marş motoru sorunu kolektör zor dönüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

marş motoru sorunu kolektör zor dönüyor

İleti scorpion23 » 18 Kas 2015, 02:01

selam arkadaşlar.uzun süredir forumda bilgileri takip ediyorum.gerçekten çok faydalı bilgiler ediniyorum.teşekkürler

scorpion23
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ramazan şen
Nereden: Adana
Arabanız: skoda forman 135l

İleti SKDFORMAN » 18 Kas 2015, 22:32

Akü zayıflamış olabilir. Malum kış aylarına giriyoruz.
Akü sağlamsa marş motorunu iki somununu söküp çıkarıp inceleyebilirsin. Çözüm bulamassan bi dinamocuya götürürsün marş motorunu. Yapacağın masrafla sıfır fiyatını kıyaslayarak karar verirsin yapacağın işleme...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti efekentli » 19 Kas 2015, 01:05

dinamocuya götür,sen sökersen dağıtabilirsin ama kömür kısmını takarken zorlanırsın.zaten büyük ihtimalle kömür ve burçlardandır.ayrıca kollektördeki lehimleri de kontrol ettir.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti scorpion23 » 23 Kas 2015, 01:47

arkadaşlar ilginize teşekkür ederim.geçen yaz balık avına gittiğimde araba su içinde kalmıştı,formda tecrübeli arkadaşları takip ediyordum.mekanik kaynak montaj konularında iyiyimdir.zamanla bende yapabilirim,özgüveni oluştu.ya Allah dedim bugün marş motorunu söktüm,kolektör paslanmış tabiki ,kömürler iyi durumda en ufak parçalarına kadar temizledim (mazot, tiner vs) sonra ince gres ile dişli ve burçları yağlayıp monte ettim.sonuç tek marş maşallah saat gibi oldu :D
scorpion23
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ramazan şen
Nereden: Adana
Arabanız: skoda forman 135l

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir