Benzine geçişte Karbiratör kapağını açmadan çalışmıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzine geçişte Karbiratör kapağını açmadan çalışmıyor

İleti cetins » 21 Nis 2015, 15:52

Merhaba arkadaşlar ,
Aranıza yeni katıldım,
Benimde Yeni aldığım 93 favorit ile ilgili sorum var bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim,
Araçta uzun süre Benzin kullanılmamış ,Benzin otomatiği benzin filtresi ve diyafram yeni değişti. (karbüratöre müdahale olmadı hiç ) usta oldu dedi gönderdi.biraz benzinde kullanıp LPG ye aldım.3 gün sonra tekrar benzine almak istedim çalışmadı.Karbüratör kapağını çıkarınca 4-5 denemede benzinde çalışıyor.Kapağı kapatınca stop etme problemi falan yok.Stop edip tekrar çalıştırabiliyorumda.Ancak ne zaman lpg ye alsam geçişte problem oluyor.

Birde rölantide çalışırken bile depodan benzin filtresine gelen benzin çok fazla, yani rölantide ortalama 1 dk de 500 ml geliyor.
Yarımlarınız için teşekkürler

cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti blauzahn » 21 Nis 2015, 17:23

Çetin Bey bizim araçlarda otomatik benzin pompası yok. Aracınız lpg ile çalışırken stop edip düğmeyi benzine geçirip aracı çalıştırmaya uğraşırsanız aküyü bitirebilirsiniz. Bunun böyle olmasını istemiyorsanız benzin otomatiğini iptal edip elektrikli benzin pompası alarak benzin kesiciden hat çekerek kurulum yapmanız gerekmektedir.

Bu durumda ne yapacaksınız; araç lpg de çalışırken lpg düğmesini orta konuma alacaksınız (bazı sistemlerde değişebilir) araç stop etme eğilimi gösterirken düğmeyi benzine geçireceğiz. Aracı düzgün bir şekilde benzine almış olursunuz bu şekilde. Bunu park halindeyken yapmanız daha iyi olur hareket halindeyken zor olabilir ilk etaplarda. Benzinde çalışan motordan lpg ye geçerken (burada hareket halinde olmanızı tavsiye ederim) düğmeyi benzinden orta konuma almanız gerekiyor. Araç teklemeye başlayınca düğmeyi lpg ye alacaksınız. Benzinden lpg ye geçerken araç stop ederse hareket halindeyseniz aracı vitese alıp devam edebilirsiniz ama fazla önermem. Aracı durdurup düğmeyi benzine alıp aracı çalıştırabilirsiniz. Karışık geldiyse takıldığınız yerleri sorabilirsiniz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti cetins » 21 Nis 2015, 22:02

Merhaba tekrar,
Karışık gelmedi dediğini anladım.
Akşam üstü bir arkadaşımın tanıdığı ustaya gösterdik Karbüratörden yapıyor söküp temizlemek gerek dedi,

sonucu paylaşacağım
teşekkürler.
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti blauzahn » 21 Nis 2015, 22:49

Karbüratöre hiç baktırmadan dediklerimi deneyin bence. Bilgisizce karbüratör kurcalanırsa olduğundan daha iyi duruma gelmeyecektir.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti AhmetH » 22 Nis 2015, 11:01

şu jikov karbüratörü adam akıllı izmirde ayarlayan biri varsa kesin burda paylaşmalıyız. :D

depodan benzin gelmiyor bu arada yakıt otomatiği dedikleri dava emiyor onu. şeffaf filitreden ne kadar geçtiğini boşverin karbüratörden fazlası geri dönüyor depoya.

ayrıca hepsini geçtim LPG de çalışıyorsa benzinde çalıştırmaya neden uğraşıyorsunuz :)
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir