Arka tekerlerden gelen ses ve arabanın sağa çekmesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka tekerlerden gelen ses ve arabanın sağa çekmesi

İleti dk04 » 19 Şub 2015, 14:31

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. arabamda hiçbir sorun yokke dün arkadan sürtme sesi gibi bir ses gelmeye ve sağa çekmeye başladı. park halinde el frenini çekmek zorunda kalmıştım ve çok soğuktu. hareket edince direksiyon sağa doğru çekmeye başladı ve arka taraftan çok rahatsız edici bir ses geldi.bu şekilde eve kadar 2-3 km. gittim. acaba sorun ne olabilir. yardımcı olur musunuz?

dk04
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Favorit Blackline

İleti mustklc » 19 Şub 2015, 19:05

kampana sıkışmış olabilir mi? aracı lifte alıp kontrol ettirmenizde fayda var.
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti feliş » 19 Şub 2015, 19:10

soğuk havadan el freni kendini bırakmamış olabilir ya da balata sıkışmıştır bence fazla zorlamadan bi gösterin yoksa teker bilyesini bozabilir
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti toyota » 19 Şub 2015, 20:55

Bu arabaların ben neden hararet veya acayip başka sorunlar çıkardığını anlamaya başladım sanırım.Kullanıcılardan kaynaklanıyor bu durum.Mühendislerde buna istinaden kullanıcının mümkün olduğunca bozamıyacağı şekilde araba yapmaya çalışıyor mesala arabanın yağ değişimi yaklaşınca veya yağı azalınca vs vs durumlarda araç haber veriyor yazılı ve sesli biz devam ediyoruz bir uyarı daha yine devam sonra bir daha ki uyarı acil işimiz olduğunda arabaya binip kontağa bastığımızda geliyor ve araç çalışmıyor kendini korumaya alıyor benim sahibim beni mandallamıyor yağımı suyumu değiştirmiyor ben de onu yolda bırakıp hayatını riske atmamak için son kontağın kapatıldığı yerde kalıyorum servise gitmem gerekiyor diyor.
Soğuk hava da el frenini çekmişsiniz sanırım ehliyet alırken bununla ilgili eğitim verilmiştir sınav soruları dahi vardı.Aracınızı bir ustaya gösterin siz her ne kadar kullandığınız araba resmen kara şanzuman da olsa uyarıda bulunmuş ama siz direksiyon sağa sola çekse de gitmişsiniz.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir