95 FAVORİT KİLOMETRE SAYACI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

95 FAVORİT KİLOMETRE SAYACI

İleti sneyper » 23 Nis 2015, 11:51

ARKADAŞLAR DEĞERLİ USTA ÜYELER SİZLERE 95 MODEL FAVORİT ARACIMIN KİLOMETRE SAYACI HAKK. SORU SORMAK İSTİYORUM, SAYACIM ARIZALI SAYMIYOR USTASINA GÖTÜRDÜM BURSADA BU ARAÇLARIN SAYAÇLARININ METAL OLDUĞUNU YAPSA BİLE TAM RANDIMAN VERMEDİĞİNİ METAL OLDUĞU İÇİN OKSİTLENME YAPABİLECEĞİNİ ÇIKMA BULUP DEĞİŞTİRMEMİN DAHA İYİ OLACAĞINI SÖYLEDİ FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR, BU ÇIKMA DENEN SAYACI (GEREKLİYSE) NEREDEN BULURUM KAÇ PARAYA MALOLUR

sneyper
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SÜLEYMAN K
Nereden: Bursa
Arabanız: SKODA FAVORİT LX

İleti blauzahn » 23 Nis 2015, 12:05

Önce favorit-forman/kilometre-sayaci-calismiyor-t20615.html şuraya bir göz atın isterseniz.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti sneyper » 23 Nis 2015, 12:16

yazılanlar tam benlik benimde kilometre göstergesi ve devir saati çalışıyor çalışmayan sadece kilometre sayacı bir arkadaş var elektrikçi şimdi bu yazılanları ona göstericem yaparız inşallah yardımınız için çok teşekkürler :)
sneyper
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: SÜLEYMAN K
Nereden: Bursa
Arabanız: SKODA FAVORİT LX

İleti blauzahn » 23 Nis 2015, 12:29

Rica ederim kolay gelsin..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti cetins » 23 Nis 2015, 17:19

Merhaba
Bende de 93 favorit var
Benimde devir saati ve km ibresi ve saati calısmıyordu
Usta baktı km ibresinin sanzuman teli oturmoyor dedi etrafndaki plastik korumyı iki cm kısalttı tekrar taktı ibre calıstı
Km saati ve devir saati icin cıkma buşacaksın ugrasmaya degmez rnduman vermez dedi
Dısılerı kırılmıs dedi
Saglam cıkma sorun olmaZmıs
Bilginiz olsun
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti abaf » 10 May 2015, 20:00

sneyper Bursa da iseniz İnegöl de sayaç tamiri yapan var sadece işi bu Özdilek magazasının arkasındaki sanayide arkadaş Taunus u 60 tl ye yaptırmış.Dişlilerden kaynaklanan sorun bu .Bende 92 favorit var aynı sorun bendede var 25 tl ye dişli parçalarından getirdim,tam istediğim gibi değildi gelen parçalar dişlinin biri tam oturmadı japonla yapıştırdım şu anda kafasına göre bazen çalışıyor bazen duruyor.İnegöl e yolum düştüğünde sayaç yapan arkadaştan istediğim dişlileri bulabileceğimi tahmin ediyorum.Biraz elin alet tutuyor,dişlileride bulabilirsen kendin de yaparsın, forumlarda nasıl yapıldığını anlatan arkadaşlar var.
abaf
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ayhan Fındık
Nereden: Bilecik
Arabanız: Favorit

İleti bing » 20 May 2015, 16:25

HERKESE MERHABA BU KONU İLE İLGİLİ OLARAK TOFAŞINKİNİN UYDUĞUNU BİZZAT TAKIP ÇALIŞTIRDIĞIMI BİLMENİZİ İSTERİM YALNIZ EĞER ELİNİZ YATKIN VE ÇOK SAĞLAM BİR YAPIŞTIRICINIZ VAR İSE ALTTAKİ SIFIRLAMA MEKANİZMASINI YAPABİLİRSİNİZ RESİMLERİNİ EKLERİM
bing
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ümit hazar
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: favarit 135LX

İleti phenomx3 » 23 May 2015, 19:39

Mrh. Benim de Km sayacı çalışmıyor. ustam dişlileri bulup alırsan bi ara geldiğinde değişiriz demişti. Hangisinin bozuk olduğunu bilmediğimden aşağıdaki siteden üç değişik dişli var üçünü (km gösterge dişlisi kısa düz - uzun konik ve sarı pimli) de aldım duruyor bi ara gidip yaptırıcam.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti sainz » 23 May 2015, 20:06

Benim Favorit' in de kilometre sayacı bozulmuştu. Kaç sefer dişlileri değiştirmiştim, kâr etmemişti. En sonunda bir kilometre sayacı tamircisi 1 saat kadar uğraşıp sıkıntıyı çözmüştü. Sıkıntının ne olduğunu bana söylememişti. :)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti phenomx3 » 25 May 2015, 23:31

phenomx3 yazdı:Mrh. Benim de Km sayacı çalışmıyor. ustam dişlileri bulup alırsan bi ara geldiğinde değişiriz demişti. Hangisinin bozuk olduğunu bilmediğimden aşağıdaki siteden üç değişik dişli var üçünü (km gösterge dişlisi kısa düz - uzun konik ve sarı pimli) de aldım duruyor bi ara gidip yaptırıcam.

siteyi kopyala yapıştır yapmıştım ama olmamış. tekrar yapıştırdım

http://www.otoaslanlar.com/index.asp?mo ... ARAbasla=K
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti sdelican » 01 Eyl 2015, 10:02

merhaba ben bir yıldır ankara düzce arası gidip geliyorum , aracın km'si 200 km gösteriyordu. ben de yakıt hesabımı ona göre yapıyordum. geçenlerde google maps ve yandex haritalar üzerinden gittiğim yolun aynısını işaretledim iki program da yaklaşık 230 km hesapladı. şimdi bizim sayaç eksik mi sayıyor? çözümü nedir?
sdelican
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serdar Delican
Arabanız: Favorit GLX

İleti sainz » 01 Eyl 2015, 22:59

sdelican yazdı:merhaba ben bir yıldır ankara düzce arası gidip geliyorum , aracın km'si 200 km gösteriyordu. ben de yakıt hesabımı ona göre yapıyordum. geçenlerde google maps ve yandex haritalar üzerinden gittiğim yolun aynısını işaretledim iki program da yaklaşık 230 km hesapladı. şimdi bizim sayaç eksik mi sayıyor? çözümü nedir?

Orijinalinden farklı ebatta lastik taktıysanız farklı değerler elde etmek olası.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sdelican » 02 Eyl 2015, 09:07

sainz yazdı:
sdelican yazdı:merhaba ben bir yıldır ankara düzce arası gidip geliyorum , aracın km'si 200 km gösteriyordu. ben de yakıt hesabımı ona göre yapıyordum. geçenlerde google maps ve yandex haritalar üzerinden gittiğim yolun aynısını işaretledim iki program da yaklaşık 230 km hesapladı. şimdi bizim sayaç eksik mi sayıyor? çözümü nedir?

Orijinalinden farklı ebatta lastik taktıysanız farklı değerler elde etmek olası.

13" jant var
sdelican
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 03 Eyl 2015, 13:38

sdelican yazdı:
sainz yazdı:

13" jant var

Tam lastik ebadı nedir? 165/70/13?
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sdelican » 03 Eyl 2015, 22:46

sainz yazdı:
sdelican yazdı:
sainz yazdı:

13" jant var

175/70/r13
sdelican
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 04 Eyl 2015, 20:21

sdelican yazdı:
sainz yazdı:
sdelican yazdı:
sainz yazdı:

13" jant var

175/70/r13

Lastiklerinizin çapı, orijinaline göre %5,7 daha büyük yani 32mm daha büyük bir lastik.
Programın doğru bilgi verdiğini varsayarak, bu değişim yapılan yol hesabında %15' lik bir sapmaya neden olur mu bilemiyorum. Farklı lastik ebadı, aracın ve dolayısıyla kilometre sayacının da eskimesi nedeniyle yine de normal olduğunu düşündürdü bana.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sdelican » 04 Eyl 2015, 21:13

Orjinal ölçüleri 165/70/13 müş. Bende sadece 165 ölçüsü büyük ve 175. Bu deger de taban genişliği . Çevresel olarak ölçü farkı yok ki. Lastik çapı aynı, sorun lastik te olduğunu düşünmüyorum. Ama dediğiniz gibi eskilikten dolayı olabilir
sdelican
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 05 Eyl 2015, 11:37

sdelican yazdı:Orjinal ölçüleri 165/70/13 müş. Bende sadece 165 ölçüsü büyük ve 175. Bu deger de taban genişliği . Çevresel olarak ölçü farkı yok ki. Lastik çapı aynı, sorun lastik te olduğunu düşünmüyorum. Ama dediğiniz gibi eskilikten dolayı olabilir

165/70/13 ile 175/70/13' ün çevre ölçüsü az miktar da olsa birbirlerinden farklıdır.
.../70/... demek; yanak yüksekliği taban genişliğinin %70' i kadardır demektir.
Linkten http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-b ... ma-modulu/ ebatları girerek karşılaştırabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir