2000 devirde silkelemeye başlıyor.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2000 devirde silkelemeye başlıyor.

İleti musom98 » 23 Haz 2015, 10:43

arkadaşlar 94 model favorit 135 lx sahibiyim. aracım 2000 devire düştüğünde vites farketmeksizin silkeleme yapıyor. sanki enerji kesilir gibi. ancak benzinde yapmadığını farkettik. tüp beyini değişti ancak sorun devam ediyor. tüp sisteminde başka nereden ileri gelebilir. yardım edin.

musom98
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 lx

İleti debrelim03 » 23 Haz 2015, 16:06

aynı sorun bende de vardı düşük devirlerde silkeliyordu sizin gibi gaz beyni bujiler kablolar hep değiştirdim ama bunların hastalığı distribütör keşke önce distrübütörden başlasaydın avans ayarı yada avans vakum yayı kontrölü yaparak bu sorundan kurtulabilirsin ben aracımı çok sevmeme rağmen bu tür sorunlardan dolayı sattım
debrelim03
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serdar
Nereden: Denizli
Arabanız: favorit

İleti kurtoğlu11 » 25 Haz 2015, 01:26

distribütör civatası gevşeltilerek avans ayarı yapılır senin arabanın avansı düşük bu arabaların motoru 1,3 olduğu için lpg,de normal avansında silkeliyor biraz civatasını gevşeltip araba çalışır halde sola çevir motor sesinden anlıcaksın rölantisi yükselcek az birşey sonra tamam benzinde gibi silkelemeyecek silkelerse biraz daha çevir az az çok basit çevirmeden önce keçeli kalem ile çizki ne kada çevirdiğini gör
kurtoğlu11
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bilecik
Arabanız: favorit lx

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir