pompa

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

pompa

İleti malkoçoğlu » 25 Ekm 2015, 20:02

ustalar bu gün devir daime bağlı motor takozunu değişecektim fakat devir daimin dörttane m8 fiber somunu söktüm saplamalar yerinde kaldı dvir daim az yerinden çıktı ama çamurluğa değiyor saplamalarda çık mıyor çıkma payı yok somunları tekrar taktım saplamayı çıkarmak için ikincci samun payı yok saplamayı çıkarmak için takıldım kaldım enson çare motoru havaya kaldırıp devir daimi öylemi çıkaracağım...daha önce devir dami söken varmı aranızda dörtane saplama değilde m8 civata taksalarmış sıkıntı yoktu ustalarımdan yardım bekliyorum..

malkoçoğlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: erdoğan malkoçoğlu
Nereden: Zonguldak
Arabanız: forman 93

İleti blauzahn » 25 Ekm 2015, 21:19

Yakın zamanda devirdaim değiştirttim motoru alttan askıya aldılar bir miktar. Sizinki de aynı şekildedir ama daha rahat çalışma alanı olacaktır.
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Nereden: Ankara
Arabanız: Honda Jazz

İleti sainz » 26 Ekm 2015, 09:40

Hatırladığım kadarıyla sağ-ön çamurluğun içerisinden sökülebiliyor o cıvatalar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti cetins » 26 Ekm 2015, 13:32

Bu arabalarda sıkıntılı biraz o iş. Sağ ön çamurluğum oradan sökülecek ve motoru askıya alarak sökecektiniz. duruma göre motoru yukarı aşağı almanız gerekecek

Devir daim sağlanmsa sadece Motor kulağını değiştireceksen devirdaimi sökmene gerek yok . Motoru biraz askıya alıp Kulağı tutan vidayı söküp tornavida yada keski yardımıyla dıştan içeri doğru kulağın yanındaki çember demire vura vura sökebilirsin .tamamen ayrıldığında motorla arada bir yere sıkışır gibi olur minik bir tıklamayla salıverir kendini yere.

Karışık gelsiyse akşam evden detaylı anlatabilirim .
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir