Favorit şanzıman ötüyor yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit şanzıman ötüyor yardım

İleti Batuhan1256 » 23 Şub 2015, 22:27

Arkadaşlar öncelikle merhabalar bende aranıza yeni katıldım 92 model favoritim var araba boştayken normal motor sesi geliyor ama vitesteyken vuuu tarzından sesler çıkarıyor sanayayidekilere göre şamzımandakş dişliler kırıkmış 400 tl kadar fiyat biçti ama karşılayacak maddi durumumuz yok sizce yapılabilecekler nelerdir bu ses başımı ütülüyor

Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Favorit

İleti toyota » 23 Şub 2015, 22:35

1 sanziman yagini kontrol ettir. Km telinin oldugu yerden kontrol ve gerekirse yag ilavesi yapilir.
2 arabayi sabah calistirdin o ses varsa debriyaja basinca kkesiliyorsa. Piriz direk miline bagli rulman bozulmustur bir deneyip yazarsan daha fazla dogru bilgi vermeye calisirim.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti Batuhan1256 » 23 Şub 2015, 22:56

toyota yazdı:1 sanziman yagini kontrol ettir. Km telinin oldugu yerden kontrol ve gerekirse yag ilavesi yapilir.
2 arabayi sabah calistirdin o ses varsa debriyaja basinca kkesiliyorsa. Piriz direk miline bagli rulman bozulmustur bir deneyip yazarsan daha fazla dogru bilgi vermeye calisirim.
Şanzıman yağını kontrol ettim ve değiştirdim hatta fazla Yağı dışarı attı sabah çalıştırdıığımdada o sesi hep yapıyor debriyaja bastığımda kesiliyor 4. Ve 5. Viteslerde biraz azalıyor sanırım sizin dediğiniz gibi oldu,motor ustalarına göre sekromeç dişlisi kırıkmış galiba şanzıman komple değiştirmek zorunda kalacağım :(
Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 23 Şub 2015, 23:43

Batuhan1256 yazdı:
toyota yazdı:1 sanziman yagini kontrol ettir. Km telinin oldugu yerden kontrol ve gerekirse yag ilavesi yapilir.
Şanzıman yağını kontrol ettim ve değiştirdim hatta fazla Yağı dışarı attı sabah çalıştırdıığımdada o sesi hep yapıyor debriyaja bastığımda kesiliyor 4. Ve 5. Viteslerde biraz azalıyor sanırım sizin dediğiniz gibi oldu,motor ustalarına göre sekromeç dişlisi kırıkmış galiba şanzıman komple değiştirmek zorunda kalacağım :(

Senkromenc dislisi kirilirsa hangi vitesin kiriksa o vitese gecmez sizin sorununuz aracin debriyajina basinca kesiliyorsa pirizdirek bilyasi debriyaja basinca ses yapiyorsa debriyaj bilyasidir. Pirizdirek mili bilyasi yolda birakmaz ama aracin devrine gore ugultu sesi veya aglama dedikleri sesi yapar. sanzimani ici acilmadan komple degisip degismiyecegine karar verilmez cikma sanziman yerine elindeki sanzimani tamir ettirmek daha iyidir
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Batuhan1256 » 24 Şub 2015, 13:02

toyota yazdı:
Batuhan1256 yazdı:

Senkromenc dislisi kirilirsa hangi vitesin kiriksa o vitese gecmez sizin sorununuz aracin debriyajina basinca kesiliyorsa pirizdirek bilyasi debriyaja basinca ses yapiyorsa debriyaj bilyasidir. Pirizdirek mili bilyasi yolda birakmaz ama aracin devrine gore ugultu sesi veya aglama dedikleri sesi yapar. sanzimani ici acilmadan komple degisip degismiyecegine karar verilmez cikma sanziman yerine elindeki sanzimani tamir ettirmek daha iyidir
. Debriyaja Basılı tutarken ötmüyor yada boştayken normal viteste giderken AAAAAAAAAAAAA diye bağırıyor araba millet garip garip bakıyor bana sanırım dediğin gibi halledilecek
Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 05 Mar 2015, 15:00

Sonuç nedir baktırdınız mı ?
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti toyota » 07 Mar 2015, 23:31

Sonuç Batuhan bilgileri ve sonuçları paylaşalım lütfen.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir