FORMAN SOĞUK MOTOR ÇALIŞIRKEN ALTTAN GICIR GICIR SES GELİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FORMAN SOĞUK MOTOR ÇALIŞIRKEN ALTTAN GICIR GICIR SES GELİYOR

İleti chesterone » 24 Arl 2015, 11:47

94 MODEL FORMAN GLX ARACIMDA SABAH ÇALIŞTIRIRKEN ISINANA KADAR ALT ŞÖFÖR KABİN ALTINDAN GACIR GUCUR SES GELİYOR ISINDIĞINDA KESİLİYOR BİLGİNİZ VAR MI ZARARI OLUR MU

chesterone
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan gökmen
Nereden: Ankara
Arabanız: forman

İleti sainz » 24 Arl 2015, 20:16

chesterone yazdı:94 MODEL FORMAN GLX ARACIMDA SABAH ÇALIŞTIRIRKEN ISINANA KADAR ALT ŞÖFÖR KABİN ALTINDAN GACIR GUCUR SES GELİYOR ISINDIĞINDA KESİLİYOR BİLGİNİZ VAR MI ZARARI OLUR MU

Isındığında kesildiğine göre egsoz bağlantılarıyla ilgili bir sorun diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti chesterone » 25 Arl 2015, 08:53

yalnız gazın borudan geçiş sesine ve dişli sesine benziyor birazda bu durum her skoda formanda varmış diyorlar doğrumu bilmiyorum açıkcası
chesterone
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: hasan gökmen

İleti blauzahn » 27 Arl 2015, 17:57

Ses hareket halinde mi, park halinde mi var? Her ikisinde de var ise debriyaja basınca kesiliyor mu?
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti kocaeli10 » 27 Arl 2015, 21:20

Baskı balatadan geliyordur, debriyaja basılı tutunca geçmesi lazım. Bu araçlarda olmazsa olmazlardan biridir diye duymuştum beenim vavo dda farklı değil :)
Skoda Forman 1992 - 135L
kocaeli10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Murat han
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Skoda Forman

İleti blauzahn » 27 Arl 2015, 22:01

Bazı ustalar baskı balata diyor bazısı soğuk havada yeterli yağlama sağlanamadığı için 5. vites dişlisi diyor. Sıcak havalarda bu sesi yapmayıp soğuk havalarda yapıyorsa ve soğuk havalarda araç ısınınca geçiyorsa ben oyumu 5. vites dişlisinden yana kullanıyorum.

Bu arada bu sesin bir zararı olmadığı çok uzun vadede belki sıkıntı yaratacağı bilgisini almıştım..
blauzahn
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Kürşad
Arabanız: Honda Jazz

İleti yasinacikyer » 28 Arl 2015, 13:06

BENDE FAVORİT KULLANICISIYIM BENDE DE VAR. BU SESİ BAYA Bİ İNCELEDİM ARAÇ İLK ÇALIŞTIĞINDA DURURKEN OLUYOR. KISA MESAFE YAPIP GELDİKTEN SONRA SES KESİLDİ EĞER HAREKET ETMEZ İSE MOTOR ISINSADA DEVAM VE BENDE DEBRİYAJ BALATASININ ORDA SES DUYDUM AMA KRONİK MİDİR BİLEMİYORUM DETAYLI BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR AYDINLATIRSA SEVİNİRİM.
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Arabanız: favorit 136L

İleti tolga06 » 04 Oca 2016, 16:42

aynı sorun bendede var yaaa
tolga06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tolga ünal
Arabanız: skoda favorit

İleti efekentli » 09 Oca 2016, 00:58

bende de aynı sorun var,özellikle soğuk havalarda sabahları ilk 10-20 dk arası çok yapıyor,debriyaja basınca kesiliyor.yan sanayi kullanmıştım.sizinkide bence debriyaj balatasının ömrü az kalmıştır büyük ihtimalle.ıssız yerlerde kullanacaksanız luk marka ile değiştirin.hamers marka balata da çok ses yapıyor bilginiz olsun.eğer zincirdense korkmayın ama değiştirmekte fayda var.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın

İleti fthpl » 09 Oca 2016, 16:14

efekentli yazdı:bende de aynı sorun var,özellikle soğuk havalarda sabahları ilk 10-20 dk arası çok yapıyor,debriyaja basınca kesiliyor.yan sanayi kullanmıştım.sizinkide bence debriyaj balatasının ömrü az kalmıştır büyük ihtimalle.ıssız yerlerde kullanacaksanız luk marka ile değiştirin.hamers marka balata da çok ses yapıyor bilginiz olsun.eğer zincirdense korkmayın ama değiştirmekte fayda var.

hamers marka balatada bendede aynı ses mevcut. ortak sorun. hamers i çok zorda kalmadıkça takmayın. hatta hiç takmayın,taktırtmayın.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir