Komple bakım ön fiyat bilgisi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Komple bakım ön fiyat bilgisi

İleti ruzgarnufel » 09 Mar 2015, 17:38

S.a. Arkadaslar..gecen gün giderken aracın hararet yapması üzerine baktm ki fan acılmamıs o yzden skntı olms.
Bende tekrar tekrar sıkıntı yasamaktansa saglam bir bakıma götrmek istiorm aracı.ama maddi durum nedenyle önce size bir danısmak istedm...
Yaptırmak istediklerim;
-triger zinciri değişimi
-motoru actrmadan alttaki yag kacaklarnın giderilmesi
(Triger zinciri tarafndan yag damlatıyor)
-hava ve yag filtresi değişimi
-baskı balata değişimi
-şanzuman ve motor yagı değişimi

Ve bunlar cok tutmazsa felicia radyatör fanı taktırmayı planlıorm..

Ortalama fiyat orjinal parçalarla birlikte bana kaça mal olr.parca+işçilik olarak

ruzgarnufel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ruzgar Nufel
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 94 favorit 135lx

İleti toyota » 09 Mar 2015, 20:20

Fan neden açmamış müşir mi bozuk yoksa fan motorunun kömürleri bitmeye başladığı için bir çalışıp bir çalışmamazlık mı yapıyor.Ben olsam fan müşirni sağlam bozuk değiştirir fan motorununda kömürlerini söker bakardım.

Triger zinciri değişicekse yağ arkasındaki grank keçesinden kaçırır o da değişir. Ortalama triger 70 tl olsa grank keçesi 10 TL egzantirik keçesi de 10 TL civarı
Motor yağ deposu iner karter contası değişir contası 10 TL olsa ortalama.
Hava filitresi 10 tl
yağ filitresi 10 tl
castrol 20w 50 yağ 50 tl
baskı baltada işler değişir 120 tl ye de var 250 tl ye de baskı balata var.(Tavsiyem Mapa değil LUK ortalama fiyatı 175 TL)
Şanzıman inecek yağı da kolay değişir ortalama 30 TL tutsa
işçilikte 200 ila 250 TL alırlar.
salıcak takozları ve aks + direksiyon körüklerini de kontrol ettirin şanzuman inince onları değiştirmek kolay zaten.

Sana bu iş extralarla beraber ortalama 500 ile 650 TL arası bir rakkam tutar takribi yine de usta belirler son fiyatı bir de fren hidrolik yağını komple değiştirin 20 TL dot 3 fren hidroliği.Şanzıman inmişken :) marş motorununda bakımını yaptırın marş motoru kömür tablası kontrolü ve gerekirse değişimi ve marş dişlisi kontrolü gerekirse değişimi.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti phenomx3 » 10 Mar 2015, 13:07

triger zinciri- 65 tl orj. +eksantrik kapak contası
-hava filtresi 10 tl
yag filtresi 7-10 tl arası
-baskı balata luk 170+... sachs 200+...
-şanzuman yağı 25-30 tl
motor yagı 40+...

bunlara işçilik söylemek zor ama tahminen 250-350 arası isterler ustaya göre değişir. ben baskı balata+devirdaim+şanzuman yağı+ön aks bilyaları değişimi için 350 tl vermiştim işçilik olarak Ekim2014 te.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti hakan48 » 10 Mar 2015, 14:02

Skoda Yedek Parça Fiyatlarını

http://www.sanalpazar.com/dukkan/Otoyedekparcacim-__u592690

adresinden Görebilirsiniz.

Havale İle Yapılan İşlemlerde %7 İndirim Mevcuttur.

Ayrıca 365 Gün 24 Saat 08503027713 - 02524127677 Numaralı Telefonlardan Kredi Kartlarına Taksit Seçeneğiyle ve Kapıda Ödeme İle Ürün Siparişi Verebilirsiniz.
Türkiyenin İlk Online Skoda Yedek Parça Mağazası Otoyedekparcacim ®

www.otoyedekparcacim.net
www.otoyedekparcacim.com.tr
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti sainz » 10 Mar 2015, 15:46

toyota yazdı:...baskı baltada işler değişir 120 tl ye de var 250 tl ye de baskı balata var.(Tavsiyem Mapa değil LUK ortalama fiyatı 175 TL)...

Ben Favorit' i satmadan önce Sach marka takmıştım. Kısa süre kullanmıştım ama çok memnun kalmıştım.
Bir de bu kadar iş yaptıktan sonra mutlaka krank arka keçesini de değiştirin. Hep gözden kaçar ancak kaçırıp debriyajı yağlarsa bir debriyaj değişimi daha yapılmak adurumunda kalınıyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti ruzgarnufel » 13 Mar 2015, 21:43

Lojistik skodaya geçen gittiğimde sis farlarını sadece takmak için 90 lira isteyince vazgeçtim.ve o gün gözümden düştü orası.kendm taktım...şimdi ivedikte randıman skoda diye bir yer önerdiler iyi dediler.bilmiorm ama oraya gideceğim sanrm.
500-600 lira beni kurtarıyor sanrm...sonrasında da lastik almayı planlıorm hemen...yani marşa basınca basım agrımadan 700-800km rahatlıkla yapabilmeliyim...distribütör zaten yeni lpg benzin calısıor...çekiş düşük sorunum baslıca bu araba bayılıyor.yaptrdktan sonra bi subap ayarı cektrp kafam rahat olsn istiorm.
ruzgarnufel
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ruzgar Nufel
Arabanız: 94 favorit 135lx

İleti yuksel53 » 14 Mar 2015, 09:09

arkadaşım merhaba benim favoritin direksiyon kutusundan çok ses geliyodu mga direksiyon kutusu aldım sonra usta bana direksiyon kutusunda problem olmadığını sadece tıkırtı burcunun değişeceğini söyledi tıkırtı burcunu değiştirdik problem çözüldü. sonuçta elimde hiç açılmamış mga marka dreksiyon kutusu var piyasasının altında uygun fiyata verecem ilgilenirsen görüşelim.
yuksel53
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir