forman mı alsam

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

forman mı alsam

İleti golge37 » 15 Mar 2015, 13:36

merhaba arkadaşlar skoda forman hakkında bilgi almak istiyorum. reno 9 veya reno 11 ya da skoda forman alacağım karar veremiyorum. bu arabaları kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. motor 1.3 olması beni biraz soğutuyor. yardımcı olursanız sevinirim

golge37
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yakup sefer
Nereden: Karabük

İleti karamani44 » 15 Mar 2015, 23:01

motor idare eder ben 92 model forman kullanıcısıyım memnunum çünkü ihtiyaçlarıma cevap veriyor. Benim için SW olması güzel ve alırken fiyatı cazipti. eğer size bagaj lazım değilse reno 11 yanılmıyorsam europa oluyor onu tavsiye ederim şekli daha düzgün. reno 9 çok dandik bence.
karamani44
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Malatya
Arabanız: forman 135 L

İleti golge37 » 15 Mar 2015, 23:33

hararet ve çekiş nasıl.... özellikle nasıl rampa çıktığını merak ediyorum. eropa değilde paramız sprig breadvay veya flaşh a yetiyor
golge37
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yakup sefer
Nereden: Karabük

İleti aslan_1960 » 16 Mar 2015, 00:14

Selamınaleyküm arkadaşım,reno 11 tavsiye etmem.Hararet ve çekiş sorun olur dersen,reno 9 ve forman kullanan biri olarak reno 9 tavsiye ederim.Skodaların tamiri ve parçaları ucuz.Karar senin.Bulacağın arabanın hor kullanılmamış olması çok önemli bu arada.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti karamani44 » 16 Mar 2015, 20:12

golge37 yazdı:hararet ve çekiş nasıl.... özellikle nasıl rampa çıktığını merak ediyorum. eropa değilde paramız sprig breadvay veya flaşh a yetiyor

çekiş 1.3 motora göre iyi formanda. uzun rampalarda yazın hararet sorunu olabilir. Bu araçlar içinde brodway çeyrek altın gibidir hemen satılır. aynı olmasına rağmen spring biraz daha geç satılır. flashlar bildiğim kadarıyla 1.7 motor yani yakıtı cebini yorar ben olsam (ki öyle yaptım) forman alırım zor satılır ama her daim iş görür. sadece uzun yol yapacaksan seni üzebilir (hararetten dolayı) diye düşünüyorum
karamani44
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Malatya
Arabanız: forman 135 L

İleti sainz » 17 Mar 2015, 10:55

Motordaki soğutma tertibatı sağlıklı çalışıyorsa uzun rampalarda hararet bir miktar yüksek seyretse de su kaynatma noktasına gelmez ancak dediğim gibi müşir, termostat, ...vb. tüm tertibat hatasız çalışıyor olmalı. Ha rampada hararet yükselip tedirgin ederse de kaloriferi sıcağa alıp 3. kademede kısa süreli çalıştırarak (sizin için biraz sıkıntılı olacağı kesin tabii ki) harareti biraz daha düşürebilme imkânınız da var. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir şey var. Rampa çıktıktan sonra hararet bir miktar yükselmişse ve hemen ardından da rampa inmeye başlamışsanız vitesi sakın boşa atmayın. Bu durumda motor ani olarak soğuyacak ve belki de kısa sürede silindir ağzıyla contanın birleştiği kısımlarda çatlamalara ve sonrasında da contada çürüümeye yol açacaktır.
Kazasız belasız İnşaallah.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir