Favorit çalışmama sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit çalışmama sorunu

İleti exe » 25 Nis 2015, 10:24

Öncelikle araçta geç çalışma sorunu vardı onu düzelttik şimdi normal şekilde çalışıyor marşa basıldığını anda
fakat yeni bir sorun ile karşı karşıyayım belki çok basit bir yöntemi vardır diye önce bi sizlere sorayım dedim. Araç sabah çalışırken normal çalışıyor ama herhangi bir nedenden dolayı stop etsem (yakıt alacağım an veya duraklama yapsam) aracı tekrar çalıştırma ihtiyacı duysam çalışmıyor akü zayıf gibi gözüküyor ama bi 10 dk bekledikten sonra çalıştırmaya kalksam normal hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor bir sorun olmuyor. trafikte stop etse kalacağım öylece o kadar büyük bir sorun. yeni akü vardı babamın aracında onu taktım onda da yine aynı hatayı aldım acaba sorunu nedir? yolda kalacağım diye korkudan arabaya binemiyorum

exe
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Favorit glx

İleti yuksel53 » 25 Nis 2015, 14:52

ilk aklıma gelen boğulmayla alakalı
yuksel53
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda favorit

İleti blauzahn » 25 Nis 2015, 16:05

Büyük ihtimal boğulma sorunu. Motor sıcakken kontağı açar açmaz marşa basmayı deneyin. Tüpün kesici seslerini beklemeyin. Hala düzelmiyorsa gaz ayarı yaptırmanız gerekebilir. Aracı ilk aldığımda benimde aynı sorun vardı gaz ayarından sonra düzelmişti.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti Erdemsah » 27 Nis 2015, 09:39

Dostum aracın sübop ayarını yaptır mutlaka ısınınca çalışmamasının en büyük sebebi o . Bir diğer bakılması gereken faktörde avans ayarı . Bu ikisini düzgün yaptırırsan aracın saat gibi çalışır .
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti blauzahn » 27 Nis 2015, 10:13

Usta sübap ayarı için lpg.li araçlara kaç sentil öneriyorsunuz?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti Erdemsah » 27 Nis 2015, 10:21

Hepsi için yani sadece LPG liler için deil tam soğuk motora 0,20 mm Ancak MPİ motorlarda 0,20 ve 0,25 yapılıyor
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti kurtoğlu11 » 28 Nis 2015, 00:32

mpi motorlarda süpap ayarı oluyormu
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

İleti sainz » 28 Nis 2015, 07:59

kurtoğlu11 yazdı:mpi motorlarda süpap ayarı oluyormu

MPI motorlar karbüratörlünün elektronik aksamlarla revize edilmiş hâli zaten. Supap mekanizmasında hidrolik iticiler yoksa supap ayarı yapmak gerekir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti MUK73 » 28 Nis 2015, 14:26

aynı sorun bendede vardı. araç yağa su karıştırmış sibab ayarı bozulmuş. ilk çalışmada bir sorun yok fakat stop edince en az 15 20 dk beklemek gerekiyordu çalışması için.

sonuç dersen : üst kapak söküldü yağ değişti sibop ayarı yapıldı karbiratör temizlendi kapış pompası değişti ben sağlam olsun diye buji ve kablolarıda orj değiştim şimdi sıkıntı yok ne kadar giderse gitsin herzaman tek marşta alıyor.

HIZDAN ZEVK ALAN ACİLDEN SEVK ALIR

Kullanıcı avatarı
MUK73
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ersin ulus
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FAVORİT 135 LS

İleti debrelim03 » 01 May 2015, 12:45

exe yazdı:Öncelikle araçta geç çalışma sorunu vardı onu düzelttik şimdi normal şekilde çalışıyor marşa basıldığını anda
fakat yeni bir sorun ile karşı karşıyayım belki çok basit bir yöntemi vardır diye önce bi sizlere sorayım dedim. Araç sabah çalışırken normal çalışıyor ama herhangi bir nedenden dolayı stop etsem (yakıt alacağım an veya duraklama yapsam) aracı tekrar çalıştırma ihtiyacı duysam çalışmıyor akü zayıf gibi gözüküyor ama bi 10 dk bekledikten sonra çalıştırmaya kalksam normal hiçbir şey olmamış gibi çalışıyor bir sorun olmuyor. trafikte stop etse kalacağım öylece o kadar büyük bir sorun. yeni akü vardı babamın aracında onu taktım onda da yine aynı hatayı aldım acaba sorunu nedir? yolda kalacağım diye korkudan arabaya binemiyorum

geç çalışma sorununu nasıl çözdün ?
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir