FAVORİT 94 model GLX ( Sekman & gömlek & piston )

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT 94 model GLX ( Sekman & gömlek & piston )

İleti eks3ntirik » 13 Eyl 2015, 14:38

Arkadaşlar. 94 glx aracımın gaza yüklenince arkadan aşırı mavi duman atması üzerine ve yağ kapağından gaza bastıkça beyazımsı duman çıkması üzerine ustalar sekman gömlek piston değişecek dediler.Araç terletiyor dediler. Motor o kadarda ölü değil dediler. Daha sonra yaptırsanda olur dediler. Ama bende yaptırmayı düşünüyorum. Bu söylediği parçalar yapıldığında tabi motor aşağı indiğinde extra parçalarda çıkacak, ortalama işçilik maliyeti ve parça maliyeti tam olarak nedir. Aranızda daha önce illa bu işlemi yaptırmış arkadaşlarımız vardır. Yapıldığında çekiş durumu felan araç ne durumda düzelme yaşar. Bilgilendirirseniz sevinirim

eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

İleti Berk Aksoy » 13 Eyl 2015, 17:04

Hocam ustaların dediği doğru motor yapılacak araca.Üst kısımda birşey yoksa (üst kapak) ki yok gibi gözüküyor, daha az tutar fiyat. Çekiş bana biraz daha düzelir gibi geliyor sonuçta parçalar yeni takılacak.Ama parçaları sakın çin malı vs dandik almayın.Tekirdağ civarına gelebilirseniz usta önerebilirim size. Geçmiş olsun,iyi günler...
Berk Aksoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Berk Aksoy
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: Skoda Felicia 1.3 Mpi

İleti eks3ntirik » 13 Eyl 2015, 21:15

Berk Aksoy yazdı:Hocam ustaların dediği doğru motor yapılacak araca.Üst kısımda birşey yoksa (üst kapak) ki yok gibi gözüküyor, daha az tutar fiyat. Çekiş bana biraz daha düzelir gibi geliyor sonuçta parçalar yeni takılacak.Ama parçaları sakın çin malı vs dandik almayın.Tekirdağ civarına gelebilirseniz usta önerebilirim size. Geçmiş olsun,iyi günler...

Üst kapakta bildiğim kadarıyla pek birşeyi yok. VAkit ayırıp yorumladığınız için teşekkür ediyorum. Parçalarda dikkat edeceğim.
eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

İleti phenomx3 » 30 Eyl 2015, 01:04

öncelikle; ISS GOETZE, yenmak, gibi markaları tercih edin aşağıdaki linkte kit olarak var bir inceleyin. satıcı ilgilidir önce bilgi alın ona göre karar verin.

http://www.sanalpazar.com/Skoda-Favorit ... sp10758116
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti eyupdogan34 » 01 Ekm 2015, 21:26

Merhaba parça fiyatları konusunda aşağıdaki link yardımcı olur belki

http://www.otoyedekparcacim.net/
eyupdogan34