dreksiyon kutusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

dreksiyon kutusu

İleti yuksel53 » 06 Mar 2015, 21:13

MGA marka direksiyon kutusu kullanan varmı acaba. Eksileri artıları nedir bilgi almak istiyorum. Favorit 94 model

yuksel53
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favorit

İleti blauzahn » 06 Mar 2015, 22:00

yuksel53 yazdı:MGA marka direksiyon kutusu kullanan varmı acaba. Eksileri artıları nedir bilgi almak istiyorum. Favorit 94 model

Favorit felicia grubuna direksiyon kutusu bulabiliyorsanız orijinal bulamıyorsanız sismak marka taktırın. Özel servislere de sorarsanız sismak harici yan sanayilerden şikayet aldıklarını belirtirler.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti phenomx3 » 08 Mar 2015, 03:46

Ben 3 sene önce eski aracıma MGA taktırmıştım. SİSMAK bulamadığım için. MGA dan sıkıntı yaşamadım gayet yumuşaktı ama herkesin söylediği Önce SİSMAK. Haa orjinal takarım diyorsan ;

http://www.parcadeponuz.com/index.asp?m ... IA%2095-98
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti blauzahn » 08 Mar 2015, 10:26

Bu arada sismak rot başlı olarak satılıyor. Mga gördüğüm kadarıyla rot başsız satılıyor. Buna da dikkat etmek gerekiyor. Orijinali uzun süredir takip ediyorum indirime girdiği zamanlar oluyor. 230 lira civarına düşüyor. Takip etmekte yarar var. Bir türlü durumu denkleştirip indirimdeyken alamadım :(
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti skodaizm » 09 Mar 2015, 00:48

Direksiyon kutusu gövdesi dağılmamışsa tamir edilebilir. Burçlar (tıkırtı burcu) yataklar, rulman, körükler vs. parçalar hep değiştirilebilen parçalardır ve yeni gibi olur. Yeter ki gövde sağlam olsun.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti phenomx3 » 09 Mar 2015, 00:55

MGA rotbaşlıydı. Rot başlı-rotbaşsız satılıyor. ben SİSMAK bulup almıştım 150 tl. Forman için elimde yedek duruyordu. bir arkadaşa lazım oldu ona verdim. şimdi lazım olsa yine 150 TL den başlayan fiyatlarla birçok sitede mevcut.
Parçadeponuz sitesi otoaslanlar'ın ikinci sitesi. Parçadeponuz da fiyatlar genelde daha uygun tutulmuş ama bazı ürünlerde otoaslanlar daha indirimli oluyor. ürün alırken ikisindede o ürünü incelemek daha iyi olur. Ben geçen yaz birçok ürün aldım kredi kartlı ödeme ile ama şimdi sanalposları işlem yapmıyor sıkıntı var sanırım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti sainz » 09 Mar 2015, 08:37

skodaizm yazdı:Direksiyon kutusu gövdesi dağılmamışsa tamir edilebilir. Burçlar (tıkırtı burcu) yataklar, rulman, körükler vs. parçalar hep değiştirilebilen parçalardır ve yeni gibi olur. Yeter ki gövde sağlam olsun.

+1
Nihayetinde hidrolik bir aksamı olmadığı için kesinlikle bu şekilde tamir yoluna gidilebilir bence de.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti phenomx3 » 10 Mar 2015, 13:10

tamir takımını bulsanız edersiniz de... Benim usta tamir takımı bulunmuyor bulunsa ben sana yeni kutu aldırmaz tamir ederdim, eskiden çok yaptık ama artık bulamıyoruz demişti. Bende çok aradım ama tamir takımı bulamamıştım. :(
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 10 Mar 2015, 14:09

Direksiyon Kutusu ve Tamir Takımları Stoklarımızda Mevcuttur.

www.otoyedekparcacim.com.tr

www.otoyedekparcacim.net
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti phenomx3 » 12 Mar 2015, 01:28

hakan48 yazdı:Direksiyon Kutusu ve Tamir Takımları Stoklarımızda Mevcuttur.

www.otoyedekparcacim.com.tr

www.otoyedekparcacim.net

HAKAN BEY DİREKSİYON KUTUSU TAMİR TAKIMI GÖREMEDİM SİTENİZDE. ACABA SATIŞA SUNMADINIZMI
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 12 Mar 2015, 10:03

skoda araçlarda direksiyon tamir takımı hangi parça lazımsa ayrı ayrı satılır. opel harici çogu markada ayrıdır. sadece opelde set olarak satılır.

ustanızdan ihtiyacınız olan parçaları çıkartıp arama yapabilirsiniz. direksiyon tıkırtı burcu - baskı kepi - kremayar mili ve pinyon dişli pinyon rulmanı tamamı ayrı ayrı satılıyor.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan48 » 12 Mar 2015, 10:20

mga vs markalar bazı firmaların sadece kutu vs yaptırdığı üründür. vika nova gibi skoda yedek parçada kendini ispatlamış markalar hem satış sonrası garanti konusunda hemde taktıktan sonra arıza çıkarmadığından- Vika Nova ve Sismak Markalarını Öneriyorum. diğer çoğu markada taktıktan sonra hafif kasise düşünce kutudan kaynaklanan ön takım sesleri gelmektedir. ve sorun çıkarmaktadır.

Eğer Direksiyon Kutunuz Orjinal İse Kesinlikle Tamir Ettiriniz Orjinal Kutuların Tamir Etmek İstediğinizde Parçaları Ayrı Ayrı Satılıyor. Fakat Daha Önce Kutunuz Değişti İse Tamir Takımları Her Marka Ayrı Tm Tk Kullandığından Arıza Durumunda Yeni Kutu Almanız Gereklidir. Sismak Kendi Farklı Bir Tm Tk Kullanırken Diğer Markalar Ayrı Tm tk Kullanmaktadır. Bulunduğunuz Yerde Bu İşlemi Yapacak Servis Yok İse - Akasya Otomotiv 02524127677 Numaralı Telefonumuzdan Teknik Destek Alabilir. Gerektiğinde Tamir Yapılması İçin Kargo ile Gönderip Revizyon Yaptırabilirsiniz. Kargo Anlaşmamız Mevcut Olup Daha Önceden Son 3 Ayda 250 Tl ve Üzeri Otoyedekparcacim ® Siparişiniz Mevcutsa Gidiş Dönüş Kargo Ücretleri Tarafımızdan Ödenerek Gönderilecektir. Alışverişiniz Yoksa kargo Gidiş Dönüş 15 TL dir.
Kutu Tamiri İşlemleri 22.90 TL Olup 1 Yıl Garantilidir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti phenomx3 » 09 Nis 2015, 22:57

Arkadaşlar aracımın aks kafalarını değiştirirken ustamla muhabbet ediyorduk. kendisi de favorit kullanıyor. aracına orjinal felicia direksiyon kutusu takmış. favortin orjinal kutu duruyormuş. Forumdan bahsettim isteyen olursa satarmısın yedek olarak mı saklayacaksın dedim. farketmez durabilir de satarım da deyince buraya yazayım dedim. isteyen olursa özelden mesaj atsın ustaya yönlendireyim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir