Fabia hakkında Yardım istiyorum ...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia hakkında Yardım istiyorum ...

İleti Likya » 04 Ekm 2015, 12:11

Öncelikle selamlar , biraz mahrumiyet bölgesi olması ve skoda araçla ilgili çok şey bilmememden dolayı internette araştırma yaparken burayı buldum ve yardımınıza ihtiyacım var;samimi bir arkadaşımda 2006 model 1.2 , 105000 km de fabia var başka araç alaçağı için satmaya karar verdi bende almak istiyorum bana arkadaş olmamız sebebiyle 210000 tl olur dedi, ama sorunlarını saydı , yaklaşık 2 aydır arada direksiyon sertleşmesi sonra hemen düzelmesi, araç giderken benzinde veya gazda farketmeden gaz yememesi , boyle iki onemli sorunu olduğunu söyledi , bu sorunlar tekrar nükseder mi bana büyük sorun çıkartırmı çıkartırsa da çok mu masraflı , ilk aracım alıp almama konusunda napmalıyım ?

Likya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bahadır şahin
Nereden: Erzurum

İleti blauzahn » 04 Ekm 2015, 12:26

Öncelikle direksiyon pompasında veya açı sensöründe problem var ise o fiyata fazla olduğunu düşünüyorum çünkü bu iki parçanın değişimi durumunda 1.500 lira civarında masrafınız olacaktır. Çıkma, revizyonlu gibi durumlarda daha ucuza gelebilir ama tekrar sıkıntı çıkma ihtimali de göz önüne alınmalı. Diğer durum ise sanıyorum boğaz kelebeği ile alakalı. Belki temizlenmesi sorunu çözebilir ama değişime kadar da gidebilir. Parça fiyatı konusunda bilgi sahibi değilim ama 500 liranın üstüne çıkabilir o da orijinal olur mu emin değilim. Bu durumları göz önünde bulundurarak fiyat konusunda anlaşılabilirse alınıp kullanılabilir. Bunun dışında kolay kolay başka sıkıntı çıkarmayacaktır ama sonuçta kapalı kutu ve nasip işi bu işler.. Daha tecrübeli arkadaşlar da açıklamalarda bulunacaktır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti lestat » 04 Ekm 2015, 16:30

ilk sorun direksiyon sistemi ile alakalı direksiyon açı sensörü veya pompa arızalı olabilir.
bazen sorun basit bir elektriksel arızadan da kaynaklanıyor. aküdeki direksiyon sistemine ait sigorta atması oksitlenme veya aracın akü veya alternatör kaynaklı yeterli elektrik üretilememesi. ama ucu çok açık bir arıza arızayı 15tlye çözebilirsiniz. 1500tlye de
ikinci problem büyük oranda gaz kelebeği kaynaklı; ama bazen egr valfi veya oksijen sensörü kaynaklı olabiliyor.
egr yaklaşık300tl oksijen senssörü 400 tl boğaz kelebeği ise yaklaşık 500-600 tl.
tavsiyem eğer aracı sevdiyseniz ve alamak istiyorsanız. detaylı bir arıza tespiti yaptırın ona göre fiyattan düşün öyle alın.
alırken de dost most demeyin. detaylı ekspertize sokun veya sağlam bir ustaya gösterin; çünkü çok duydum tanıdıktan araba alıp çok pişman olanları.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti Likya » 05 Ekm 2015, 20:07

Aracı bugün motor ustasına gvsterdim motor iyi dedi elektirikçide gaz yememesi ile de ilğili boğaz kelebeğini temizlerez sorun kalmaz dedi , alcam sanırım direksiyon bozulmayabilir dediler bozulursada artık nasip baska araç alabileceğimde yok sanırım
Likya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Bahadır şahin
Nereden: Erzurum

İleti sainz » 05 Ekm 2015, 20:48

Likya yazdı:Öncelikle selamlar , biraz mahrumiyet bölgesi olması ve skoda araçla ilgili çok şey bilmememden dolayı internette araştırma yaparken burayı buldum ve yardımınıza ihtiyacım var;samimi bir arkadaşımda 2006 model 1.2 , 105000 km de fabia var başka araç alaçağı için satmaya karar verdi bende almak istiyorum bana arkadaş olmamız sebebiyle 210000 tl olur dedi, ama sorunlarını saydı , yaklaşık 2 aydır arada direksiyon sertleşmesi sonra hemen düzelmesi, araç giderken benzinde veya gazda farketmeden gaz yememesi , boyle iki onemli sorunu olduğunu söyledi , bu sorunlar tekrar nükseder mi bana büyük sorun çıkartırmı çıkartırsa da çok mu masraflı , ilk aracım alıp almama konusunda napmalıyım ?

Bence fiyat çok yüksek. ;) :)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir