endüksiyon bobini

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

endüksiyon bobini

İleti AG7 » 17 Şub 2015, 12:10

arkadaşlar mrb. endüksiyon bobinimin üzeri oksitlenmiş. aldığımdan beri de öyle. hatta bi kaç kez değiştir bunu demişlerdi. ama durumum olmadı. şimdi şunu sorucam. değiştirirsem zaten HANHART marka bulmaya çalışıcam. o da zor bulunuyo diyolar ama bakıcaz artık. şimdilik bi sorun yok olmadı da bu zamana kadar. normal çalışıyo aracım. fakat onu değiştirsem. ne bileyim extra bişey olurmu araçta. yada ben şuan normal çalışıyo sanıyorum da. onu değiştirince daha mı bi düzenli çalışır.
değerli görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. kazasız-cezasız günler dileğimle..

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti toyota » 17 Şub 2015, 12:23

Buji kablosunun girdigi yer mi oksitli orta taraf yoksa soketli iki kqblosu vardir sag ve solunda onlar mi ? Eger sag ve sok taraftaki soket yerleri oksitlendiyse once soketleri degistir sonra indiksiyon bobini uzerindeki yerleri zimparala uzerine cok hafif ince makine yag surebilirsin ama cok cok az varla yok arasi.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti AG7 » 17 Şub 2015, 12:29

heryeri abi.. ortası da soketlerin orası da zaten çok çok eski gibi duruyo. markasına bakmadım ama. yani bakarak çıkardığım anlam. belkide hiç dğeişmedi. :) yani gerçekten bigün hortlayacak diye tırsıyorum. hatta ateşleme beynini bile yenilesem diyorum. zaten bunları yaptıktan sonra bi de ön düzene baktırdım mı. elektriksel ve mekaniksel olarak değiştirmedğim biyeri kalmadı. MOTOR (PİSTONLARLA BİRLİKTE) - EGSOZ - MARŞ DİNAMOSU - DİSTRÜBÜTÖR - DEVİRDAİM - KALORİFER - LPG BEYNİ - RADYATÖR - FAN (DOĞAN FANI BÜYÜK) aklıma gelenler bunlar daha çok şeyi yeniledim. yani ben 1-2 sene daha binicem. uzun yola da çıkıyorum yazları. yolda bırakmasından korktuğum için herşeyi yapıyorum walla :)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti AG7 » 17 Şub 2015, 12:35

haa aklıma geldi trigier zinciri de değişti. daha 4000 km'de :) 2016'nın yazında nasipse 101 bg bi fabia var aklımda. o zamana kadar bende. ardından bi dosta gitsin istiyorum. (neyse konuyu hortlatmayayım ;)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 18 Şub 2015, 05:25

Bobinin alt kısmına bak orada yazar Magneton-Hanhart, Bir de turuncu kısımda made in czechoslovakia yazıyordur orjinal ise. Bobinin orjinalini zor bulursun. Çivili olanı belki bulabilirsin( Felicia için olanlar) o zaman da distribütör kapağı ve Kablosunu da çivili olanla değişmelisin. Ben bulup almıştım yedek olarak saklıyordum ve şu anda kullanıyorum. Eski orjinali de yedek saklıyorum. Ateşleme Beynini de Nart marka al zaten orjin bulamazsın.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AG7 » 18 Şub 2015, 08:19

çivili olan bulursam "DİSTRÜBÜTÖR KAPAĞI VE KABLOSUNU DA ÇİVİLİ OLAN İLE DEĞİŞTİRMELİYİM." KOMPLE DİSTRÜBÜTÖR DEĞİL AMA DİMİ. ÇÜNKÜ DİSTRÜBÜTÖRÜ 1.5 AY ÖNCE DEĞİŞTİRMİŞTİM. HANHART ALDIM. AMA BU ÇİVİLİ OLAYINI ANLAMADIM. NETTEN ARAŞTIRIYORUM ŞUAN :shock:
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 18 Şub 2015, 16:41

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AG7 » 18 Şub 2015, 17:46

ŞİMDİ OLDU :) .. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM..
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir