yokuş yukarı kalkış anındaki ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yokuş yukarı kalkış anındaki ses

İleti debrelim03 » 14 Mar 2015, 18:03

arkadaşlar yokuşda ilk kalkış anında takırtılı bi ses geliyor sanki aracın sağ ön tarafından geldiğini hissediyor gibiyim acaba neyden olabilir

debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

İleti AG7 » 14 Mar 2015, 19:38

Ön düzende bi sıkıntı mı var acaba?sadece yokuşta mi yapiyo. Düz giderken durum nedir. Hani olur ya ciddi bi boşluk vardır. İlk kalkış aninda takirdiyor olabilir. İlk aklima gelen bu oldu. Mesela bende boşluk var sanki. İlk kalktigimda hissediyorum. Bi git gel oluyo
AG7
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Favorit

İleti debrelim03 » 14 Mar 2015, 20:16

hayır sadece yokuş yukarı kalkışlarda yapıyor düz yolda veya seyir halinde iken o takırtı olmuyor sizin dediğiniz boşluk nerede oluyor veya seyir halinde iken sarsıntı oluyormu benim aynı zaman da seyir halinde iken gazdan ayağımı çekince araçta hafiften titreme hissettiriyor acaba bu sorunla alakalı birşeymidir bilemedim
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 14 Mar 2015, 20:36

Araçta karter koruma var mı ? Ben motor alt takozundan ve devirdaimin oradaki takozdan şüphe ediyorum veya egzos takozlarından olabilir.Bunlara baktırın öncelikle salıncaklar ve salıncak bağlantı vidalarıda kontrol edilmeli.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti debrelim03 » 14 Mar 2015, 20:58

toyota yazdı:Araçta karter koruma var mı ? Ben motor alt takozundan ve devirdaimin oradaki takozdan şüphe ediyorum veya egzos takozlarından olabilir.Bunlara baktırın öncelikle salıncaklar ve salıncak bağlantı vidalarıda kontrol edilmeli.
bildiğim kadarı ile karter koruma yok sadece motorun altına doğru giden plastik var eğer o değilse toyota usta takozlarla bağlantısı kesin varmıdır yada aks lerle falan ilgimidir çünkü motorun sağ tarafından geliyor gibi hissediyorum
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 14 Mar 2015, 21:12

debrelim03 yazdı:
toyota yazdı:Araçta karter koruma var mı ? Ben motor alt takozundan ve devirdaimin oradaki takozdan şüphe ediyorum veya egzos takozlarından olabilir.Bunlara baktırın öncelikle salıncaklar ve salıncak bağlantı vidalarıda kontrol edilmeli.
bildiğim kadarı ile karter koruma yok sadece motorun altına doğru giden plastik var eğer o değilse toyota usta takozlarla bağlantısı kesin varmıdır yada aks lerle falan ilgimidir çünkü motorun sağ tarafından geliyor gibi hissediyorum

Akslarda olacağını pek sanmıyorum açıkçası ama uzaktan tedavi biraz zor sağ alt tarafta motor alt takozu sağ üst tarafta motor üst takozu var önce bunlara baktırın.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti debrelim03 » 14 Mar 2015, 22:10

dediklerinize baktırcaam yanlız forumda bu şekilde problem yaşayan oldumu hiç bulamadım
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 14 Mar 2015, 23:56

Devirdaim takozundandir.ddevirdaimi komple degistirirseniz iyi olur.graf, hepu yada valeo gibi markaları taktirin. Cin mallarının takozu çok cabuk gidiyor.devirdaiminiz iyi durumdaysa da özel takozlar var yada felicia takozu. Bu konuda forumda arayın bulacaksınız. Sikintiniz Önce devridaim takozu bence. Mobilden yazdım pek iyi olmadı yazım özür.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti AhmetH » 15 Mar 2015, 12:14

3 tane motor takoz var baktırin orda bişey yoksa egzozun Askıları da olabilir

Benim son susturucunun askisi kopunca takir tukur ses yapardı hem yokuşta hem araba yukluyken kalkislarda
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti debrelim03 » 15 Mar 2015, 18:19

AhmetH yazdı:3 tane motor takoz var baktırin orda bişey yoksa egzozun Askıları da olabilir

Benim son susturucunun askisi kopunca takir tukur ses yapardı hem yokuşta hem araba yukluyken kalkislarda

peki bu takozların düz yolda seyir halide iken çeyrek gaz veya yarım gaz ile giderken hafiften sarsıntı yapıyor onuda yapıyor olabirmi dip gaz yapdımmı kesiliyor onun sebebi nedir acaba
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 15 Mar 2015, 19:28

Yapabilir, ya gosterin yada el freni Çekili kalkmaya çalışın veya ayak frenine basılıyken debriyaj kavratin elbet nerde boşluk varsa ses yapar yük altında
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Abdulkadir OĞUZ » 16 Mar 2015, 10:40

Bence akisler yağsız kalmış akis körükleri yırtılmış ise akisler yağsız kalmış demektir. Akis körükleri ucuz ama işçiliği pahalıdır. Benim arabaların körükleri yırtık. 6 ayda bir körüklerin yırtık yerinden elimle gres sürüyorum ve tıkırtı sesi kesiyor. 2 yıldır böyle idare ediyorum.
Abdulkadir OĞUZ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkadir OĞUZ
Nereden: Hatay
Arabanız: 1990 Mod.Skoda Favorit

İleti debrelim03 » 16 Mar 2015, 10:58

Abdulkadir OĞUZ yazdı:Bence akisler yağsız kalmış akis körükleri yırtılmış ise akisler yağsız kalmış demektir. Akis körükleri ucuz ama işçiliği pahalıdır. Benim arabaların körükleri yırtık. 6 ayda bir körüklerin yırtık yerinden elimle gres sürüyorum ve tıkırtı sesi kesiyor. 2 yıldır böyle idare ediyorum.

yanlız benimkisi sadece yokuşlarda yüke bindimi yapıyor takırtakır ses vuruyor düz yolda değil körükler sağlam galiba arkadaşların dediği gibi benim gördüğüm yedek su deposunun olduğu tarafın en altta bi takoz eskimiş parçalanmaya başlamış muhtemelen ondan veya diğer takozlardan birinden artık ustaya götürcez
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

İleti ERTAN52 » 18 Mar 2015, 22:13

ARKADASIM SENIN SORUNUNUN COZUMU SAG USTEKI MOTOR KULAGINI ORJINALIYLE DEGISTIRECEKSIN VE DOGRU BIR YONDE TAKILMASI LAZIM GEREKIYOR SONUN ORTADAN KALKACAKTIR
ERTAN52
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ertan türkoglu
Nereden: Ankara

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir