Kilo METRE TELIYUZUNDEN MUAYENEDEN GECEMEDIM LUTFENN BILGIII

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kilo METRE TELIYUZUNDEN MUAYENEDEN GECEMEDIM LUTFENN BILGIII

İleti gkn66 » 21 Ekm 2015, 16:42

MRB ARKADAŞLAR KM TELI BAŞIMA BELA OLDU SAYACLAR ÇALIŞMIYORDU YAPTIRDIM AMA BIR TÜRLÜ ARQCA TAKINCA CALISMOYOR KAC KM HIZLA GITYIGIM GORUNMIYOR SAYAC CALISMIYOR ANCAK SAATI SOKUP USTA MATKAPA BAGLAYINCA ÇALIŞIYOR SAYACTA ÇALIŞIYOR IBREDE AMA KILO METRE TELINI YENI ALDIM MOTOR KISMINA BAGLAYIP GÖSTERGEYE GELEN YERI BOSTA BIRAKTIM KM TELI DÖNÜYOR ANCAK GÖSTERGEYE BAĞLAYINCA GÖSTERGE CELISMIYOR NERDE YANLIŞ YAPIYORUM ARKADAŞLAR MUAYENE GUNUM AZ KALDI ILK DENEMEDE KALDIM

gkn66
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: gkn aytekin
Nereden: Adana
Arabanız: skoda favorit

İleti AhmetH » 21 Ekm 2015, 18:37

az para veriyorsunuz yaptırdığınız adama belli ki biraz daha kesenin ağzını açmalısınız.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti aslan_1960 » 21 Ekm 2015, 22:33

Selamınaleyküm,önce klometre telinin ucunu klometre saatinin oduğu yere bağla,öbür ucundan çevir saatin hareket ettiğini görünce teli fazla oynatmadan öbür ucunu motor kısmına bağla tam oturtursan çalışacaktır.Bende biraz uğraş sonucu taktım ve çalıştırdım.Klometre sayacına teli iyi otuttamadığın için saat dönmüyor.
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti gkn66 » 22 Ekm 2015, 08:05

aslan_1960 yazdı:Selamınaleyküm,önce klometre telinin ucunu klometre saatinin oduğu yere bağla,öbür ucundan çevir saatin hareket ettiğini görünce teli fazla oynatmadan öbür ucunu motor kısmına bağla tam oturtursan çalışacaktır.Bende biraz uğraş sonucu taktım ve çalıştırdım.Klometre sayacına teli iyi otuttamadığın için saat dönmüyor.

saol deniyecegim dediginizi.
gkn66
CLASSIC
CLASSIC

İleti gkn66 » 22 Ekm 2015, 10:52

aslan_1960 yazdı:Selamınaleyküm,önce klometre telinin ucunu klometre saatinin oduğu yere bağla,öbür ucundan çevir saatin hareket ettiğini görünce teli fazla oynatmadan öbür ucunu motor kısmına bağla tam oturtursan çalışacaktır.Bende biraz uğraş sonucu taktım ve çalıştırdım.Klometre sayacına teli iyi otuttamadığın için saat dönmüyor.
kardesim buyuk bi ihtimal sanziman ustundeki kilo metre yuvasi arizali onun sifiri varmidir bulabilirmiyim ???
gkn66
CLASSIC
CLASSIC

İleti gkn66 » 22 Ekm 2015, 10:54

AhmetH yazdı:az para veriyorsunuz yaptırdığınız adama belli ki biraz daha kesenin ağzını açmalısınız.

kilo metre sayacini yapan adam saatci bildigin kolsaati felan tamiri yapiyor kilo metre telinin nesini yapsin o adam neyine cok para verelim ??
gkn66
CLASSIC
CLASSIC

İleti gkn66 » 22 Ekm 2015, 10:56

aslan_1960 yazdı:Selamınaleyküm,önce klometre telinin ucunu klometre saatinin oduÄŸu yere baÄŸla,öbür ucundan çevir saatin hareket ettiÄŸini görünce teli fazla oynatmadan öbür ucunu motor kısmına baÄŸla tam oturtursan çalışacaktır.Bende biraz uÄŸraÅŸ sonucu taktım ve çalıştırdım.Klometre sayacına teli iyi otuttamadığın için saat dönmüyor.
kardesim buyuk bi ihtimal sanziman ustundeki kilo metre yuvasi arizali onun sifiri varmidir bulabilirmiyim ???
gkn66
CLASSIC
CLASSIC

İleti aslan_1960 » 23 Ekm 2015, 22:59

Söylediğim işlemleri yaptınmı?motor kısmına bağladım göstergeye gelen yeri boşta bıraktım klometre teli dönüyor yazmışdın?dönüyorsa yuva bozuk değildir.Şanzımana bağla klometre sayacına bağlamadan baktınmı uç dönmüyormu?
aslan_1960
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sarper Yalçınkaya
Nereden: Aydın
Arabanız: Skoda forman glx

İleti eskişehirskodaustası » 24 Ekm 2015, 23:02

gkn66 yazdı:MRB ARKADAŞLAR KM TELI BAŞIMA BELA OLDU SAYACLAR ÇALIŞMIYORDU YAPTIRDIM AMA BIR TÜRLÜ ARQCA TAKINCA CALISMOYOR KAC KM HIZLA GITYIGIM GORUNMIYOR SAYAC CALISMIYOR ANCAK SAATI SOKUP USTA MATKAPA BAGLAYINCA ÇALIŞIYOR SAYACTA ÇALIŞIYOR IBREDE AMA KILO METRE TELINI YENI ALDIM MOTOR KISMINA BAGLAYIP GÖSTERGEYE GELEN YERI BOSTA BIRAKTIM KM TELI DÖNÜYOR ANCAK GÖSTERGEYE BAĞLAYINCA GÖSTERGE CELISMIYOR NERDE YANLIŞ YAPIYORUM ARKADAŞLAR MUAYENE GUNUM AZ KALDI ILK DENEMEDE KALDIM
saat matkapla çalışıyorsa o zaman çalışıyor demektir...telin saate girdiği 4 köşe yuvası zamanla aşınıyor ve köşeler yuvarlaklaşıyor..ve tel saatin yuvasında patinaj ediyor..yani tel dönüyor ama saati döndürmüyor..telin saate giren kısmını kalınlaştırmak gerekiyor..
eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir

İleti hetepe » 26 Ekm 2015, 08:03

gkn66 yazdı:
AhmetH yazdı:az para veriyorsunuz yaptırdığınız adama belli ki biraz daha kesenin ağzını açmalısınız.

kilo metre sayacini yapan adam saatci bildigin kolsaati felan tamiri yapiyor kilo metre telinin nesini yapsin o adam neyine cok para verelim ??

Kol saatçisi mi tamir ediyor km saatini? Düzgün, anlayan birine götürün...
gösterge sökülüyken arabayı hareket ettirin km telinin içindeki kare baş dönüyor mu? diye...
dönüyorsa, km saati de sağlamsa km teli başlığı sayaca tam oturmuyor olabilir,
ya da o kare başlık aşınmış, köşelerini kaybetmiş olabilir, ya da km saatinin teli karşılayan kısmı genişlemiştir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti phenomx3 » 03 Kas 2015, 18:54

Belki de km saatinde arıza vardır. dişlilerden biri kırıktır. Benim de km sayacım çalışmıyordu. söküp baktım dişli milini sabitleyen vida gevşemiş dişliler birbirine deymediği için çalışmıyordur dedim sıktım ve baktım çalışıyor ama 39,9 km sonra takıldı kaldı. ara ara çalışıyordu. dün akşam söktüm ve baktım ki plastik dişlinin biri çatlak ve 1 tane diş kırık. yenisini almıştım değiştirdim. Şu anda çalışıyor sıkıntı yok.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir