Kilometre Sayacı belası..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kilometre Sayacı belası..

İleti Gencebay » 14 Haz 2015, 20:43

Arkadaşlar Selamın Aleyküm.

Öncelikle merhaba demek isterim. Aranıza yeni katıldım. Güzel temiz bir 95 / favorit Lx'le Bismillah dedik bakalım. Ancak malum forumda'da çok gördüğüm kadarı ile bu sıkıntı çok. KM saati. Şimdi kimse kızmasın gördün de neden soruyorsun diye. Sitedeki anlatımlardan KM Sayacına kadar sökmeyi başardım :) sorunu da buldum. Ancak burada devreye üstat girecek. KM göstergesinin mekaniğinde ki mili ileri geri yapınca bazen metre sayacını dönüyor bazen dönmüyor. Bu mili komple çeksem KM Dağılacak. Oda sakat bir durum ben 150.000 KM de aldım ama çalışmadığını sonradan farkettim. Olur da rakamlar dökülürse vs..km pert.. Kul hakkına giremem. En azından başkası bir şey yaptıysa bu araç için ben en azından bildiğimi söylemem lazım ki Allah korusun arkamdan konuşturma yayım. O mili çıkartsam tekrar düzen tutarmı yada bu resimdeki parça ayrıca bulunabilirmi.
Saygılar arkadaşlar..

Ek aşağıdadır.

Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Y.KAYA
Nereden: Kayseri
Arabanız: Favorit LX 1995

İleti sainz » 14 Haz 2015, 21:25

Biz ustamla söktük; ettik etmedik yapamadık. Mecburen kilometreciye götürdük anca düzelmişti. Bana kalırsa bir kilometreciye götürün.
Ha bir de kilometresi dağılsa da siz istediğiniz kilometreye getirebilirsiniz numaratörü. Böylece hak yemiş olmazsınız.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Gencebay » 14 Haz 2015, 21:50

Eyvallah kardeşim şu saate kadar uğraştım olmadı.
Artık o şekilde yapacağım galiba. Saygılar
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

İleti toyota » 15 Haz 2015, 18:32

ya çok basit esasında o milin girdiği en sondaki gri dişliye japon yapıştırıcı damlatıcan ve mille beraber gri dişlide sürekli dönücek ben öyle yapmıştım ve sorun ortadan kalktı.İlla mili söküceksen mili yavaş yavaş geri çekerken diğer taraftanda bir kürdanı ittir böylece mili eline alabilirsin ve hiç bir şey dağılmaz ben öyle yapmıştım ama sonra baktım bütün her şey gri dişlide bitiyor matkaba takıp denemiştim çünki :)
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti 34SCU59 » 16 Haz 2015, 13:50

bu arabalarda tek bulunmaz parça bulunsada bir kamyon parası olan tek malmeze budur
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti Gencebay » 16 Haz 2015, 21:01

Şükür bugün halledildi. Gri dişlide değilde arada beyaz bir dişli varmış onu göremedim. Halbuki km.rakamlarına kadar sökmüştüm. Artık sanayide saatçi ustaya gitti. Yapıldı. Montajını yaptım test ettim çalışıyor. Ancak göğüsü montajlarken sanırım sinyal sigortası attı. Şase yaptı akü. Şu an araba hareket halinde iken akü ışığı yanıyor. Vakit geç olduğu için bakamadım. Favorit LX 95 lerde sigorta panelinde ki sıralamalar nasıl yada montaj şeması varmı. Sinyallerin ki değişecek tahminim..Akü ışığı ondanmı yanıyor acaba ?
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 17 Haz 2015, 00:01

akü ışığı şarj yok demektir. alternatör işini yapmayı bırakmış demektir.

V kayışı kopmuş olabilir, yada eski arabaların klasik huyu olan biyerini tamir ettiğiniz esnada başka biyerinin bozulup size yaptığınız işten dolayı olduğunu düşündürtüp kafayı yedirtmesi durumu gerçekleşiyor olabilir. :D
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Gencebay » 17 Haz 2015, 06:59

Valla bende anlamadım. Akşamdan aküyü çıkarttım ki ne olur ne olmaz diye. Şimdi çalıştırdım 100 mt gitti akü ışığı yanıyor. Birde devir göstergesi çalışmaz oldu. Sağ sol sinyal çalışmaz oldu. Dediğin gibi bir yer düzeldi bir yer bozuldu

Hadi sağ sol sinyal sigortasından gösterge ve akü durduk yere neden böyle oldu !

Birde sinyallerin olduğu sigorta hangisi acaba arkadaşlar ?
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

İleti Gencebay » 17 Haz 2015, 07:21

Halledildi :) 6 nolu sigortadan. Yalnız orası 25 amper ben 15 amper taktım inşallah sorun çıkartmaz..
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 18 Haz 2015, 07:30

Gencebay yazdı:Halledildi :) 6 nolu sigortadan. Yalnız orası 25 amper ben 15 amper taktım inşallah sorun çıkartmaz..

15 amper olana sigortaya 25 amper taksaydınız sorun olurdu. O sigortanın bağlı olduğu donanımda problem varsa çok daha erken atacaktır sigorta hepsi bu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Gencebay » 18 Haz 2015, 17:58

sainz yazdı:
Gencebay yazdı:Halledildi :) 6 nolu sigortadan. Yalnız orası 25 amper ben 15 amper taktım inşallah sorun çıkartmaz..

15 amper olana sigortaya 25 amper taksaydınız sorun olurdu. O sigortanın bağlı olduğu donanımda problem varsa çok daha erken atacaktır sigorta hepsi bu.

Eyvallah Uğur üstad. Bilgi için Teşekkürler.
Gencebay
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir