hararet göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hararet göstergesi

İleti kurtoğlu11 » 10 Mar 2015, 21:38

arkadaşlar benim hararet göstergesine birşeyler oldu daha kontağı açar açmaz ibre sona vuruyor haraket halinde bir aşağı bir yukarı vuruyor sizce arkadaşlar sıkıntı nerde fikri veya daha önce aynı sıkıntı yaşayan varmı

kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti blauzahn » 10 Mar 2015, 22:15

Benim feliciada hararet göstergesi arızası vardı yeni çözüm bende. Aşağı yukarı hareket etmesinin ve sona vurmasının sebebi bende şöyleydi; hararet göstergesinin devre üzerinde geçtiği yere gelen hattın kablo girişinde temassızlık varmış. Havya ile lehimini ısıttım düzeldi. Benim başka bir problem daha vardı onu başka bir şekilde çözdüm. Göstergenin devreye oturduğu bölümlerin yollarında mutlaka çatlak vs. vardır. Lehimlerinin yenilenmesi gerekir. Bunun haricinde hararet müşürü de arızalanmış olabilir. Önce hararet müşürünü değiştirip deneyin ama yüksek ihtimal sorun ilk yazdığım sorun gibi temassızlık yapan bir şey var.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti phenomx3 » 11 Mar 2015, 03:34

Hararet müşürüne bakın. kablosu çıkmış yada temassızlık olmasın. Ben termostatı değişirken kablosunu sökmüştüm işimi bitirdim antifirizi koydum aracı çalıştırdım bir baktım dediğiniz şeylerin aynısı oluyor lan neyaptık ne oldu derken bi baktım; müşüre kabloyu takmayı unutmuşum ondanmış. :oops:
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti kurtoğlu11 » 14 Mar 2015, 19:20

ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLDÜ. HARARET MÜŞÜRÜNÜN TAKILI OLDUĞU KABLOLARI ÇIKARDIM BİRİSİ YEŞİLENMİŞ YADA PASLANMIŞ ZIMPARALAYIP YENİDEN TAKTIĞIMDA SORUN ÇÖZÜLDÜ. YORUMLARINIZ İÇİN T.Ş.LERRRR
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti toyota » 14 Mar 2015, 20:38

kurtoğlu11 yazdı:ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLDÜ. HARARET MÜŞÜRÜNÜN TAKILI OLDUĞU KABLOLARI ÇIKARDIM BİRİSİ YEŞİLENMİŞ YADA PASLANMIŞ ZIMPARALAYIP YENİDEN TAKTIĞIMDA SORUN ÇÖZÜLDÜ. YORUMLARINIZ İÇİN T.Ş.LERRRR

Ben bu tip sorunlarla karşılaşmamak için motor tarafında ne kadar soket varsa hepsini yeniledim özellikle ateşleme gurubundakiler ile başladım.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir