Şimdide Radyatör Du Kaçırıyor :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şimdide Radyatör Du Kaçırıyor :(

İleti Modifix » 25 Kas 2015, 12:56

Arkadaşlar , sanah kontağı açtım ne yağ lambası nede akü lambası çalışmadı sanayiye kadar moto devri çok yüksek geldim sigortadan oldugunu söyleyip yaptılar dün antifiriz koydurtmuştum şimdide radyatör su kaçırıyor:( ben 22 yaşına ünv son sınıf ögrencisiyim hatamı ettim diye düşünmeye başladım. :(( bu işlem zormu uzun sürermi pahalımı radyatör değişicek sanırım , tavsiyeleriniz var mı

Modifix
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti umutgiray » 25 Kas 2015, 13:13

suyu nerden kaçırıyor. contadanmı petektenmi.
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti sainz » 25 Kas 2015, 13:50

Suyu radyatörün alt kısımlarından kaçırıyorsa, hiç uğraşmadan rayatörü direkt değiştirin zira tamiri falan olmuyor. Ben de zamanında tamir için uğraşmıştım ama yine de sıfır radyatör almak zorunda kalmıştım. Uğraştığımda yanıma kalmıştı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti Modifix » 25 Kas 2015, 15:26

Yandaki boru girişlerinden kaçırıyormuş , sıktı ama şimdide rolanti ve sigorta peoblemi var rolanti motor ısımsa bile düşmüyor
Modifix
CLASSIC
CLASSIC

İleti SKDFORMAN » 25 Kas 2015, 18:27

Modifix yazdı:Yandaki boru girişlerinden kaçırıyormuş , sıktı ama şimdide rolanti ve sigorta peoblemi var rolanti motor ısımsa bile düşmüyor

Hava kalmıştır sistemde. Üç beş gün kullanın. Bu sırada arada su kapağını açın hava cıksın. Bu esnada suda eksilecek göreceksiniz. Sistemin hava olduğu yeri su alacak. O zaman jigle düzgün çalışmaya başlayacaktır.
Sakın jigle tertibatıyla oynatmayın eskiden sağlamsa. Çünkü tamamen bozulur kışın sıkıntı yaşarsınız.
(Hatırlatıyım: otomatik jigle motor ısınınca bile devreden cıkmayabilir. Bunun için 1 kez tam gaz yapıp bırakmak gerekir)

Sigorta sisteminde yaşadığınız sıkıntıyı ilk kez duydum. Geçmiş olsun.

Bu arada arkadaşlar radyatörü değiştircek olsak Aleminyum mu Demir mi önerirsiniz.
Aleminyum çabuk ısınır çabuk soğur- demir geç ısınız geç soğur. Böyleyse aleminyum mu tercih etmeliyiz.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti Modifix » 25 Kas 2015, 20:44

SKDFORMAN yazdı:
Modifix yazdı:Yandaki boru girişlerinden kaçırıyormuş , sıktı ama şimdide rolanti ve sigorta peoblemi var rolanti motor ısımsa bile düşmüyor

Hava kalmıştır sistemde. Üç beş gün kullanın. Bu sırada arada su kapağını açın hava cıksın. Bu esnada suda eksilecek göreceksiniz. Sistemin hava olduğu yeri su alacak. O zaman jigle düzgün çalışmaya başlayacaktır.
Sakın jigle tertibatıyla oynatmayın eskiden sağlamsa. Çünkü tamamen .

Hocam 22 yaşında ünv ögrencisiyim inanın sıtkım sıyrıldı hergün sanayiye gitmekten birde ailemin parasıyla aldıgım için onladada söyleyemiyorum sanayiye gittigimi. Çünkü onlar almamı istemiyordu. Umarım dediginiz gibi sadece hava vardır bugunde bindim gene rolanti gereginden yüksekti. Dediginiz olayı biliyorum hocam tam gaz ama o etki etmiyor. Usta jigleye hortumdan sıcak su gitmiyor olabilir diye tahmin yürüttü
Modifix
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 25 Kas 2015, 22:54

MOTOR ISININCA RADYATÖR ALT HORTUMUNU ELLE SONRA DA KARBÜRATÖRE GİREN JİKLE HORTUMUNU ELLE JİKLE HORTUMU DAHA AZ SICAK İSE HORTUMUN ALT TARAFINDAKİ GİRİŞTEN GELEN KANAL TIKALIDIR. ZATEN İNCEDİR VE ANTİFİRİZSİZ KULLANIMDAN DOLAYI TIKALIDIR. BENİMDE BAŞIMA GELMİŞTİ. ARACIMI İLK ALDIĞIMDA ANTİFİRİZ KOYDUM FAKAT JİKLE SÜREKLİ DEVREDE İDİ KARBÜRATÖRCÜ GAZ AYARIYAPARKEN HORTUMLARA BAKTI JİKLE HORTUMU ILIKLA SOĞUK ARASI. DEDİĞİM KANALI AÇMAK İÇİN BAYAA UĞRAŞMIŞTI RESMEN ÇAMUR, TORTU TIKAMIŞ İĞNE DELİĞİ GİBİ KALMIŞTI. EĞER RADYATÖRDEKİ SIZINTI ÇOK AZ İSE SIZINTI ÖNLEYİCİ KATKILAR VAR KALİTELİ OLANIYLA BELKİ İŞİ ÇÖZERSİN. SIZINTI FAZLA İSE RADYATÖRÜ DEĞİŞTİR.
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti Modifix » 26 Kas 2015, 08:39

Hocam yani jikleye giden ince boruyu söktürüp temizletcem doğrumu anlamışım? Benim anlamadıgım bu olay tamda antifiriz koyduktan sonra başladı. Antifiriz pası kireçi sökmesi gerekmezmiydi
Modifix
CLASSIC
CLASSIC

İleti phenomx3 » 29 Kas 2015, 12:03

resimde ok ile gösterilen yer. Benim araçta tıkalı idi ve açıldıktan sonra hortum ısınmaya başladı. öncesinde çook ılık oluyordu. Antifriz koyunca da açılmamıştı. belki aynı durumdur.
Eklentiler
1351255319.jpg
1351255319.jpg (73.36 KiB) 466 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 FORMAN GLX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi