Silecek Fasıla Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Silecek Fasıla Sorunu

İleti Umut25 » 03 Oca 2016, 18:53

Merhabalar,

Geçen hafta 1994 model favorit lx ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracımda ufak tefek sıkıntılar baş göstermeye başladı. Bunlardan bir tanesi de silecek kademelerinin çalışmaması. En üst kademe çalışıyor fakat diğer kademeler çalışmıyor, röleden olabileceğini düşündüm ama üst kademede çalışmaz mıydı o zaman ?
Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi sürüşler...

1994 FAVORIT LX YEŞIL
Kullanıcı avatarı
Umut25
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Umut
Nereden: Ankara
Arabanız: 1994 Favorit LX

İleti sainz » 03 Oca 2016, 19:43

Temassızlık vardır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti blues84 » 04 Oca 2016, 10:33

Silecek kolunda kontaklarda sorun vardır. Elektrik ve mekanik bilginiz varsa direksiyon altındaki kapağı tutan tek vidayı sökün. Kolu da tek vida tutar, sonra fişi çıkarıp kolu dışarı alın. Kol üzerindeki kapak vidasını sökün. Kapağı çıkarın ama bu arada kol içindeki bilyanın çıkıp kaybolması söz konusudur, rahat ve geniş bir yerde yapın. Kontakları temizleyin, eğilmişse düzeltin, özellikle silecek pompa kontaklarının bakırı çok incedir, bunlara dikkat edin.
Ya da 35-65 TL arasında yeni bir tane alıp uğraşmadan değişin.. Benim de tam muayeneye girecekken 2. hızda su püskürtme çalışmaya başladı.. Yenisini aldım fakat o kadar para vermeme rağmen çok kalitseiz çıktı, eskisini revize edip yeniden geri takmak zorunda kaldım.
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti erender » 04 Oca 2016, 11:12

blues84 arkadaşında dediği gibi mümkünse orjinal olanı tamir etmek en iyi çözüm. yan sanayi silecek ve sinyal kolları çok kalitesiz oluyor. benim araçtaki sinyal kolu orjinal değil sinyal verirken korna çalma gibi sorunlar yaratabiliyor.
Kullanıcı avatarı
erender
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eren ender
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Favorit "94"

İleti efekentli » 09 Oca 2016, 00:53

yan sanayileri vika marka 30 tl civarında ve çok kötü,sinyal atmaz atsa da fiberleri kırılır,kendi kendine yada sinyal yakarken korna çalar bunun gibi birçok problemi var vika marka olanların.en iyisi az kullanılmış bile olsa orjinal çıkmasıdır.ben zar zor 50 tl ye bulmuştum,başka da yoktu.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir