SKODA FAVORİT YAĞ YAKMASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SKODA FAVORİT YAĞ YAKMASI

İleti eks3ntirik » 10 Eyl 2015, 22:46

Arkadaşlar merhaba.
Skoda favorit 94 model glx aracım 2 hafta önce 2000 km küsür yol yaptım . Bu yolu yapmadan önce yola çıkmadan sağını solunu toplamak için bakıyorduk. Bu karbüratöün altında bi kalın plastik takoz var . Karbüratör alt takozu diyorlar. Onu parçacıya gittim yenisini almak için. Orda bana Felicia takozu verelim daha iyi oluyor metal dediler bende aldım onu taktık. Onla alakası varmı bilmiyorum ama öyle gaz ayarı yaptırırken arkadan çok fena mavi duman attıgını farkettim. Birde içeri koku vermeye başladi. Yağ eksiltiyor. Bundan 4 ay öncede üst kapak contasını değiştirmiştim. Yaptırdğım ustaya geri götürdüm sorduğumda keçelerden dedi sökmeye değmez bişey olmaz bin öyle dedi. ÖYlelikle biniyoruz. 2000 km küsür yol yaptık. 2-3 litre felan eksiltti. Bunun tam olarak masrafı ne olabilir. Segmanlarımı kırılmıştır. Ortalama masrafı nedir ne değildir. Yorumlarınızı bekliyorum.

eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

İleti sainz » 10 Eyl 2015, 22:49

Daha önce ufak ufak mavi duman yoktu ve birdenbire ortaya çıktı gibi bir durum varsa, supap lastikleri yağı silindire indiriyor olabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti eks3ntirik » 10 Eyl 2015, 22:51

Evet birden bire ortaya çıktı. Tek bir mavi duman belirtisi bile yoktu. O contayı değiştiren ustama götürdüğümde oda bişey olmaz keçelerden demişti. Sanırım sizin bahsettiğiniz lastikler olmalı. Ne yapılabilir bunun masrafı nedir tahmini
eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

İleti eks3ntirik » 10 Eyl 2015, 22:59

Yada araca herhangi bir zararı var mıdır ?
eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir