conta yakması

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

conta yakması

İleti formancı » 12 Şub 2015, 21:14

mrb arkadaşlar ilk defa 93 model skoda forman aldım ve hararet yaptırdım sanırım farkında olmadan ustama götürdüğümde yağda su olduğunu söyledi ve haliyle conta yakmış dedi,krank keçesinden yağ kaçırıyordu akislerde boşluk ve birinci ikinci viteslerde çok fazla silkeleme yapıyordu fren hidroliklerinde kaçırma vardı sağ motor kulağı parçalanmış durumdaydı,ön takımdan sesler geliyordu çok fazla sağa tarafa çekme yapıyordu ustam hepsini yaptı toplam maliyeti ustalığı parcası herşeyi içinde kapak taşlama, akisler, krank kecesi,motor kulakları,fren hortumları,yağı suyu filtresi 800 tl dedi sizce bu yapılanlara bu fiyat cok mudur ???

formancı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali gezer
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman

İleti toyota » 12 Şub 2015, 22:00

Normal güle güle kullanın.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti blauzahn » 12 Şub 2015, 23:02

Fiyat güzel görünüyor. Ankara'dasınız sanırım. Ustanız nasıl? Bilgilerini paylaşabilir misiniz?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti AG7 » 12 Şub 2015, 23:12

Hayırlı uğurlu olsun. güle güle binin. Bedavaya yaptırmışsınız. Buradaki fiyatlara gore (ANTALYA) tabiri caizse beleş yani :)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 12 Şub 2015, 23:32

şanzumanda inmiş anladığım kadarıyla. bedava diyemeyiz ama fiyat iyi bana göre...
Sonuçta serbest piyasa ekonomisi ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 13 Şub 2015, 11:04

Fiyat ne az ne de çok. Bana göre tam kararında. Yalnız kullanılacak parçalar orijinal veya kaliteli yan sanayi mi olacak diye bence sorun tekrardan.
Bir de krank keçesi yağ kaçırıyor demişsiniz ve yapılan işlemler arasında baskı-balata değişimini yazmamışsınız. Eğer ki krank arka keçesi yağ kaçırıyorsa, direkt baskı-balatayı yağlar ve motor devri yükselse de araç hızlanmaz aynen kaçıran baskı-balatada olduğu gibi. Bence bu kısmı tam olarak aydınlatın ki sonradan tekrar sök-tak olmasın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti formancı » 13 Şub 2015, 20:49

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar..öncelikle ustam ankara şaşmaz oto sanayi 36.sokakda serkan usta dizel benzinli lpg li farketmiyor her türlü araca bakım yapıyor...ustam baskı balatadan hiç bahsetmedi krank kecesinın baskı balataya zararı varmıydı bilmiyorum balatada sorun yok kacırma olayıda henüz yok öyle bir sey farketmedim.sadece bin km sonra motor yağını tekrar değiştireceğimizi ve tekrar sibop ayarı ve gaz ayarı yapılacağını söyledi..
formancı
CLASSIC
CLASSIC

İleti formancı » 13 Şub 2015, 20:58

ben ilk defa skoda kullanıyorum, bu araçlar bu kadar nazikmidir :) bir iki hararette conta mı yakar? inşalh bundan sonra bir şey olmaz diyelim, baya bir bakım yaptım sayılır. bir kaç sene binmek istiyorum hayırlısı artık..skodacıyım artık inşalah hevesim tekrar kırılmaz. kuş serisinden bıktımıştım artık.
formancı
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir