kadar keyif alamıyorum samimi söylüyorum size.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir