Kapı & bagaj kilidi (Forman/Favorit)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kapı & bagaj kilidi (Forman/Favorit)

İleti exantrik » 07 Mar 2016, 19:55

Merhaba arkadaşlar. Skoda forman aracın sağ kapı kilidi bozuktu, anahtar sayısı artmasın diye iki kapının kilidini de değiştirdim. Ancak yeni aldığım kilitler çok kalitesizdi, bir ay içinde her ikisi de bozuldu, aldığım yere gittim yenisiyle değiştirdi, bir ay sonra sağ kilidin göbeği kırıldı çıktı. Çin malı adi dökme metal olduğundan hiç dayanıklı değil. Kilidi aldığım yere vika marka yok mu diye sordum. Hepsinin çin malı olduğunu ve kalitelerinin aynı olduğunu söyledi. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? İnternette Vika marka var, kaliteli midir acaba alan deneyen var mı? Bu arada bagaj kilidini de değiştirmem gerekiyor, toplamda iki kapı, bir bagaj kilidine ihtiyacım var, ancak kaliteli birşey takmak istiyorum. Başka modellerin kilitlerinden bizim kapılara uyanlar var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

exantrik
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Eskişehir

İleti efekentli » 09 Mar 2016, 18:19

eğer eskilerini atmadıysanız bence iyi bir kaporta ustasına baktırın benimde bozuldu vika taktım gene bozuldu ama kaportacı arkadaşım yaptı.
efekentli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Akduman
Nereden: Aydın
Arabanız: forman

İleti ubabubab » 07 Nis 2016, 21:23

benimkide bozuldu bende kendim kendim taktım ama şu şekilde gres yağına boğdum kilidi komple vika marka idi camın kenarında yalıtım sıfır olmadığı için illaki su alıyor ve anında oksit zaman la ölmeye uğraşıyor greslenmedik zerre kalmasın mekanizmada yağ hava ile teması kesiyor yaşadığın yer denize yakın ise dahada tetikler
ubabubab
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz
Nereden: Sakarya
Arabanız: forman

İleti sainz » 08 Nis 2016, 08:48

ubabubab yazdı:benimkide bozuldu bende kendim kendim taktım ama şu şekilde gres yağına boğdum kilidi komple vika marka idi camın kenarında yalıtım sıfır olmadığı için illaki su alıyor ve anında oksit zaman la ölmeye uğraşıyor greslenmedik zerre kalmasın mekanizmada yağ hava ile teması kesiyor yaşadığın yer denize yakın ise dahada tetikler

Suya dayanıklı gres olursa, daha da iyi olur.
Ben Favorit' in dört cam mekanizmasını da suya dayanıklı gresle vıcık vıcıkyapıp tekrar takmıştım. Yaklaşık 3-4 yıldan sonra sattığımda hâlâ çok çok kolay açılıp kapanabiliyordu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir