9 TL ye 3 LT ANTİFİRİZ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

9 TL ye 3 LT ANTİFİRİZ

İleti SKDFORMAN » 23 Kas 2015, 16:37

Bimde 3 lt antifiriz 8.90 tl ye satışa sunulacak.
İçeriğinde pas, korozyon ve kireçlenme karşı özel koruyucular var.
Diğer marka antifirizlerde de bu maddeler mevcut.
Fakat bu antifiriz muhtemelen (-30 C). yani yüzde 50 su ile karıştırınca koruma oranı (-15 C) düşüyor. Geçen sene hatırlarsanız bi cok araç bu tür antirizler yüzünden dondu.
Su oranını biraz düşük tutum koruma düzeyini biraz arttırsak desek bu seferde içerisinnde bulunan pas, koruyucu ve kireçlenmeye karşı koruyucular araçta bulunan contalara zarar verip ciddi sorunlar ortaya cıkabilir.

Ben geçen sene bim de satılan antifirizi eksiklik tamamlerken kullandım. Ama geçen sene satılanın içinde bu koruyucular yazmıyordu. Şimdi bu koruyucular biraz endişelendirdi ve kullanmama yı düşünüyorum.

Bu arada P.O nin 3 lt antifirizide benziklikte 23 tl. Bildiğim kadarıyla p.O antifiriz (-55 C) civarı. Yari yüzde 50 su karışımınsa koruma olarak (-28 C) koruma sağlıyor. Ve sanki bu tür koruyucularada motor fazla maruz kalmamış oluyor.

(bizim araçlar bu koruyucular yüzünden biraz hassas olduğunu hatırlatırım. Dİğer araçlarda bu koruyucuların faydasını gördüm çünkü. Özellikle radyatör ve kalorifer peteğini temizlemede cok işe yarıyor bu koruyucu katkılar)

Doğrumu düşünüyorum sizce.
Sizin yorumlarınızı bekliyorum.

Eklentiler
ANT.jpg
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti teksamet » 23 Kas 2015, 20:52

3 lt 9 tl ye ürün olmaz, kesin içindeki alkol oranı azdır.

zaten geçen sene bimden aldığım cam suları -5 i görmeden dondu,

arkadaşlar cam suyuna para vermeyin. cam suyu = deniz suyu içinde biraz mavi boya var.
teksamet
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ünal tek
Arabanız: roomster

İleti SKDFORMAN » 23 Kas 2015, 21:29

Geçen sene bimden aldığım cam suyu (-15C) donmadı. Kullanan bi çok arkadaşımda var. Geçen sene cok soğuk oldu. Donan ve problem yaşayan duymadım cam suyunun. Benim cam suları bahçede duruyor. Donsa orda görürdüm diye düşünüyorum.
Size problemli üretim denk gelmiş olabilir. Bu senekileri bilmiyorum. geçen sene aldıklarım duruyor daha. Bu senede devam :)
Ayrıca cam suyunun içinde cam sil benzeri bi özellik var sanıyorum. Normal suda bukadar temizlemez camı. Ben yaz- kış kullanuyorum. Anında çözüyo camdaki kiri.
Antifiriz konusunda tüm arkadaşların fikirlerini merak ediyorum...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti phenomx3 » 25 Kas 2015, 23:14

Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN