favoritini benim kadar seven yoktur......

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

favoritini benim kadar seven yoktur......

İleti erenim » 26 Tem 2006, 00:02

mrb arkadaşlar bu siteyi daha 2 hafta önce keşfettim hemen üye oldum.yeniyim anlıyacağınız. İdda ediyorum skoda favoritini benim kadar seven yoktur.bu favorit benim başıma çok şeyler aştı ama bir türlü kopamıyorum.başıma gelenleri bir okuyun...

1-100 km hızla giderken kaput açıldı  ön camım patladı nasıl durduğumu bende hatırlamıyorum.

2-E-5 de giderken sol arka tekerleğim yerinden fırladı çok şükürki fazla hızlı değildim zorda olsa durdum.işin komik yanı ben durduktan sonra tekerlek yanımdan geçti 

3-Bliyorsunuz skodaların genel sorunudur hararet.benim skodamda yaptı hemde defalerca bunun sonunucunda silindir kapak contası yandı.diğer bir heraret yaptığıda ise yedek su deposu patladı.

evet arkadaşlar bunlar büyükleriydi küçükleri hiç yazmıyorum zaten sığmaz buraya

inanın bana bu yazdıklarımın hepsi gerçek;  nedendir bilmiyorum ama bir türlü kopamıyorum favoritimden

HASTAYIM YAA...   

erenim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 26 Tem 2006, 00:34

Arabayı seviyorsunuz belli fakat canınızı pek sevmiyorsunuz heralde. Tekerleği fırlayan seyir halinde kaputu açılan bir arabaya nasıl güvenebilirsiniz. Fırlayan tekerleğiniz başka bir sürücünün çok ciddi bir kaza yapmasına yolaçabilirdi. Bu söyledikleriniz o kadar ender rastlanır durumlarki hepsi sizin başınıza gelmiş. Arabanızın bence çok ciddi bir genel bakım ve kontrole ihtiyacı var.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti FAVORİT 136L » 26 Tem 2006, 12:55

evet arabanızı sevebilirsiniz ancak seviyorsanız çok güzel bakmalı ve sürekli bakım yaptırmak zorundasınız, bir dahaki kazalarınızda (ki Allah vermesin) Böyle ucuz kurtulamayabilirsiniz. Aracı sevmek yalnızca binmek değildir, onu sevdiğinizi ona bakarak, baktırarak gösterirsiniz, Bir Ölüm makinesiyle dolaşmayı istemiyorsanız eğer...

Ayrıca Şu favoritinizin resimlerini de görmek isteriz.. ;)

FAVORİT 136L
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erenim » 27 Tem 2006, 01:37

arkadaşlar arabam bakımdan çıkınca böyle oldu zaten

kaput açıldığında, küçük bir kaza geçirmiştim arabamı tamirden aldım eve dönerken oldu.ben bunun suçlusunun tamirci olarak gördüm ve camın parasını ondan aldım.

teker fırladığında da yine bakımdan çıktı 3 gün sonra fırladı.yani anlıcanız bende ki de şans yani allah korudu...

erenim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erenim » 27 Tem 2006, 01:58

ya gerçekten şansız bir skoda sahibiyim.

başıma gelen bir olayı yazmayı unuttum bak

ehliyetimi aldığım günün sabahıydı dışarı çıktım arabama bir baktım yerde. dört tekerleğide çalmışlar.lastiklerimi daha 3 ay önce almıştım jantlarım cms di     hepisni çaldılar.polis çağırdım onlar bile inanamadı.

arabamda alarm yok.ama benim aracımın yanına parketmiş araçlarda vardı onların da teyplerini çalmışlardı.nasıl duyulmadı anlamadık gitti.

ya yine efkar bastı en iyisi değiştireyim ben bunu.

ne öneriyosunuz arkadaşlar 10.00-13.00 ytl arası bir fiyata???????

erenim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FAVORİT 136L » 27 Tem 2006, 03:58

Büyük geçmişler olsun kardeşim, değiştirmek istiyorsan karar senin, bu aralar piyasayı pek takip etmiyorum ama güzel bişey alırsın 10 - 13 arası...

Araç bu kadar büyük sorunlar çıkartıyorsa bencede değiştir...

FAVORİT 136L
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 27 Tem 2006, 12:01

10-13 bin YTL arası Fiat Brava, Marea, Citroen Xsara, Hyundai Accent, Elentra gibi araçlar alınabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti firarim19 » 02 Ağu 2006, 23:49

gecmiş pşsun ucuz atlatmişsin hepsini...

aça anlamadıgım bir nokta var favoların kaput ta halk tabiriyle dil var!!! kısacası swyir halinde içeriden kolu açsanız bile kaput açılmaz... Zaten bunun içindir o kol... Sen nasıl başardın anlayamadım. :)

93 Favorit L
99 Felicia GLX LPG
03 Fabia Elegance 1.4 LPG
11 Fiesta TDCI
15 Rapid Spaceback 1.2 MPI

Skoda bir bakış açısı, bir yaşam tarzıdır. Mütevaziliğin simgesidir.
firarim19
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Samsun
Arabanız: Rapid Spaceback 2015

İleti erenim » 06 Ağu 2006, 23:30

saol dostum.valla firarim 19 bende anlayamadım o dilden kurtulması imkansız.ama imkansız deyilmiş demekki herkezin başına gelebilecek bişey.

allah kimsenin başına vermesin

herkeze hayırlı sürüşler.

erenim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erenim » 21 Eyl 2006, 20:58

zzzzzzzzzzzzzzzz           StarStarStarStarStarDead

erenim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 21 Eyl 2006, 21:26

büyük geçmiş olsun  iyi sanş varmış.....

güzel bi felicia al yakışır

kazasız belasız......hayırlı  yolculuklar..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti skoda » 25 Eyl 2006, 04:37

HEE aynı sı benim başıma geldi arkadaşım arabaya sipil attıra attıra benim vidamın kopmuş ve tekerlek fırladı gitti ama senin başından dha büyük dertler geç miş   
   allah herkese kazasız belasız sürüşler ver sin benim gibi içkili olupta araba sürmeyin yok sa benim gibi dereye uçarsınız
skoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octavia » 26 Eyl 2006, 02:42

gecmıs olsun dostum.aynı seyler hatta dahada fazlası benımde basımdan gectı.94 pıck-up la 80 le gıderken kaput mu acılmadı.sag arka tekerlek mı benı gecmedi...kac kere conta yaktımı hatırlamıyorum bıle.ama son kaza fecıydı arabanın onu sılınmıstı resmen.ama degerının ustunde para harcıyarak yenıden yaptırdık.degıstırmeye hıc nıyetım yok.
octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Pinti » 14 Oca 2007, 13:09

Aynen bende sizin gibiyim kopamıyorum bi türlü bu araçtan....

benim başıma böyle şeyle gelmedi.... sadece bi defa yolda kaldım ondada  uzun yolda gaz teli yayı kırıldı yavaş yavaş bilecik sanayisine anca gidebildim ve reno 12 lerin gaz teli yayını favorite uydurduk... gaz  telinin takılı olduğu siyah yarım yuvarlak plastikte bir delik açtık o deliğe reno 12 nin yayının bir ucunu takıp diğer ucunuda motor kapagında bir deliğe tutturduk... öylece 1 sene idare ettik...Wink
Pinti
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orhangecen » 05 Ekm 2008, 00:48

sin hiç yeni aldığın favorite 5 içinde 3 ay binememiş.

1400 ytl harcayıp seven birini gördünüz mü ?
orhangecen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ihsan » 05 Ekm 2008, 02:13

valla kardes bende 9 yıldır formanım var. bu arabada azmı kız arkadas gezdırdık azmı olay atlattık azmı derdımı dınledı azmı acemilık yzunden hasar gordu ama genede tık demdı calıstı yagmur da ,karda yolda kalmadı ama camura defalarca saplandı ama sag olsun dostum benı yolda bırakmadı masallah aslanıma
Kullanıcı avatarı
ihsan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ihsan ACAR
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia special 1.4 16v 101hp

İleti murathan34 » 05 Ekm 2008, 15:19

3 senedeır favorıt kullanıyorum ılk aldıgımda koye gıderken (ordu) bolu dagında conta yaktı o şekılde orduya gıttım ve geri geldım.gazda kullanamadım  benzınle gıdıp geldım.gelınce bıradere yaptırdım fakat blogu tam zımparalamadıgımız için kısa bır sure sonra tekrar conta yandı.ama yıne uzun yolda boluda:)1 sene sonra.bu sefer ustaya samsunda blokta degıserek yaptırdım fakat1 sene sonra oda yandı bu arada arabanın motor da yag yakmaya başlamıstı.en sonunda hazıran ayında komple motor, radyator,ön amartısor ve contalar yenılendışimdi arabam saglıklı.anladım ki arabanın nefes yolları tıkanmış.eskıden fan geç açıyordu şimdi.tam zamanında açıyor.aracını sevenler ve bu gıbı hararet sorunu olanlar komple bır bakım yaptırsın.hortumlar ve radyatorun altındakı boruya baksınlar bırde müşürlerin degerlerının tam olduguna baksınlar.selamlar.
murathan34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti royal » 05 Ekm 2008, 22:39

[quote="orhangecen"]sin hiç yeni aldığın favorite 5 içinde 3 ay binememiş.

1400 ytl harcayıp seven birini gördünüz mü ?
[/QUOTE]

valla kardeşim soyle soyleyeyim 5250 ye aldığım 94 lx imi 10 ay içinde tesisat dahil hepsi faturalı 10500 buldu bana göztepe seçkin otoya 3-4 kez gittim 2000 ytl civarında orda masraf yaptım bayan arabası diye temizdir diye aldım 98000 km orjinaldi ama hiç srevis görmemişti bakım sıfır fabrikadan çıktığı gibiydi ee hiç bakım gormemiş bi araçta değişmesi gerekenleri siz düşünün
royal
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir