Favoritim pat pat ses yapiyor ve calismiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favoritim pat pat ses yapiyor ve calismiyor

İleti yavuz1564 » 07 Arl 2015, 20:50

Slm arkadaşlar 91 favoritim var.aracimla yola çıkarken tekleme sorunu vardı ve biraz gittikten sonra pat pat stop etti.bujileri distribütör kapağı ve tevzi mağarasını degistirdim.akü zayıf geldiği için vurdurdum ama debriyajlı ayagimdan çekerken.tak tak ses yaptı ve hiç çalışmadı yardımcı olun lutfen

yavuz1564
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Yavuz uzundas
Nereden: İzmir
Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 07 Arl 2015, 22:26

Önce PAT PAT sonra TAK TAK ile nası yorum yapalım ki kardeş.

Adana Merkez Patlıyo herkes ya, belliki ona özenmiş sizin favo ;)
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 08 Arl 2015, 12:56

İfadelerinize istinaden ya distribütörün alt kısmında yer alan ana dişli kırıldı ya da zayıf bir ihtimal de olsa zincir koptu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti sinanadsoy » 26 Arl 2015, 18:44

aynısı benimde başıma geldi aracı aldığım kişi karbüratör kapağının üzerine naylon gibi bir şey yapıştırmış yolda giderken pat diye ses geldi yoluma devam ettim yine pat diye ses geldi böyle 5-6 sefer ses cıktı sonra araba stop etti çalışmadı arabadan indim kaputu actım karbüratör kapağı çatlakmış adam o yüzden naylon yapıştırmıs naylon yırtılmış karbüratör hava alıyomus ondan dolayı ses geliyomus hemen koli bandıyla felan emaneten catlak yerleri kapattım araba ilk seferinde zor calıstı ama sonra düzeldi belki senin karbüratörde bir yerlerden hava alıyordur
sinanadsoy
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sinan Adsoy
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit 136L

İleti Modifix » 27 Arl 2015, 09:42

sinanadsoy yazdı:aynısı benimde başıma geldi aracı aldığım kişi karbüratör kapağının üzerine naylon gibi bir şey yapıştırmış yolda giderken pat diye ses geldi yoluma devam ettim yine pat diye ses geldi böyle 5-6 sefer ses cıktı sonra araba stop etti çalışmadı arabadan indim kaputu actım karbüratör kapağı çatlakmış adam o yüzden naylon yapıştırmıs naylon yırtılmış karbüratör hava alıyomus ondan dolayı ses geliyomus hemen koli bandıyla felan emaneten catlak yerleri kapattım araba ilk seferinde zor calıstı ama sonra düzeldi belki senin karbüratörde bir yerlerden hava alıyordur

Benim arabada zor çalışıyor sabahları ve cok hafif tekleme yapıyor hissedebiliyorum benimde aynı sorun olabilirmi acaba
Modifix
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir