FAVORİT KALORİFER VE PETEK PROBLEMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FAVORİT KALORİFER VE PETEK PROBLEMİ

İleti yasinacikyer » 09 Arl 2015, 11:12

FAVORİT KULLANICISIYIM YAZIN TESİSATI KOMPLE DEĞİŞTİRDİM MOTORDA SIKINTI OLMASI VE SICAKTAN SOĞUĞA GECMEMESİ GİBİ NEDENLERDEN KIŞ GELDİ MALUM ŞİMDİDE YENİ TAKTIĞIM KALORİFER HİÇ ISITMADI PETEĞİ ÇIKARDIM GEÇİCİ OLARAK ESKİSİNİ TAKTIM ESKİ PETEK FIRIN GİBİ YAPIYO YENİSİNİ PORÇÖZLE İYİCE TEMİZLEDİM TAKTIM HAVASINI ALDIM YOK YİNE ISITMIYOR PETEKTENDİR AÇILMAMIŞTIR DEDİLER EMİN OLMAMA RAĞMEN DÜN İÇİNİ AÇTIM BAKTIM DELİKLER AÇIK ZATEN KAPANACAK GİBİ DE DEĞİL SERÇE PARMAĞIM KALINLIĞINDA BORULAR VAR İÇİNDE TEK TEK HEPSİNİ TEST ETTİM TEMİZ . BÜTÜN BULGULAR PETEĞİ GÖSTERİYOR AMA PETEK TEMİZ BU İŞE AKIL ERDİREBİLEN VARSA CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM.

Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 136L

İleti cetins » 09 Arl 2015, 11:44

Devir daim sağlammı ?
kalorifer giriş hortumunu taktığında çıkış hortumunu takmadan baktınmı çıkıştan su attırıyor mu diye?
Birde yeniyi taktığında içeriden değilde dışarıdan elinle baktınmı ısınıyor mu diye ?

Havayı aldım diyorsun nasıl aldın ?
çıkış hortumundan su gelene kadar mı bekledin ?
hortumları ters takıyor olabilir misin ?

anlattığına sende inanamadın bence :)
Biraz deneme yanılmayla yapabileceğine inanıyorum :)
kolay gelsin
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti yasinacikyer » 09 Arl 2015, 12:05

cetins yazdı:Devir daim sağlammı ?
kalorifer giriş hortumunu taktığında çıkış hortumunu takmadan baktınmı çıkıştan su attırıyor mu diye?
Birde yeniyi taktığında içeriden değilde dışarıdan elinle baktınmı ısınıyor mu diye ?

Havayı aldım diyorsun nasıl aldın ?
çıkış hortumundan su gelene kadar mı bekledin ?
hortumları ters takıyor olabilir misin ?

anlattığına sende inanamadın bence :)
Biraz deneme yanılmayla yapabileceğine inanıyorum :)
kolay gelsin

hortumları yanlış takamam boyları farklı diğer dedikleriniz de problem olsa eski petekte ısıtmaz havasını almayıda su şekilde anlatayım bağlantılar kontrol edildikten sonra arabayı çalıştırıp yaklaşık 10 dakika geziyorum aracın harareti yükseldikten sonra genleşme kabının kapağını açıyorum ve havasını alıyorum zaten bu işlemi yanlış yapıyor olsam eskisininkide yanlış olur. ben neyi kaçırıyorum bilemedim. neyse yinede teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

İleti Erdemsah » 09 Arl 2015, 13:14

Çin malı peteklerin içinde suyun yavaş geçmesini sağlayacak burgulu plastikler olmuyor o yüzden kalorifer ısıtmıyor önce ısıtıyor sonra hemen soğuyor. yeni petekle bol gaz vererek ısınırsınız ancak dediğim gibi o plastikler yoksa kolay kolay ısıtmaz
Uzman oto skoda özel servisi

www.uzmanotoskoda.com

Erdemsah
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erdem Şahin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 206 HDI

İleti yasinacikyer » 09 Arl 2015, 14:18

DEDİĞİNİZ PLASTİĞİ TAM ANLAMADIM AMA ALT VE ÜST KISIMLARINDA PLASTİK Bİ PARÇA VAR DELİKLERİN ETRAFINI SARAN AMA O MU DEĞİL Mİ BİLMİYORUM.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 10 Arl 2015, 14:12

yasinacikyer yazdı:DEDİĞİNİZ PLASTİĞİ TAM ANLAMADIM AMA ALT VE ÜST KISIMLARINDA PLASTİK Bİ PARÇA VAR DELİKLERİN ETRAFINI SARAN AMA O MU DEĞİL Mİ BİLMİYORUM.

Peteğin borularının içerisindeki plastik veya metal çubuklar sanırımbahsedilen.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti yasinacikyer » 11 Arl 2015, 10:45

eğer dediğinizse boruların içi boş
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

İleti sainz » 11 Arl 2015, 12:31

yasinacikyer yazdı:eğer dediğinizse boruların içi boş

Ben Favorit' in kalorifer peteğini temizletirken ustam "bunlar suyun geçişini yavaşlatıyor ki ısıyı verebilsin. Yoksa sıcak üflemez" demişti. Eski petektekileri yeniye uygulayıp deneseniz diye geçiyor aklımdan.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti yasinacikyer » 11 Arl 2015, 14:36

eskisi baya eski bakır sanırım , Kapaklarını direk lehimle kapatmışlar açtığımda lehimle kapatmak zorunda kalırım ve uyacağını da zannetmiyorum. Sanırım ben çözümü buldum :) yaza kadar bu petekle devam edip yazın yenisini alcaz mecbur eğer dediğiniz gibiyse ki en mantıklı açıklama bu sanırım kurtarma ihtimalimiz kalmadı. Neyse ALLAH başka dert vermesin teşekkür ederim yardımlarınız için.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir