Kalorifer kutusu (forman/favorit)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kalorifer kutusu (forman/favorit)

İleti exantrik » 07 Mar 2016, 19:46

Merhaba arkadaşlar forman aracım var, kalorifer aşırı ses yapıyordu, kutuyu açıp baktığımda motorun statorunu sabitlemeye yarayan plastik parçanın kırılmış olduğunu gördüm, dolayısıyla fanın yaprakları plastik duvarlara çarpıp ses yapıyor. Bu kutunun yenisini almak istiyorum ancak uzun araştırmalarım sonucunda hiç bir yerde göremedim. Bilen gören varsa yardım ederse sevinirim.

DSC_0033.JPG
parçanın genel görünüşü

DSC_0034.JPG
kırık yeri

exantrik
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Eskişehir

İleti SKDFORMAN » 07 Mar 2016, 20:16

Tamir yoluna gitmenizi öneririm. Özellikle dolgu görevide yapan japon yapıştırıcılar var. Onlar işinizi görür.
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti sainz » 08 Mar 2016, 10:29

SKDFORMAN yazdı:Tamir yoluna gitmenizi öneririm. Özellikle dolgu görevide yapan japon yapıştırıcılar var. Onlar işinizi görür.

Katılıyorum.
Hatta plastik kaynakla bile yapılabilir diye düşünüyorum.
Kaldı ki o kısmı motor hariç olacak şekilde bulmak mümkün değil diye hatırlıyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti yasinacikyer » 08 Mar 2016, 11:28

ESKİSİ BENİMDE AYNI YERDEN KIRILMIŞTI TUTAN DEMİR PARÇAYI YERİNE YERLEŞTİRİP ÜZERİNDEN KABLO İLE BAĞLAMIŞTIM Bİ SIKINTI YAŞAMADIM ARKADAŞLARIN DEDİKLERİYLEDE GARANTİYE ALIRSIN ÖMÜRLÜK OLUR
Kullanıcı avatarı
yasinacikyer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yasin acikyer
Arabanız: favorit 136L

İleti SKDFORMAN » 08 Mar 2016, 12:40

sainz yazdı:
SKDFORMAN yazdı:Tamir yoluna gitmenizi öneririm. Özellikle dolgu görevide yapan japon yapıştırıcılar var. Onlar işinizi görür.

Katılıyorum.
Hatta plastik kaynakla bile yapılabilir diye düşünüyorum.
Kaldı ki o kısmı motor hariç olacak şekilde bulmak mümkün değil diye hatırlıyorum.

Uğur abi logoyu değiştirmişsin, eskisi daha mı iyiydi san ki
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Arabanız: Forman LX

İleti exantrik » 08 Mar 2016, 21:30

Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Sıvı çelik veya sun-fix ile boşlukları doldurup japonla yapıştıracağım. Gerekli görürsem plastiğe delik açıp plastik kelepçeyle de sağlamlaştırabilirim.

Bu arada motoru yıkayarak temizlesek bir sıkıntı çıkmaz herhalde? Sonuçta mıknatıs ve izoleli bakır sargıdan oluşuyor..
exantrik
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Eskişehir

İleti sainz » 09 Mar 2016, 12:05

SKDFORMAN yazdı:Uğur abi logoyu değiştirmişsin, eskisi daha mı iyiydi san ki

Bir başka arkadaş da aynısını kullanmış. Kafam karışıyordu "ben bunu ne zaman yazdım" diye.:)
exantrik yazdı:...Bu arada motoru yıkayarak temizlesek bir sıkıntı çıkmaz herhalde? Sonuçta mıknatıs ve izoleli bakır sargıdan oluşuyor..

Su ile değil de alkol, tiner gibi çabuk buharlaşacak bir şey sıkıp fırçalanarak temizlenebilir bence. Garanti olması açısından yine de hava ile iyice kuruduğundan emin olunmalı.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti efekentli » 09 Mar 2016, 18:26

bende de tamir edilebilir.hatta plastik tabancasıyla yapılabilir.yıkama işinide benzin yada gaz yağı ile yapın ve güçlü bir kompresörle (lastik şişiren olsa bile olur) hava tutun.kuruyuncaya kadar da bekleyin.kollektörün bakır kısmını ince zımpara ile temizleyin ve dilim aralarını da maket bıçağı ile pisliklerini alın.tekrar hafifçe zımpara yapın ve üfleyin.montaj aşamasında kollektörün burç kısmına az ince yağ dökün.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir