Aracım Kafayı yedi yardım!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracım Kafayı yedi yardım!

İleti Batuhan1256 » 13 Haz 2015, 22:56

Arkadaşlar yardım lazım organizede hiçbirşey bulamadılar kendimde bir şey yapamıyorum sağa ve sola dönerken tıkırtı sesi duyuyorum en çok sağa dönerken oluyor bir de rampada kalkarken zaaaaaaaaaart şeklinde bir ses geliyor tam altımda hissediyorum manifoltdan galiba bilemiyecem yetmiyormuş gibi birde bazen çalıştırdığımda su püskürtme sesi gibi sanki anlatamıyorum fışırfışır şeklinde bir ses var delireceğim lütfen yardımcı olun bana.

Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Favorit

İleti toyota » 14 Haz 2015, 07:54

Tıkırtı sesi genelde aks başlarından gelir.Ama motor takozları tam merkezde değilse de motor sesini şaseye verebilir özellikle devirdaim pompasının oradaki onu merkezlemek için şanzıman takozunu gevşetirsin ve levye ile merkezleyip sıkarsın.Egzos takozlarıda kopmuş olabilir onlarda aracın şasesine değerse aynı sesi yaratır.
Su püskürtme sesi için yorum yapamıycam.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti sainz » 14 Haz 2015, 21:30

Su sesi için dinleyim sağını solunu söküp bakmak gerekir.
Vuruntu sesi için "ayağımın altında" demenize istinaden, egsoz borularının askı takozlarını ve motorun altına denk gelen yerdeki motor takozunu kontrol etmenizi öneririm.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti mavisel my » 15 Haz 2015, 07:59

Direk rotçuya çıkartın aracınızı şikayetinizi söyleyin rotçu bakar gerekeni söyler hangi parçalar arızlalıysa vs.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

İleti Batuhan1256 » 16 Haz 2015, 22:06

Yardımınız için teşekkür ederim tıkırtı sesi için rotçuya gittik sorunu hallettik çok şükür ama rampadan kalkarken gelen ses için çözüm bulamadık birde su püskürtme sesi gibi gelen ses hava filitresindenmiş o kadar ustaya götürdük Çırak buldu hepsini :D
Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir