Cooook Acil Yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cooook Acil Yardım

İleti cetins » 16 Mar 2016, 22:57

Arkadaslar merhaba,
Daha öncede favoritim zamanında çok yardımlarınız olmuştu,
Birşeyler ile uğraşmayı sevdiğim ve keyif duyduğum istediğim gibi bir araç buldum 1977 Model T Stop 131. 1.4 motor

Yeni vizeli yağ yakma üfleme hararet problemi vs yokmuş arkadaşın dediğine göre,
Sabah kendim bir bakıp anlaşıp satışı alacağım ancak aklıma takılan birkaç soru var ,

1- Resimlerde şimdi dikkat ettim 4 bijonlu çelik jantların her birinde 1 bijon eksik ,
2- Aracın altında çürük olduğunu nasıl anlarım , ( bulunduğumuz yere sanayi bayağı bir uzak )
3- Birde genel bir yorumunuz varsa iyi kötü herşeye açığım.
Teşekkürler.

cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti SKDFORMAN » 16 Mar 2016, 23:43

Aslında uğraşmışken 1.6 ile uğraşmak daha mantıklı ama o modelde galiba 1.6 yoktu.

1 bijon eksik sorunuzu tekeri sökmeden anlayamassınız. Belki düşmüş veya aşınmış birer birer eksiltmişler ve diğerlerine takmışlardır. Veya jantı uydurabilmek için üç bijonlu yapmışlardır. Orjinali kaç bijondu unuttum

2. sorunuz, aracın yaşı ve yaşadığınız şehrin iklim koşulları gereği araçta çürük oluşmuştur ve araç halen yaşadığına göre revizyon yapılmıştır. Ama revizyondan sonra tekrar bi çürük varmı derseniz, elinize bi el lambası alıp aracın altına eğilip sağlı sollu bi bakmanız gerekecek. Genelde bu arabada motor bölümü ve ön koltukların alt kısımlarındaki şaselerde problem oluyor.

3. sorunuz. Geçen yaz bi tane 131 topladık ve daha sonra sattık. Eski araç toplamak gerçekten cok uğraştırıcı ve maliyetli. Bizim elimizden coğu şey gelmesine rağmen aracı belli bi noktaya kadar toplayabildik. Çünkü aracı aldığımız fiyatın 3-4 katı masraf cıkıyo. Araç 86 idi hatırladığım kadarıyla. 1.6 motor. Bizim yaptıklarımız komple kaporta boya. Çürükleri gidermek. Ayrıca motorun bakımını ve ihtiyaçlarını karşıladık. Daha bi çok şey yaptık.
Geçen aracı sattığımız genç arkadaşa rastgeldim aracı satıyor. 2.5 para istiyo. Onunda muaynesi vardı. Bizden aldıktan sonra bi kaç kere kaldırıma cıkmış. Ön takım ve şaseler bakım istiyo dedi. Bide kaputta ufak tefek eğrilikler varmış. Aracın motoru dört dörtlük. Egzosuna kadar sıfırdı. Bide araç cok cok diri gözüküyor. Resimleri vardı bende isterseniz. Belki 2 bine bırakır.
Bunları kıyaslamanız için yazdım. Bende cok severim eski araçla uğraşmayı ama cok maliyetli bi iş.Kendinizi tatmin edersiniz ama emeğinizin karşılığını maddi olarak alamassınız die düşünüyorum.
Karar sizin...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

İleti cetins » 16 Mar 2016, 23:47

Cevabını için tşk ederim araç resimlerini görmek isterim. Whatsaptan atabilirsiniz tel 5076668899
cetins
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Çetin SARITAŞ
Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Favorit

İleti SKDFORMAN » 17 Mar 2016, 00:23

Özelden yazmıştım. Mail adresinizi özelden atarsanız mail atıyım. Resimler pc de...
SKDFORMAN
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Mustafa
Nereden: Ankara
Arabanız: Forman LX

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir