Hararet

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hararet

İleti Safariali » 20 Nis 2016, 14:02

Vw grubunun soğutma sistemi farklı radyatör üzerinde basınç la açıp kapanan kapak yok bizim araç larda termostat yuvasından radyatör e giden kalın hortumdan hariç bide ince hortum var o da yedek depoya gider ki bu sistemde oluşan basıncı dengeler ve termostat kapalı olsada su devir etmeye devam eder

Safariali
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali desidero
Nereden: Aydın
Arabanız: Seat cordoba vario

İleti Ugur026 » 04 Tem 2016, 14:11

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce 94 135lx aldım son bi haftadır hararet çabuk yükseliyor ve su bidonu nun suyu eksiliyor sabah koyduğum su aksama bitmiş oluyor kapak kaçırıyor diye yeni kapak aldım daha çabuk bitmeye basladı sizce neden olabilir
Ugur026
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Uğur Bedel
Nereden: Bilecik
Arabanız: Skoda favorit

İleti blues84 » 06 Tem 2016, 18:47

Araba harareti yükselinceye kadar park halinde çalıştırın, kaputu açın ve radyatör, yedek su kabı, kalörifer su hortumlarındaki bağlantılar başta olmak üzere güzelce kontrol edin. Şıp diye bulursunuz.. Eksilten yerden şıp şıp damlıyor veya akıyor çünkü..
Kullanıcı avatarı
blues84
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Edirne
Arabanız: Favorit 135 L

İleti Ugur026 » 08 Tem 2016, 13:35

Su eksiltme problemini çözdüm kapata sikinti varmis. Ama hararet yine aynı biraz yokuş gördü mu yükseliyor conta yakmiştir dedi bi kaç kişi ama yagda su suda yağ yok gibi geliyor bana 3 usta ya götürdüm 1 conta yakmiş bırak yapalım dedi 2 si conta yakma yok dedi. Valla soğudum bi haftada arabadan bi yere gideceğim korka korka gidiyorum.
Ugur026
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 08 Tem 2016, 14:36

Ugur026 yazdı:...hararet yine aynı biraz yokuş gördü mu yükseliyor...

Favorit' in harareti elektronik kontrollü olmadığı için hararet sabit bir çizgide kalmaz. Rampa çıkarken biraz yükselir, rampa bitip de düzde gitmeye başlayınca da normal yerine döner eğer her şey sağlıklı çalışıyorsa.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti fthpl » 09 Tem 2016, 07:24

sainz yazdı:
Ugur026 yazdı:...hararet yine aynı biraz yokuş gördü mu yükseliyor...

Favorit' in harareti elektronik kontrollü olmadığı için hararet sabit bir çizgide kalmaz. Rampa çıkarken biraz yükselir, rampa bitip de düzde gitmeye başlayınca da normal yerine döner eğer her şey sağlıklı çalışıyorsa.

Aynen katılıyorum. Özellikle yazın bariz 1 kalem ucu yada 1,1,5 mm kadar oynama oluyor , kışın yokuşlarda bile oynama olmuyor bende.

135 l serisinde şehir içi trafikte beyaz dolu kısım içerisinde çubuk oynar. Biraz daha rahat olmaya bakın, tabi ki tedbiri elden bırakmadan. Bu paralara alınan araçlarda böyle şeyler oluyor, pes etmeyin.
Kullanıcı avatarı
fthpl
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih PALA
Nereden: İzmir
Arabanız: 93 Favorit 135l

İleti Ugur026 » 09 Tem 2016, 14:07

Teşekür ederim yorumlarınız için . harareti de çözdük sanırım fan müşüŕünü birde Termostat'i değiştirdik 2 gündür bi sıkıntı yok gibi bakalım
Ugur026
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir