Skoda favorit Geri vites müşürü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda favorit Geri vites müşürü

İleti eks3ntirik » 07 Ağu 2015, 18:12

İyi akşamlar..

ARkadaşlar geri vites lambam yanmıyor. Geçenlerde aracın ön takımına bakmak için lift'e kaldırdığımızda sol ön tarafında bu geri vites müşürünü keşfettim. Daha önce nerede olduğunu bilmiyordum. Ucuna iki kablo girecek şekilde soketleri vardı bir tanesi tam dibinden kopmuş sanırım o yüzden yanmıyordu. Bu müşürü değiştirirken içinden yağ vb. birşey gelmesi söz konusu olabilir mi . Daha önce değiştirenler veya bilgi sahibi olanlar bilgi verirseniz sevinirim. İyi forumlar

eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

İleti AhmetH » 07 Ağu 2015, 20:09

Dogrudur hic degistirmedim ama yag geldigini cok duydum. Sokunce hazirlikli olmak lazim
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti eks3ntirik » 07 Ağu 2015, 20:43

Evet öyle yazılar bi kaç yerde gördüm. Yağ gelse dahi şanzuman yağımıdır, Dökülecek miktarıda bilmiyorum boşaldığı kadarını kaba tutsam geri şanzuman yağ kısmına döksem ne olur acaba :shock:
eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

İleti cetins » 07 Ağu 2015, 21:45

Merhabalar konu basligini gorunce tam benlik dedin.aynisini bugun yaptirdim
Oncelikle o iki kabloyu birbirine degdirip kontrol edebilirsin ampullerin ve tesisatin saglamligini.degdirdiginde geri vites yaniyorsa problem kesin musurde.

Dedigin gibi musuru sokunce sanzuman yagi gelir .yag kaybetmemek icin degistiren ustanin sokup takma isini hizli yapmasi gerek.hizli olunca zaten yarim cay bardagi yag ancak kacar.

Bu arada ben musuru 15 tl ye aldim izmir 6. Sanayiden.ustayada 10 tl vermistim.
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti eks3ntirik » 08 Ağu 2015, 09:35

cetins yazdı:Merhabalar konu basligini gorunce tam benlik dedin.aynisini bugun yaptirdim
Oncelikle o iki kabloyu birbirine degdirip kontrol edebilirsin ampullerin ve tesisatin saglamligini.degdirdiginde geri vites yaniyorsa problem kesin musurde.

Dedigin gibi musuru sokunce sanzuman yagi gelir .yag kaybetmemek icin degistiren ustanin sokup takma isini hizli yapmasi gerek.hizli olunca zaten yarim cay bardagi yag ancak kacar.

Bu arada ben musuru 15 tl ye aldim izmir 6. Sanayiden.ustayada 10 tl vermistim.

Merhaba. Zaten geri vites lambam uzun süredir yanmıyordu bende tesadüf şanzumanın alt kısmında o müşürü gördüm. nerede oldugunu bilmiyordum. iki kablo ucu var bi tanesi müşürün kökünden kopmuş Dediğiniz gibi iki soketin uçlarını birbirine değdirip çalışıp çalışmadıgı anlıyayım ama müşür kesinlikle gidik yani
eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 01 May 2016, 23:00

Benim aracın da geri vites müşürü çalışmıyordu. vika marka aldım taktırdım. şanzıman yağını da değiştirttim. ama arızalı çıktı. araçta geri vites uyarı sesi var. 2. viteste ve sağa dönüşlerde ötüyor ve geri vites lambaları yanıyor. 2. vitesteyken vitesi biraz oynatınca ses kesiliyor. iyi bir müşür tavsiyesi olan varmı. otoaslanlar sitesinde orjinali var görünüyor ama güvenip almamış vika almıştım. çünkü başka bir üründe orjinal yazıp çin malı ürün geldiği olmuştu. markayı hatalı yazdıklarını söylemişler geri göndermiştim.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti eskişehirskodaustası » 02 May 2016, 22:36

şanzıman yağı eksik değilse geri vites müşürü söküldüğünde yaklaşık 1 litreye yakın şanzıman yağı akar ve akan yağ temizse geri koyulabilir...ama akan yağ rengi kötüleşmişse komple değiştirilmesi veya akan yağ kadar yeni yağ konulması tavsiye edilir.
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 03 May 2016, 18:31

şanzıman yağını değiştirttim ve yeni müşürü taktırdım. iyi bir müşür bulup alıcam kendim de değiştiririm ama sağlam müşür lazım.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir