Skoda Favoritim 120 geçmiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Skoda Favoritim 120 geçmiyor

İleti enssakarya » 11 Ekm 2015, 00:02

Selamun aleyküm abiler ben aranızda yeniyim 1.5 yıl önce favorit aldım boyası ve kaportası yeni toplanmıştı dış görüşe aldanıp arabayı aldım 6000e TL ye araç rampalarda çok iyi ama düzde en fazla 120 nedeni nedir

1_ Aracın yağ yakıyor aldığımdan beri 1000 km 1 lt yağ yakıyor.Çoğu parcasını orjinaliyle değiştirdim ama 120 geçmiyor.

2_ Arabamın zincir bol traktör gibi çalışıyor bazı okuduğum yerlerde zincirin çekise çok etki ettiğini duydum hatta bi favocu bana abi arabanın zinciri çok bol ilerde daha büyük masraf açar dedi zincir değişmeli mi çekişe faydası varmı

3_Arabayı aldığımdan beri alttan yağ kaçırıyordu ne yaptıysak gitmedi en son tatile gittiğim zaman 1000 km yol yaptım alttan şapır supur yağ akıtıyodu öyle gittim geldim banamısın demedi ama geldiğimde Arabamın alt takımına baktığımda şöför koltuğunun altı boydan boya yağ olduğunu gördüm temizlik yaparken şanzımanın çatlak olduğunu gördüm kapak değişti şanzıman toplandı hala yağ geliyodu kilometre telinden sürekli en sonun da kilometre telini tıkadım c
telefondan hızı ölçüyorum çok şükür yağ yok artık sizin araçlarda km telinden yağ gelme gibi sorunlar varmıydı şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

enssakarya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ensar Görgülü
Nereden: Sakarya
Arabanız: Skoda Favorit

İleti teksamet » 11 Ekm 2015, 20:35

zinciri yaptır hemen aksatma,

zincir veya triger aynı şey, aracın beyni sayılır.

hemen yaptır başına fazla iş açmadan.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Nereden: Ankara
Arabanız: roomster

İleti enssakarya » 13 Ekm 2015, 19:57

Saolun hocam cevabınız için teşekkür ederim. Arabamı hayırlısıyla bugün 7.200 e sattım iyi kötü getirdi götürdü çok anım oldu ama adamlar iyi araba yapmışlar küçük motor olmasına rağmen rampada brodwayleri yoldaşları tokatlıyodu favorit gerçekten broadwey ve tofaşlarla karşılaştırılmıcak kadar iyi bi araba ama bu arabalar artık eskidi vakit doldu yani.
enssakarya
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ensar Görgülü
Nereden: Sakarya
Arabanız: Skoda Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir