projelerime siz ne dersiniz.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumda hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

projelerime siz ne dersiniz.

İleti Sunaymutlu » 05 May 2016, 17:25

merhaba .konuyu açtım ama uzun zaman yazamadım...projelerime hazırlık yaparken su eksilme problemi yaşadım.motorun çalışmasında ve performansında herhangi bir problem yok.sadece yağ su karışıyor.ilk akla gelen conta ama içimden bir ses bu conta işi olamaz dedi...neyse. yıllarca güvendiğim Kemal ustaya randevu alıp gittim.kapak taşlama yeri kalmadığını bildiğim için vika sıfır kapak alarak gittim.kapak sökülünce gördüğüm manzara beni adeta yıktı.8 senelik kapak contası ilk gün ki gibi pırıl pırıl .herhangi yanma aşınma çürüme görünmüyordu.kapak teste gönderdik[vakum ve ısı]sağlam çıktı.yapacak bir şey yoktu .motoru indirdik.tamamen blok kalacak şekilde her şeyi söktük.ve problem görüldü.sağ taraftaki 1 ve 2 silindir tortu birikmiş ve blok delinmiş.orası su devirdaim en az olan yer.neyse sonuç.blok tamir edildi ve motor her şey sıfır toplandı.piston,gömlek,segman yataklar yağ pompası.su pompası[devirdaim]radyatör peteği,şanzıman keçeler ve yağ,aks ve körükler ,zincir.vs. vs....ve şimdi inanılmaz performansı olan bir formen sahibiyim.ve bu arada araba tamircide dururken önceden almış olduğum uzaktan kumandalı merkezi kilit montajını yaptım.bir aydan beri sorunsuz çalışıyor.ve neden daha önce yapmamışım diye kendimi yiyorum.parklara bağladım ve basınca parklar yanıyor.cam krikoları söktüm ve güzelce temizleyip yağladı.şimdi camlar iki parmakla açılıp kapanıyor.el.kriko takacağım. vinleks aldım arka bir kapı kartonu neredeyse kapladım. bitmek üzeri.şimdilik bu kadar.

Sunaymutlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Sunaymutlu
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Formen lx

İleti Sunaymutlu » 06 May 2016, 14:57

merhabalar.dün biraz zamanım vardı ve torpido kapağı söktüm.biraz zorladı ama deri görünümlü vinleks kapladım.çok güzel oldu.ve ön cam direklerdeki plastik krem renk vinleks kapladım.foto göndermeye çalışıyorum becerebilirsem.
Sunaymutlu
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Sunaymutlu
Nereden: Kocaeli
Arabanız: Formen lx

İleti sainz » 09 May 2016, 09:15

Sunaum yazdı:merhabalar.dün biraz zamanım vardı ve torpido kapağı söktüm.biraz zorladı ama deri görünümlü vinleks kapladım.çok güzel oldu.ve ön cam direklerdeki plastik krem renk vinleks kapladım.foto göndermeye çalışıyorum becerebilirsem.

http://postimage.org/?lang=turkish adresine çoklu olarak yükleyip sonrasında verilen linkleri buraya yapıştırarak resim koyabilirsiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

Önceki

Favorit & Forman

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: anterior ve 21 misafir