Baba Yadigari 93 Favorit

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Baba Yadigari 93 Favorit

İleti erdogan2734 » 04 May 2015, 15:56

Sevgili skodam üyeleri hepinize Merhaba;

93 Model baba yadigarı skoda favorit aracım var. Ayrıca 2015 model rapid sahibiyim. Yaklaşık 4 yıldır ihtiyaç olduğunda kışlık bakım yazlık bakım ve muayene dışında arabayı kullanmıyorum. Haliyle Ankara'nın karı soğğu derken araçta paslanan çürüyen yerler oldu. Aracı satmayı düşünmüyorum zaman buldukça kendim bakım yapıp bir klasik gibi kullanayım diyorum. Çürükler için ne yapmam lazım baya paslanmış yerler var. Artık el vurdukça dökülüyor. Birde çıkma parçalar alıp ufaktan ufaktan değiştirmek istediğim yerler var.
Sizce uğraşmaya değer mi?
Sizin düşünceleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim.

erdogan2734
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: erdoğan hallaç
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 93

İleti blauzahn » 04 May 2015, 19:21

Erdoğan Bey kendiniz mi yapmak istiyorsunuz? Kendiniz yapacaksanız çürük yerler için matkap uçlarına takılan tel zımpara, çelik macun, astar boya, son kat boya vb. malzemelere ihtiyacınız var. Vaktiniz ve uygun yeriniz varsa zevkli bile olur.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti sainz » 05 May 2015, 10:14

erdogan2734 yazdı:...Sizce uğraşmaya değer mi?...

Baba yadigârı diyorsunuz, değip değmeyeceğine siz karar vereceksiniz. ;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti toyota » 05 May 2015, 22:57

Aracı görmeden toplamaya değer mi deymez mi pek bir şey denemez ama aracın tabanında aracın arka amortisör kulelerinde ve şaselerde çürüme yok ise kaportasını toplamaya değer. Ben bir tane 93 favorit almıştım baya topladım ama ne kadar masraf yapsamda kendim emek versem de sıkıntıları bitmiyordu bende geçenlerde 6.000 e sattım.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir