favorit kontak hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favorit kontak hk.

İleti favorit55 » 08 Mar 2015, 20:17

merhaba
marsa basarken tık diye bir ses geldi simdi marsa basinca araç calisinca kontak geri donmuyor elimle ceviyorum kontak orijinal tamiri yapilirmi yoksa degismesimi gerekir

favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti kurtoğlu11 » 08 Mar 2015, 21:11

kontağı sök ben 1ay önce söktüm.resimlerini koymuştum buraya içinde bir yay varmış daha önce değiştiren arkadaşları araştırma yaparken forumlarda okumuştum. benim sorun kontak termiğinde olduğu için pek fazla karıştırmadım. neyse sök kendin yapamıcağına karar verirsen anahtarcıya götür o içindeki yayı değiştirir
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti aslan_1960 » 10 Mar 2015, 22:51

Fatih kardeşim,kontağı söktüğünde arkasında bir parça daha var onun içinde yay var.Yayın yenisini bulamazsın,ona uygun bir yay bulup yapabilirsin.Yanlız yay olan parçayı sökerken ve takarken çok dikkatli ve düzgün söküp takman lazım.Benim geçen yaz başıma geldi söktüm uygun bir yay bulup aynı ölcüde kesip yapıp taktım şimdilik problem yok.Kontağı sökmen için direksiyonun kutusunu sökmen lazım daha kolay olur.takıldığın bir şey olursa sor yardımcı olurum.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti favorit55 » 10 Mar 2015, 22:59

aslan_1960 yazdı:Fatih kardeşim,kontağı söktüğünde arkasında bir parça daha var onun içinde yay var.Yayın yenisini bulamazsın,ona uygun bir yay bulup yapabilirsin.Yanlız yay olan parçayı sökerken ve takarken çok dikkatli ve düzgün söküp takman lazım.Benim geçen yaz başıma geldi söktüm uygun bir yay bulup aynı ölcüde kesip yapıp taktım şimdilik problem yok.Kontağı sökmen için direksiyonun kutusunu sökmen lazım daha kolay olur.takıldığın bir şey olursa sor yardımcı olurum.

Öncelikle yardımın için teşekkürler kontak termiği şipariş ettim orjinal buldum sanal pazardan onu bekliyorum. Söküp yayı uydurmayı düşünmüştüm elektrikçi arkadaşım termiği değiştir orjinal bulursan dedi bende sipariş ettim yanlız aklıma takılan termiğin içindemiki bu yay termiği değişince problem çözülsün?
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti aslan_1960 » 11 Mar 2015, 23:15

Termik dediği kontak anahtarının arkasındaki parça.Termiği değiştirdiğinde sorun çözülecek.Sana onun için dikkatli söküp takman lazım dedim.Yenisi 45.00 TL civarı bir şey.Değiştirdiğin zaman eskisini dikkatlice söküp yay uydurmaya çalış yedek dursun.Ben yoktan var etmeyi ve bir şeyler becermeyi sevdiğim için uğraşıyorum.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir