AKS KAFASI ÇIKTI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AKS KAFASI ÇIKTI

İleti phenomx3 » 19 Ağu 2015, 15:59

Arkadaşlar bugün aracımın aks mili dış aks kafasından çıktı.
Aracıma binerken daha önce ses geldiği için sol ön tarafa bir bakayım dedim. aks mili ileri geri oynuyordu. sanayiye gider gösteririm dedim ve aracı çalıştırdım. Rampa aşağı iniyordum bir tıkırdama duydum. durayım diye frene bastım ve arkasından debriyaja basınca tıkırdama kesildi. o şekilde aşağıya indim ama araç gaza basınca gitmiyordu. kenara çekip bakınca aks körüğünün burkulmuş vaziyette durduğunu görünce ve yoklayınca milin kafadan çıktığını anladım. tekerleği söküp mili yerine takmaya çalıştım ama olmadı. usta çağırsam derken, bir daha deneyeyim dedim ve körüğün kelepçelerini söküp içerdeki bilyeleri düzeltip mili yerine oturttum elime segman parçası gelince segmanın kırıldığı için çıktığı kanaatine vardım ve yavaş yavaş sanayiye götürdüm. aynen düşündüğüm gibi milin üzerindeki segman kırılmış, bilyalara da birşey olmadığından tekrar yağlayıp taktı usta.
Önceleri böyle bir konu okumuştum forumda ve inşallah başıma gelmez demiştim ve geldi. üstelik bel fıtığımın azdığı ve bir gün önce sol bacağıma basıp yürüyemez haldeyken iğne ile ayakta durduğum ilk gün başıma geldi. Allahtan iğneden sonra ağrılarım %80 azalmıştı da uğraşıp sanayiye kadar götürebildim aracımı. Elinden gelen için hiç olmazsa sanayiye kadar gidebilecek kadar bilgi sahibi olmak lazım.

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti sainz » 19 Ağu 2015, 20:03

Benim başıma gelmişti öyle bir durum. Aks lalesindeydi problem komple. Allah ' tan ustam geldi ve olduğu yerde komple değiştirdi aks lalesini de çekici ile uğraşmaktan kurtulmuştum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir