Distribütörün nasıl deģiştiģini bilen yokmu.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Distribütörün nasıl deģiştiģini bilen yokmu.

İleti cano » 08 Ekm 2015, 00:40

Arkadaşlar skoda forman,favoritlerin distributorlerinin nasıl deģiştiģini bilen yokmu yaa hu.nerdeyse bütün forumu hatim ettim distributorün nasıl sökülüp,nasıl takıldıģını anlatan bir bilgi bulamadım.Bilen birisi lütfen detaylı şekilde anlatabilirmi arkadaşlar.sökülüp takılmasında her hangi bir ince nokta dikkat edilmesi gereken bir husus varmı.tsk.ler.

cano
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Can DOĢANAY
Nereden: Ankara
Arabanız: 1994 skoda forman

İleti hetepe » 08 Ekm 2015, 07:05

Sökme takmayı anlatacak birşey yok ama distrübitörün eksen yönünü söktüğünüz zaman işaretleyeceksiniz, o şekilde taktıktan sonra sağa sola oynatarak avans ayarı yapacaksınız, siz sökme takmayı bilmediğinize göre bunu da yapmanızı önermem...bir ustaya müraacat edin bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti cano » 08 Ekm 2015, 13:47

hetepe yazdı:Sökme takmayı anlatacak birşey yok ama distrübitörün eksen yönünü söktüğünüz zaman işaretleyeceksiniz, o şekilde taktıktan sonra sağa sola oynatarak avans ayarı yapacaksınız, siz sökme takmayı bilmediğinize göre bunu da yapmanızı önermem...bir ustaya müraacat edin bence...
Kardeş eksen yönü yaklaşık 60 ila 90 derece sola dönük takılırsa ne olur.Benim 94 formanimin distributörü dediğim gibi yaklaşık 60 ila 90 derece arası sola kayık ama arabanın çalışması gayet düzgün sadece biraz fazla yakıyor ve bayırda rampada çabuk bayılıyor.Bununla bir alakası varmı acaba.
Bu foto benim arabanın .yorumunuzu bekliyorum tsk.ler.
cano
CLASSIC
CLASSIC

İleti Safariali » 08 Ekm 2015, 15:17

Komple distribütör değişimi zor sadece kapak değişimi kolay lakin motoru sente ayarına getirmeniz gerekiyor şanzıman üzerinde ayar centikleri olması lazım teferruatlı video lar var youtube da ignition timing yaz
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti Safariali » 08 Ekm 2015, 15:43

images.png
images.png (18.51 KiB) 934 defa görüntülendi
images.png
images.png (18.51 KiB) 934 defa görüntülendi
Eklentiler
images.jpg
images.jpg (35.08 KiB) 934 defa görüntülendi
Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti ercanduzce » 10 Ekm 2015, 22:37

kardeşim distribütör kapağının içinde tevzi makarasına üstten basan yaylı bir kömür var. buna bak eğerki bitmişse değiş aracında ciddi düzelmeler olacaktır.(çekiş, yakıt tüketimi,motor sesinde azalma) buji kablolarında eğer yıpranma varsa şaseye kaçaklar yapar. bu da performansı etkiler. ayrıca hava filtresine hava girişinin olduğu borunun içinde termostatlı bir kapak var(orjinal halinde ise motor ısınıncaya kadar egzosttan sıcak hava vererek motorun çabuk ısınmasını sağlamak için ) termostatı çalışmadığı için o kapak açılmıyor. yeterli oksijen girişi olmayınca araç çok yakıyor. bunları acil kontrol edersen iyi olur.
ercanduzce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan düzce
Nereden: Erzincan
Arabanız: forman 135L

İleti cano » 11 Ekm 2015, 21:59

Kardeş senin söylediklerinin hepsini yaptım.buji kablosunu.distributor kapaģını yeni değistirdim.o söylediginiz hava filtresinin içindeki termostadıda iptal edip kapağı yapıştırdım,eksoz manifoldundan gelen havayı tamamen iptal etdim.ôndeki hava girişini yaklasık 4 de 3 ünü kaģıt bandla kapatdım.bu sekilde gaz ayarı yaptım.şu anda arabam gayet düzgün çalısıyor.Arabamın fazla yakmasını motoru rektefe yaptırdım ona baģlıyorum.yanlız yukarıdaki kırmızı forman dist.fotografı benim arabanın.distributorun durusunda bir anormallik var ama bu konuda kimseden bir aciklama,yorum
gelmedi.Bilen bir skoda ustası yokmu ya arkadaslar beni aydınlatacak.tsk.ler.
cano
CLASSIC
CLASSIC

İleti cano » 11 Ekm 2015, 22:00

Kardeş senin söylediklerinin hepsini yaptım.buji kablosunu.distributor kapaģını yeni değistirdim.o söylediginiz hava filtresinin içindeki termostadıda iptal edip kapağı yapıştırdım,eksoz manifoldundan gelen havayı tamamen iptal etdim.ôndeki hava girişini yaklasık 4 de 3 ünü kaģıt bandla kapatdım.bu sekilde gaz ayarı yaptım.şu anda arabam gayet düzgün çalısıyor.Arabamın fazla yakmasını motoru rektefe yaptırdım ona baģlıyorum.yanlız yukarıdaki kırmızı forman dist.fotografı benim arabanın.distributorun durusunda bir anormallik var ama bu konuda kimseden bir aciklama,yorum
gelmedi.Bilen bir skoda ustası yokmu ya arkadaslar beni aydınlatacak.tsk.ler.
cano
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 17 Ekm 2015, 23:53

benim araçta da distribütör bu şekilde takılı.
Eklentiler
images.jpg
images.jpg (35.08 KiB) 759 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti blues84 » 19 Ekm 2015, 12:25

İYİKİ bu resimi koymuşsunuz..
Geçenlerde bu vakum hortumunu boşta gördüğümde araba düzgün çalışıyordu, heralde davlumbazdan rutubet tahliye filandır diye önemsemedim..
Bugün aküyü yerinden çıkarmam gerektiğinde bu hortuma dokunmamla beraber öbür uçtan boşandı başladım ustasına sövmeye..
İkidir gaz ayarına gidiyorum, çalışan alet hava değişti çalışmaz oldu diye.
Adam diyor ki gaz ayarınla mı oynadınız yok GAZDANDIR..
Rölanti ayarına baktı defaten, nasıl görmez onu orda hay allahım ya..

Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir