kalorifer ısıtmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kalorifer ısıtmıyor

İleti formancı » 24 Şub 2015, 19:44

93 skoda forman yaklaşık iki hafta önce conta yakmıştım.arabam tamirden geldikten sonra kaloriferi ısıtmaz oldu.uzun yolda hiç etkili değil ılık bir hava üflüyor üşüyorum :(

formancı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali gezer
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman

İleti toyota » 24 Şub 2015, 21:13

Ben o motoru tamir eden usta olsam termostatı 74 lük takarım :) Hararet ibreniz hangi seviyelerde ?
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti kurtoğlu11 » 24 Şub 2015, 21:36

benim 82lik termostat memnunum
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti formancı » 24 Şub 2015, 22:16

ilk defa kullanıyorum bu aracı.aldım kısa süre içinde conta yandı. hararet göstergem seyir halindeyken tam ortada düz duruyor termostad kaçlık bilmiyorum.
formancı
CLASSIC
CLASSIC

İleti formancı » 24 Şub 2015, 22:22

bir de bu araca hiç gaz basamıyorum araç 1000 devir ile 2000 devir arsında vites istiyor çekişi gidişi gayet iyi.genel favorit forman grubu böylemidir?araç 2000 devir 5 ci vites 100 km hızı aşıyor.yakıtta şimdilik çok iyi maşallah diyelim 18 kuruş yakıyor.ustam 1000 km sonra sbop ayarı yapacak inşalh dahada iyi olur.
formancı
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 24 Şub 2015, 23:08

formancı yazdı:bir de bu araca hiç gaz basamıyorum araç 1000 devir ile 2000 devir arsında vites istiyor çekişi gidişi gayet iyi.genel favorit forman grubu böylemidir?araç 2000 devir 5 ci vites 100 km hızı aşıyor.yakıtta şimdilik çok iyi maşallah diyelim 18 kuruş yakıyor.ustam 1000 km sonra sbop ayarı yapacak inşalh dahada iyi olur.

Vites geçiş devirleri düşüktür bu araçların.Gidişinden yakıtından memnunsanız problem yok.
Kaloriferin tam olarak ısıtmadığını ustanız ile paylaşın termostatınız kış aylarına uygun anladığım kadarı ile hararet ibresi ortada durduğuna göre.
Unutmadan motor yağ ne koydunuz araca 20W 50 mi ?
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 25 Şub 2015, 09:21

formancı yazdı:ilk defa kullanıyorum bu aracı.aldım kısa süre içinde conta yandı. hararet göstergem seyir halindeyken tam ortada düz duruyor termostad kaçlık bilmiyorum.

Eğer hararet ibresi doğru gösteriyorsa, kalorifer radyatörü tıkalı olabilir.
formancı yazdı:bir de bu araca hiç gaz basamıyorum araç 1000 devir ile 2000 devir arsında vites istiyor çekişi gidişi gayet iyi.genel favorit forman grubu böylemidir?araç 2000 devir 5 ci vites 100 km hızı aşıyor.yakıtta şimdilik çok iyi maşallah diyelim 18 kuruş yakıyor.ustam 1000 km sonra sbop ayarı yapacak inşalh dahada iyi olur.

Hatırladığım kadarıyla Favorit ve Forman' in dişli oranları aynıydı. Benim Favorit' te 5. viteste 2000d/d' da hızı 90km/s olarak gösterirdi. Sürat göstergesi fazla gösteriyor da olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti formancı » 25 Şub 2015, 19:41

toyota » 24 Şub 2015, 23:08

Vites geçiş devirleri düşüktür bu araçların.Gidişinden yakıtından memnunsanız problem yok.
Kaloriferin tam olarak ısıtmadığını ustanız ile paylaşın termostatınız kış aylarına uygun anladığım kadarı ile hararet ibresi ortada durduğuna göre.

SAYIN TOYOTA ABİM _-______ustama bu gün telefon edip sordum motor yağı 15/40 koymuş kış şartlarında daha iyi olacağını söyledi...kaloriferi ni sordum zaten kış bitti oldu dedi :D termostad taktığımızda yazlık kışlık olarak değişmesi gerektiğini söyledi...ve yazın hararet yapar takarsak dedi... araba böyle bu ayarda kalsın dedi ::: :D çokda ben anlamıyorum bu işlerden...NE DERSE TAMAM.DEDİM
formancı
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 25 Şub 2015, 20:12

formancı yazdı:
toyota » 24 Şub 2015, 23:08

SAYIN TOYOTA ABİM _-______ustama bu gün telefon edip sordum motor yağı 15/40 koymuş kış şartlarında daha iyi olacağını söyledi...kaloriferi ni sordum zaten kış bitti oldu dedi :D termostad taktığımızda yazlık kışlık olarak değişmesi gerektiğini söyledi...ve yazın hararet yapar takarsak dedi... araba böyle bu ayarda kalsın dedi ::: :D çokda ben anlamıyorum bu işlerden...NE DERSE TAMAM.DEDİM

Hımm ustanız işi biliyor motoru sıkmamak için 15W 40 yağ koymuş kışın ideal yağdır skoda favorit ve formanlar için ne ince ne kalın.Yaz aylarında termostat olmasada olur ama kış aylarında gerekiyor yoksa araç hem fazla yakıyor hem içerisini ısıtamıyor.

Yaz kış %50 antifiriz %50 suyu eksik etmeyin aracınızdan ( yarı yarıya antifiriz su karışımı yaşadığınız şehirin iklim koşullarına göre değişiklik gösterebilir) contayı da yeni değiştirtmişsiniz contaların çürümesine neden yazın motora sadece su koyulmasıdır ardından kış gelince antifiriz koyulur :).Antifirizin koruycu yanı olduğu gibi küçük paslı hasarlı yerleri temizleme özelliğide var conta üzerinde veya radyatörde borularda vs vs pas kireç varsa onu söker ve bir yerde biriktirir genelde radyatörde oluyor bu birikim ve sonra radyatör tıkanır araç su devirdaimi yapamaz sonra hararet ve yeniden conta yandı :)

Km göstergesi ile bir probleminiz var sanırım SAİNZ isimli üyemizin yazdıklarına katılıyorum.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AG7 » 25 Şub 2015, 22:19

Konu açılmışken bende sorayım. Benim favoda 2000 de vites istiyor. Bazen uzatıyorum. 2500-3000 3. Viteste 70-80 4 te 100ama bagiriyor tabi. DDistribütörü değiştirmeden önce devir ibresi dansöz gibiydi. 3000 de vites degistirirdim.Distribütör de problem vardi. Değiştirdik. Ok gibi oldu. Simdi 2000 de vites isteyip ortalama 1500 de seyrediyor.
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti formancı » 26 Şub 2015, 19:10

tolga bey vermiş olduğunuz bilgileri dikkate alıcam antifirizi kontrol edecem..
AG7 aynı dediğiniz gibi benim forman da..2000 devirde vites değiştiriyorum araba vites devrini gücünü yeniyor çekişi gayet iyi bağırtmaya gerek yok sanırım yolum düz ise 1500 2000 devir arası seyrediyorum... rampa gidiyorsam 2000 2500 devir arası vites değiştiriyorum ki bayılma olmasın.
formancı
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir