FAVORİT ARACIMIN SU EKSİLTME SORUNUNU ÇÖZEMEDİM.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT ARACIMIN SU EKSİLTME SORUNUNU ÇÖZEMEDİM.

İleti macfly » 15 Kas 2015, 17:30

1995 favoritim var arkadaşlar radyatörcü radyatörü değiştirip antfiriz koydu
eskii hortumlar çatlak yerlerden kaçırdı değiştirdim, su eksiltmeye devam etti
devirdaym ı değiştirdim yine devam etti
başka hortumu değiştirip kalorifer peteğini kontrol ettirdim
daha sonra dedilerki baskı balata arabayı sıkıstırıyo bitmiş değiştir düzelir baskı balatada değiştirdim sorun devam etti üs kapak contası olabilir dediler ama belirtileri yok
su yağ karışmıyor beyaz duman atmıyor su damlası eksozda yapmıyor
manifolt contalarını değiştirelim dediler
bende değiştiriirelim dedim değişti dün bu günn de sabah yola cıkıp köye gitcem araçtan ıslık calar gibi ses cıkıyor su haznesi eksilmiş yine devam edemedim hemen sanayiye koydum aracı nedir ne değildir çiklenin altından su damlatıyor gibi fikri olan varsa yardımcı olunursa sevinirim arkadaşlar bu ıslık çalar gibi çıkan ses nedir manifolt contalarını değiştirdiler sonra oldu

macfly
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: HAKAN KARGI
Nereden: Kayseri
Arabanız: FAVORİT

İleti cetins » 15 Kas 2015, 23:23

Geçmiş olsun ,
Su eksiltmeyle aylarca uğraşıp çözen birisi olarak konuşuyorum,
Yağ kapağına bak mayonezleşme varmı?
Hararet ne durumda yarıyı geçiyor mu?
Kaloriferi test et ısıtıyor mu ? ( Devir daim arızalanınca conta uçmuş olabilir )
hortumları çok iyi kontrol etmen lazım , ilk bakışta kaçırmıyor gibi görünsede gaza yüklenince basınç ile damla damla atıyor olabilir,ve o damlalar sıcak yüzeye düştüğü için hemen kayboluyor,
Yada bi arkadaşımın başına geldiği için söylüyorum yedek su deposunun arka tarafında minik bir çatlak ve basınçla o çatlaktan su gelebilir.
Dediğin gibi kalorifer radyatör ve hortumlardan eminsen , Hiç uğraşma bence conta sana by by demiştir.Kapak sökülüp bakılsa iyi olur. ben aylarca uğaştım conta değildir diye üst kapaktan oldum
bu arabalarda conta yanınca egzostan su kesin gelir diye birşey yok , Biraz nazlı bu favoritler nazik olacaksın ,
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti macfly » 16 Kas 2015, 04:52

HARARET YARIYI GEÇİYOR BU GÜN CONTAYA BAKTIRAYIMM
macfly
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti blues84 » 16 Kas 2015, 07:34

Su eksilten yeri zaten bulmuşsunuz gibi.
Jikle tertibatına da sıcak su gelip dönüyor. Karburatör davlumbazı altında kolay görünmeyecek yerde olduğu için
gözden kaçar..
Kaputu açıp rölantide bir müddet çalıştırın, ıslık çalan yerden buhar da salıyordur, Bakın bakalım jiklenin oradan mı?
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti macfly » 16 Kas 2015, 17:55

KARBÜROTÖR ALT CONTADA DA VARMIŞ SORUN AMA ÜS KAPAKTANDA ŞÜPELENİYORUM VS. DEDİ, BENDE BAŞKA BİR USTA BULDUM ÜST KAPAK CONTA MÜŞİR, TERMOSTAT KARBİRATÖR CONTALARI DİSBİRİTÖR TERAZİSİ FİLAN NE VARSA DEĞİŞTİRDİM BUJİLER DE DAHİL YOĞUN TRAFİKTE EVE KADAR GELDİM HARARET ORTAYA KADAR GELİYOR YÜKSELMİYOR SANIRIM DÜZELDİ GİBİ Bİ KAÇ GÜN DİKKAT ETCEM SUYUNA VS. DURDUGU YERE FİLAN BAK DEDİ EĞER YİNE SIKINTI VARSA BAŞKA YERLERİNE BAKALIM DEDİLER ŞU AN İYİ GİBİ ZETEN BAYA SKODA VE LADA GELDİ HERKEZ İYİ USTA DEDİ BAKALI MTEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR
macfly
Yeni Üye
Yeni Üye

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir