Skoda servisi eski modellerin bakım/tamirat işlerini yaparmı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda servisi eski modellerin bakım/tamirat işlerini yaparmı

İleti Batuhan1256 » 31 Tem 2015, 18:53

Arkadaşlar bir sorum olacak belki saçma ama acaba škodanın yetkili servisleri favorit gibi eski modellerin bakım ve tamirat işleriyle ilgilenir mi ?

Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Favorit

İleti sainz » 01 Ağu 2015, 16:50

Çamaşır makinası, buzdolabı, bilgisayar, otomobil, ...vs. dayanıklı mallarda 10 yıl servis ve yedek parça desteği vermek mecburiyetindeler. Favorit' in en yenisi 1995 model, yani 20 yaşında. Yetkili servise gittiğinizde eğer ellerinde servis manuelleri de hâlâ duruyorsa, servis vermek onların inisiyatifinde.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti toyota » 01 Ağu 2015, 17:32

Değil skoda yetkili servisinde sanayide özel skoda servisi bile bunun parçası bizde yok biz bakmıyoruz diyor adam da haklı neresini tutsam elimde kalıcak bir yerini yaparken diğer yeri bozulucak başıma ekşiyip durucaksın diyor haklıda.
Gökteki yıldızı ALLAH yerdeki yıldızı Almanlar bulmuştur.
Kullanıcı avatarı
toyota
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia

İleti Batuhan1256 » 01 Ağu 2015, 18:48

Cevaplarınız için teşekkür ederim bizim buradakiler pek iyi ilgilenemedikleri için belki servise götürsem iyi bakarlar diye düşündüm hani Buda skoda ya
Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Erzurum
Arabanız: Skoda Favorit

İleti phenomx3 » 10 Ağu 2015, 00:20

Bakarlar bakmasına ama uğraşmak istemezler belki. Çünkü Ellerinde Favorit yedek parça bulunmaz. ancak nelerin değişeceğini öğrenir siz temin edip giderseniz yaparlar bence. Ben kime yaptırırsam yaptırayım değişecek parçayı öncelikle orjinal, bulamazsam orjinale en yakınını temin edip işçilik ne tutar deyip yaptırıyorum. zaten bütün parçaların orjinal yada muadili hangi marka öğrendim direk marka belirterek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Batuhan1256 » 10 Ağu 2015, 14:10

Teşekkür ederim cevabın için bende öyle Yaparım artık :D
Favorit SportLine
Kullanıcı avatarı
Batuhan1256