Favorit Zor Çalışma Problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favorit Zor Çalışma Problemi

İleti Modifix » 24 Arl 2015, 17:54

Gün içerisinde ilk çalıştırmada , önce 2 kere tık etmesini bekliyorum , sonra marşa basiyorum ancak gazı pompalamamla beraber 4-5.inde marş çevirme denemesinde anca çalıştırabiliyorum vede ilk çalıştıgında zor gaz yiyor , devir direk düşüyor, jigleside çalışmıyor sanırım. Sizce jiklenin dışında sorun nerde? Dstribitör çin malı demişti usta acaba ondan olabilirmi? Araç çalışmıyorkem dstribitörün kablolarını çıkartıp kapagını açıp peçeteyle silsem sıkıntı olurmu? Bu ilk arabam ve ögrenciyim yolda kalmaktan korkuyorum açıkçası

Modifix
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti blues84 » 24 Arl 2015, 19:46

Ara sıra kağıtla distribütörü temizleyebilirsiniz peçete ile.
Kışın aracınızı park etmeden önce benzine alın.
Sabah ilk çalıştırırken de benzinde çalıştırıp azıcık ısındı mı hemen çalışırken gaz'a geçirin. Park etmeden hemen önce veya istop etmeden önce gene benzine alın..
Böylece akünüz marşa basa basa bitmez kışın..,
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti Modifix » 24 Arl 2015, 19:56

blues84 yazdı:Ara sıra kağıtla distribütörü temizleyebilirsiniz peçete ile.
Kışın aracınızı park etmeden önce benzine alın.
Sabah ilk çalıştırırken de benzinde çalıştırıp azıcık ısındı mı hemen çalışırken gaz'a geçirin. Park etmeden hemen önce veya istop etmeden önce gene benzine alın..
Böylece akünüz marşa basa basa bitmez kışın..,

Arabayı yeni aldım daha önce hiç benzinle çalıştırmayı denememiştim bugun 10tllik benzin alıp denedim ama maalesef çalışmadı o yüzden benzinle çalıştırma ihtimalim yok maalesef
Modifix
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Favorit

İleti SKDFORMAN » 24 Arl 2015, 20:28

Valla abi benim benzin komple iptal. Yaza yapacam inş. Yaz-Kış tek marşta çalışıyor gazda şükür. Zaten 2. marşı basmaz aküm zayıfladı iyice :D Aracın bakımı kadar ayarlarıda cok önemli. Özellikle gaz ayarı. Hani şu gaz beyni üzerindeki rolanti vidası diye geçen vida direk ilk çalışmayla alakalı ayarda cok iş görüyor.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti blues84 » 26 Arl 2015, 00:50

Modifix yazdı:Arabayı yeni aldım daha önce hiç benzinle çalıştırmayı denememiştim bugun 10tllik benzin alıp denedim ama maalesef çalışmadı o yüzden benzinle çalıştırma ihtimalim yok maalesef

10 tele-lik benzin bu aracın dişinin kovuğunu doldurmaz. :)

Daha önceden iptal veya arıza yoksa 5-10 litre benzin koyun, tenha bir yolda 2. viteste yavaş giderken gaza geçin, çok yavaşlamadan benzinle çalışmazsa gene gaza dönüp eski hızınıza ulaşın. Yine benzine geçin... böyle birkaç denemeden sonra vakumla borular benzin alıp çalışacaktır.

DİKKAT: Benzin- gaz geçişleri arasında eğer motor çalışmazsa FRENLER de zayıflar. Köküne kadar basmanız gerekebilir, o zaman debriyaja da basmayın durmanız gerekirse.

Karburatörün altında küçük bir beyaz silindirik kap var, benzin dinlendirme kabıdır. Gaz pedalına araç çalışmıyorken bastığınızda buradan karburatöre benzin pompalanır, ve aracın daha rahat çalışması sağlanır
Bu kaba kadar benzin gelip gelmediğini gözle kontrol edebilirsiniz.

Zaten sürekli gazda da kullansanız arada benzinde çalıştırmanız gerekiyor karburatörün-benzin pompasının arıza yapmaması için ve de yolda GAZ biterse, benzin istasyonuna gidebilmek için az da olsa depoda benzin bırakmanız gerekiyor..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir