Karbüratör hava hortumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Karbüratör hava hortumu

İleti toyota » 25 Şub 2015, 18:51

sainz yazdı:Benim Favorit benzinliydi ve tamamen soğuk havaya yönlendirmiştim o girişi. Öylesi daha iyi bence. Zaten herşey sağlıklı çalışıyor olsa, sıcak havayı ısınana kadar alması gerek. Sonrasında tekrar soğuk alacak şekilde tasarlanmış. Belki ısınması biraz geç olur ki bence bu gecikme taş çatlasa 30 saniyedir.

Ben yaz gelsin zaten klape üzerindeki vidayı tam sıkıp dışarıdan hava aldırıcam 74 derecelik termostata ve G12 antifirize geçiş yaptım mı işlem tamam bir daha antifirizi kolay kolay ellemem.

Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti sainz » 26 Şub 2015, 11:17

toyota yazdı:
sainz yazdı:Benim Favorit benzinliydi ve tamamen soğuk havaya yönlendirmiştim o girişi. Öylesi daha iyi bence. Zaten herşey sağlıklı çalışıyor olsa, sıcak havayı ısınana kadar alması gerek. Sonrasında tekrar soğuk alacak şekilde tasarlanmış. Belki ısınması biraz geç olur ki bence bu gecikme taş çatlasa 30 saniyedir.

Ben yaz gelsin zaten klape üzerindeki vidayı tam sıkıp dışarıdan hava aldırıcam 74 derecelik termostata ve G12 antifirize geçiş yaptım mı işlem tamam bir daha antifirizi kolay kolay ellemem.

Yaz-kış 88°C' lik termostat takılıydı Favorit aracımda. Sistem sağlıklı işliyorsa hararet yapacak bir durum olmaz. Sistemde bir aksaklık varsa, 64°C' lik de taksan termostadı yine hararet zıplayıverecektir. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti formancı » 26 Şub 2015, 19:40

aynı vida bendede var
formancı
CLASSIC
CLASSIC