ÖN DÜZEN BAKIMI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖN DÜZEN BAKIMI

İleti AG7 » 12 Mar 2015, 11:20

Arkadaşlar mrb. yaklaşık 6-7 ay önce ön düzene girmiştim. işte direksiyon kutusu tamir edilecek. rot başları değişecek demişlerdi. salıncaklar idare eder ibaresi kullanıldı. o ara maddi durumumun sıkıntılı olmasından dolayı acil olan sağ rot başını değiştirerek yoluma devam etmiştim. bu zamana kadar geldik. ha sorun varmı bence yok gibi :) fakat direksiyonum giderek ağırlaştı. ve gacır gucur sesler geliyor. şimdi diyeceğim o ki; güzel bi bakıma giricem.... tamir ile falan uğraşasım yok. al - tak işine bakıcam. mesela direksiyon kutusu sismak olucak.. rotbaşlı olur zaten sanırım. rotiller salıncaklar.. yani rotbalansçıya girip onun dedğine göre hareket etmem lazım ewt ama. siz söyleyin ön düzen parçaları nedir. hangisini sıfır alıp takayım. bi sıralar mısınız rica etsem. ? ayrıca ortalama işçilik nedir mesela ?

AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti AG7 » 12 Mar 2015, 21:15

???
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 12 Mar 2015, 22:36

Bence amortisör kulelerindeki takozlara da bir baktır onlarda direksiyonu çevirirken ses yapabilir.Ön düzemde rot başı rot mili direksiyon kutusu rotil akslar salıncaklar salıncak takozları amortisörler ve yaylar bulunmaktadır şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti phenomx3 » 13 Mar 2015, 07:13

Direksiyon kutusu (rot başları,rot milleri)
salıncaklar (salıncak takozu-burcu-rotillerden oluşur)
iç dış aks kafaları, aks mili, aks bilyası, aks poryası, amortisör kule lastiği- bilyası hepsi ön düzene ait.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AG7 » 13 Mar 2015, 13:14

öncelikle teşekkürler.. demek ki bunların hepsine el atsam.. 500-600 den aşağı çıkamam
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 13 Mar 2015, 21:59

Yani direksiyon kutusu sismak olursa zaten rot kolu rot başı uzerinde olur komple sen sadece alt rotiller gerekirse akslar veya körüklerini değişirsin salincak takoztakozlarini direk değiştir zaten.Bir de alt motor takozuna baktir.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti AG7 » 13 Mar 2015, 22:58

ilgi ve alakanız için teşekkürler. Dediklerinizi degistiricem. Saolun ;)
AG7
CLASSIC
CLASSIC

İleti yuksel53 » 14 Mar 2015, 09:08

arkadaşım merhaba senin konuyla çok alakası yok ama benim favoritin direksiyon kutusundan çok ses geliyodu mga direksiyon kutusu aldım sonra usta bana direksiyon kutusunda problem olmadığını sadece tıkırtı burcunun değişeceğini söyledi tıkırtı burcunu değiştirdik problem çözüldü. sonuçta elimde hiç açılmamış mga marka dreksiyon kutusu var piyasasının altında uygun fiyata verecem ilgilenirsen görüşelim.
yuksel53
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir